Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakítás hogy...

Terhesség megszakítás hogy működik ebben a Covid időszakban?

Figyelt kérdés
Sziasztok,sajnos nem várt terhességbe estem . 5 hónapos kisbabam mellet terhes lettem,mivel már van 2 gyermekem nem tudnám megtartani anyagi okokból sem. Arra lennék kíváncsi hogy volt/van e ilyen helyzetben valaki most? Ugyanúgy elvégzik a megszakítást?

2020. nov. 14. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy elvégzik, mont eddig. Időben jeletkezz be, van rá esély hogy tesztet is csinálnak. (Nem mindenhol, de hallottam már ilyet is)
2020. nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Szinte naponta van erről kérdés..keress vissza, kb fél perc. Utána javaslom a védekezésről szóló részek olvasgatását is.
2020. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
68%

Szia Kérdező! Végeznek megszakítást, viszont a kórházakban nagyon kitolják az elvégzést, arra hivatkozva, hogy "csak a sürgős esetek" vannak ellátva a vírus miatt.

A családvédelmis biztos tud majd felvilágosítást adni ebben is, ők naprakész infókat tudnak.

Sajnálom a helyzeted, de kitartást és jó egészséget kívánok! :)

2020. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 1 hete volt műtétem, igaz nem elvetettem a babámat, hanem elvették, mert 6hetesen nem fejlődött tovább.


Az elején a vizsgálatokat nem tudom, csak a műtét részét, mert abortuszosokkal voltam együtt, és ugyan az a protokoll.


Nekem reggel 7re kellett bemennem a kórházba. Ott csináltak hamargyorsan egy covid tesztet. Utána elküldtek az ultrahang vizsgálatra, ahol 7től 10ig várakoztam, mire egy orvos hajlandó volt megnézni, hogy tuti nem élő terhesség-e (az abortuszosoknak is volt uh). Azt hozzáteszem, hogy iszonyú bunkón bántak velem. Mintha én tehetnék arról, hogy meghalt a babám. Utána felküldtek osztályra, ahol 2és fél órát csücsültem a folyosón, mire találtak egy szabad ágyat az üres folyosón.... fél 1kor kaptam 1 ágyat, műtősruhát. Át kellett öltöznöm, azt mire kész lettem, vittek is a műtőbe. Inekcióba kaptam az altatót, majd fél óra mulva a szobában, ébredtem, visszatoltak. Azt se tudtam, hogy megvolt-e a műtét, semmi... kb fél óra mulva jött be egy nővér, hogy ha 2óra pihenés után jól vagyok, meghetek haza. Természetesen a legbunkóbb hangnemében. Szoval 3kor elvileg már mehettem volna haza. Ha lett volna egy orvos, aki hajlandó megírni a zárómat. Helyette kávézgattak, beszélgettek, telefont nyomkodtak. 4kor már megkérdeztem, hogy mi van. Várjak türelemmel... 5kor ismét megkérdeztem, akkor még sokkal sokkal bunkóbban elküldtek, h nincs rá idejük, és beszélgettek tovább. 6kor felöltöztem, és kabátba közöltem a nővérrel és a dokival, hogy megyek haza. Vagy záróval, vagy nélküle. (A másfélévesem otthon várt) A doki felállt, otthagyott, a nővér pedig hozzámvágta a zárót, és ennyi.

Tájékoztatást senkitől nem kaptam, hogy meddig tilos pl a házasélet, meddig vérzek, stb...

Azt is a zárón olvastam, hogy 6hetes kontroll lenne. (Csak nem fogadnak, mert nem fontos eset...)

Rendes nőgyógyászati ellátás nincs egyáltalán, csak terhes vizsgálatok.


Egyébként csatlakozkm a 2eshez, ez a kérdésk kb hetente felmerül... és ha nem akarsz gyereket, mi a jóistenért nem védekeztek?!

2020. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

OFF

Nem akarom védeni, és nem vagyok abortusz-párti, de 5 hónapos baba mellett nagy valószínűséggel nincs ciklusa, és még mindig terjed az a tévhit, hogy szoptatás alatt, ciklus nélkül nem lehet teherbe esni. (És egyébként az esély valóban jóval kevesebb is. Csak a kevés nem egyenlő a nullával, erre példa a kérdező is.)

2020. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!