Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elutasítjátok az abortuszt?...

Elutasítjátok az abortuszt? Vagy elfogadjátok?

Figyelt kérdés
Szerintem egyenlő a gyilkossággal, a babának joga van az élethez. Az anyának pedig nincs joga elvenni az életét. Akkor sem, ha az ő gyermeke.
2020. jún. 9. 14:45
A kérdező szavazást indított:
Elutasítom.
Szerintem nincs vele baj.
149 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/127 anonim ***** válasza:
81%
Élethelyzet függő. Ha 15 évesen besikerült volna egy baba, akkor elvetettem volna, viszont normális kapcsolatban, megfelelő háttérrel eszembe sem jutna.
2020. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/127 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem szavazok, mert több tényező is van, ami befolyásolja:

1. Ha egy olyan fejlődési/születési rendellenességet fedeznek fel a babánál, amivel nem tud teljes életet élni, akkor ez egy nagyon nehéz döntés, amit minden szülőnek meg kell hozni, és egyiket sem szabad elítélni.

2. Ha csak azért akar az anya abortuszt, mert nem tud védekezni és felelősségteljesen gondolkozni, akkor az tényleg elítélendő.

2020. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/127 anonim ***** válasza:
94%

Rossz válaszlehetőségeket adsz. Én nem utasítom el, mert van olyan helyzet amikor szükség van rá, de ez nem azt jelenti, hogy nincs vele baj. Az abortusz nem egy jó buli, de az rosszabb lenne, ha valaki otthon próbálná meg elhajtani a magzatot, veszélyeztetve a saját egészségét is, pedig nem kívánt terhességek mindig voltak és lesznek is.

Akkor se legyen abortusz ha erőszakból lesz terhes egy 12 éves? Vagy ha az anya élete veszélyben van a terhesség miatt?

2020. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/127 A kérdező kommentje:

#1

Ez felelősség kérdése.

#2

Ha kiderül, hogy születési rendellenessége lesz a gyermeknek, akkor inkább gyilkoljuk meg?

#3

A nem kívánt terhesség felelősség kérdése.

Egyáltalán hogy kerül egy 12 éves gyermek olyan helyzetbe, hogy megerőszakolják?

Ha tudja azt az anya, hogy kockázatos a terhesség, akkor miért vállal gyermeket. Véletlenül nem terem oda a gyermek...

Az egész felelősség kérdése.

2020. jún. 9. 15:06
 5/127 anonim ***** válasza:
88%

Én szerintem nem lehet ezt nincs vele baj / elutasítom kategóriába sorolni. Persze nagyon szomorú dolog de akkor is vannak olyan élethelyzetek amikor nem lehet. Nincs teljesen 100%-os fogamzásgátló módszer elég valakinek összeennie valamit és pár napig hasmenése van és máris lehet a fogamzásgátló se működik úgy, tehát ez se mindig a felelőtlenségre vezethető vissza.


Bizonyos anyagi helyzetekbe nem lehetne megtenni, bizonyos életkorban sem., hogy megtartsák a gyereket. Tehát lehet mondani az örökbefogadást, de akkor te is képzeld magad egy 15-16 éves sulis lány esetébe, megerőszakoltak helyébe stb

Persze a másik oldalt se preferálom, mert amikor tök fölöslegesen abortálnak (mondjuk tényleg meg van hozzá minden háttér, csak úgy egyszerűbb) azt nekem nehéz megérteni.


"Szerintem egyenlő a gyilkossággal" mondatra meg úgy tudnék reflektálni, hogy amíg nem tudjuk pontosan definiálni az életet addig ezt se tudjuk kijelenteni, hogy gyilkosság lenne. Ezért nehéz etikailag is egy vonalat találni amíg az abortusz az legális és mi után már illegális. Egyes vallási körökbe még maga a fogamzásgátlás is bűnnek számít szinte

2020. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/127 anonim ***** válasza:
86%

Elítélem, ha vèdekezésnek használja valaki..


Amúgy nem

2020. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/127 A kérdező kommentje:

""Szerintem egyenlő a gyilkossággal" mondatra meg úgy tudnék reflektálni, hogy amíg nem tudjuk pontosan definiálni az életet addig ezt se tudjuk kijelenteni, hogy gyilkosság lenne."

A zigóta önálló genetikai életet él. Innentől kezdve az anya csak táplálja. Ha pedig egy életet kioltunk, az bizony gyilkosság.

2020. jún. 9. 15:10
 8/127 anonim ***** válasza:
98%

"Egyáltalán hogy kerül egy 12 éves gyermek olyan helyzetbe, hogy megerőszakolják?"

Ez a mondatod bicskanyitogató, áldozathibáztató, nulla empátiát feltételez.


Hogy a kérdésre is választ adják: Sosem lennék képes az abortuszra, de nem ítélem el azokat, akik igen. Nem ítélj, hogy ne ítéltess!

2020. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/127 A kérdező kommentje:

"Ez a mondatod bicskanyitogató, áldozathibáztató, nulla empátiát feltételez."

Nem hibáztattam az áldozatot. Ok nélkül nem kerül egy gyermek olyan helyzetbe, hogy megerőszakolják. Felelős mindig van.

2020. jún. 9. 15:19
 10/127 anonim ***** válasza:
91%
És az nem megerőszakolás ha szegény gyerek borzalmas családba érkezik és tizensok evig bántalmazzák, szenved??
2020. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!