Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudtam még mindig...

Miért nem tudtam még mindig túl tenni magam rajta?

Figyelt kérdés

2018-ban volt abortuszom, akkor voltam 18 éves.

Nagyon szerettem volna azt a babát, de a szüleim le beszéltek róla. Még mindig nagyon emészt a dolog, és azóta is van hogy sírva alszok el. Anyagilag sem álltunk rosszul, persze nem a szüleim nyakára akartam volna szülni. De biztos ez volt a jó választás? Nekem egyáltalán nem volt bele szólásom. Ezzel nem hogy megóvtak volna egy hatalmas nagy felelősségtől anyám elmondása szerint, hanem lelkileg tönkre tettek. Az akkori "páromnak" már ha nevezhetjük így, mert hogy nem jártunk, sem mondhattam el. Tudom hogy előbb utóbb inkább a haverokat és a bulizást választotta volna, de nekem ez miatt az egész életem tönkre ment.


2020. febr. 23. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Undorítóak az ilyen szülők. Lányaink vannak, kb mikor felmerült az első terhességem esélye, akkor megbeszéltük, hogy ilyen helyzetben a gyerekek mellett állunk teljes erőnkkel. Számunkra elfogadhatatlan az ablrtusz, ami manapság nem népszerű gobdolkodás. Csak abba nem gondolnak bele a sejtcsomózó barmok, hogy aki jobb érzésű (mint te), annak az egész élete tönkremehet ettől... 😕
2020. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
18 éves voltál, csakis neked volt beleszólásod
2020. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Menj el pszichológushoz
2020. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Mindig abból indulok ki, hogy a szülő a legjobbat akarja a gyerekének. Ha az én lányom jelentené be most hogy terhes -16 éves- mégsem mondanám neki egy szóval sem, hogy szerintem az abortusz lenne a megoldás. Elmondanám, mivel jár, ahogy azt is, mivel jár ha megtartja a gyereket és azt is, hogy egyesülni dönthet, de barmi is a döntése, mindenben támogatni fogom. Azt gondolom, itt hibáztak a szüleid, hogy nem adták meg az egyedüli döntés felelősségét. De ha vissza nézel, igazuk volt, hiszen már nem vagytok együtt a fiúval. Most itt állnál, 20 évesen, kb nulla végzettséggel, esélyesen munka nélkül, egyedülálló anyaként.

A felelősségről meg annyit, hogy ugyan azt szertik az abortusz ellenesek emlegetni, hogy a gyerek vállalása a felelősségvállalás, ez nem igaz. Az abortusz is felelősségvállalás. Lelkileg pedig tönkre lehet ám menni abba is, amikor a gyerek apja elhagy, amikor nem akarja latni a gyereket, amikor a kicsi felteszi a nekem miert nincs aoukam, vagy engem miert nem szeret az apukám kérdést.

18 évesen nagykorúként nem kellett szülői beleegyezés. Kényszeríteni pedig egy nagykorút két esetben lehet:1, ő maga hagyja, vagy 2, olyan helyzetben van, hogy nincs más választása. Te azt íród, nem volt beleszólásod. Ez nem igaz. Neked kellett elmenni anno a védőnővel beszelni, kétszer is, neked kellett aláírni a műtétei belegyező nyilatkozatot. Lehet szidni a szülőket, de tudatosítani kell magadban, ez a te döntésed volt. Itt jön kelbe a 2. pont: anno olyan helyzetben voltál, hogy nem volt más választásod. Nyilván otthon eltel, iskolába jártál,nem volt jövedelmed. Ergo, nem volt más választásod sem, mint az abortusz. Ellenkező esetben bizony hogy anyadek nyakára szültél volna. Tudatosítanod kell magadban, hoyg itt egyetlen ember felelos: te magad.

2020. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, nagykorú voltál, ha nem egyezel bele nem erőszakolhatták rád. Ha meg nem az ő nyakukra akartad volna szülni, ahogy írtad, akkor mi a baj? teherbe esel, elmentek a gyerek apjával, vagy te egyedül albérletbe és éltek boldogan.
2020. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Te belemenekülsz egy áldozat szerepbe mert könnyebb számodra a szüleidet hibáztatni. A múltat nem lehet megváltoztatni inkább arra kellene törekednek, hogy helyrejöjjön a mentális állapotod. Ha egyedül nem megy fordulj pszichológushoz.
2020. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Dráma dráma dráma... Egy, nem ment tönkre az életed, maximum most úgy érzed. Meglepődnék, ha 60 évesen is ezen rágódnál (de ha mégis, akkor viszont azt kell mondjam, valami nagyon durván nincs rendben veled...). Kettő, ha már tönkremenetelről beszélünk, az akkor történt, mikor nem védekeztetek (igen, te sem, nem csak a párod nem). Három, volt választásod, nyilvánvalóan kényelmi okokból vetetted el: gondolom végzős gimisként nem nagyon volt jövedelmed, a pasidnak sem, akinek el sem mondtad, amit nem is értek... Valaki tán ebben is akadályozott? Nyugodtan mondhattad volna a szüleidnek, hogy szeretlek, tisztellek titeket, de elköltözöm és megszülöm a babát, kérlek ti pedig ezt tartsátok tiszteletben. Nyilván nem mentek volna utánad, benyugtatóznak és elvisznek egy zugabortuszra... De te ezt nem tetted. Szerintem meg tökmindegy ez volt-e a jó választás, megtörtént, lépj túl rajta, nem normális hogy két évvel a dolog után is ennyire kivagy... Ahogy mások javasolták előttem, azonnal keress pszichológust, aki segít ezt feldolgozni, meg aki remélhetőleg rendbe teszi a fejedben a dolgokat.
2020. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
69%
én 20éve nem tudom feldolgozni Pont 18 voltam en is.
2020. febr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!