Ki mit tenne a helyemben (terhesség megszakítás téma)?

Figyelt kérdés

Félig elméleti kérdés, még nem tudni, hogy terhes vagyok-e, de fennáll a lehetőség és elgondolkodtam, hogy mit tennék, ha bebizonyosodna a terhesség. Kíváncsi vagyok "kívülállók" véleményére.


A barátommal 3 hónapja vagyunk együtt, előtte pár évig barátok voltunk, szóval elég jól ismerjük egymást. Mindketten egyetemisták vagyunk, komoly szakon tanulunk, elég sok időt és energiát igénylő karrier előtt állunk, még több évünk van hátra a végzésig. Önálló keresetük nincs (kivéve az alkalmi ösztöndíjakat és hasonlókat, amik egyáltalán nem horribilis összegek), a szüleink jóvoltából átlagos körülmények között élünk.

Mindig odafigyeltünk a védekezésre, maximálisan felelősségteljesen jártunk el. A napokban kiszakadt a gumi, csak az aktus végén vettük észre. 8 órán belül esemény utáni tablettát vettem be, de a ciklusom olyan pontján történt a dolog, ahol elméletileg a gyógyszer ellenére is lehetek/maradhatok terhes.

A felmerülő lehetőségek, esetleges terhesség esetén:


A) Abortusz

Pro: napjainkban már "rutin" műtét, szóval viszonylag biztonságos, gyors, megbízható megoldás. Diszkréció: az orvoson, rajtam és a barátomon kívül senki nem tudna a dologról, még a családom ítélkezésével sem kellene megküzdenem.

Contra: alapvetően nem tartom "megoldásnak", csak kivételes esetekben (betegség, rendellenességek, nemi erőszak miatti terhesség), de jelen esetben tényleg "nincs hová tenni" egy gyereket. Lehetnek szövődmények, kockázatok.


B) Örökbeadás

Pro: ha nem is velem/velünk, de egy szerető családban, boldogan nőhetne fel a gyerek.

Contra: mivel nem tehetem meg, hogy közel egy évre elvonulok a családom és a világ elől, ameddig terhes vagyok, ezért elkerülhetetlenek lennének a viták, szemrehányások (miért nem védekeztetek, felelőtlen vagy, qrva vagy), kérdések (hol a gyerek, kihez került, miért nem tartottad meg), és az ítélkezés mind a család, mind az ismerősök, mind a leendő kollégák részéről (ha a következő 9 hónapban esetleg jelenléti oktatásra kerül a sor és találkozom velük). Mindez éveken át, akár egész életemen át végigkísérne, mindenki szemében én lennék a sz#r anya, akinek nem kellett a saját gyereke.


C) Megtartom a gyereket

Pro: nincs lelkiismeretfurdalás, maximális felelősségvállalás.

Contra: nincs saját lakásunk, kerestünk, a szüleinknek kellene biztosítani az anyagiakat a gyerekhez (legalábbis reménykedjünk, hogy megtennék, mert amúgy abszolút nem kötelességük). A tanulmányaimról, karrieremről lemondhatnék (valószínűleg a barátom is), enélkül egy érettségivel nem sok jóra számíthatunk az életben.



2021. jan. 7. 17:39
A kérdező szavazást indított:
Abortusz
Örökbeadás
Megtartanám
91 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
41%

"a ciklusom olyan pontján történt a dolog, ahol elméletileg a gyógyszer ellenére is lehetek/maradhatok terhes"


ILYEN NINCS! HA idöben beszedi valaki az esemény utáni tablettát, akkor nem lesz terhes.

Aki ennek ellenére terhes lett, az késön szedte be, nem a megszabott idön belül.

Másrészt ez akkora hormonlökés, hogy a ciklusodat teljesen kizárja, akkor sem maradhatnál terhes, ha éppen a maximális esélyes napon történt volna a baleset.

2021. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%
Igen, valószínű, hogy nem vagy terhes.
2021. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
48%

Az elősnek igaza van. Attól, hogy pont peteérésed volt, nem jelenti, hogy nem hatna a gyógyszer.

Másfelől ezek után (hatalmas hormonbomba) a menstruációdra se tudsz hagyatkozni, lehet nem fog beállni egy ideig. De ha biztosra akarsz menni tesztelj aktus után 2 héttel. Én nem hiszem, hogy terhes lennél.

2021. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
68%

Első és harmadiknak: az esemény utáni nem 100%-os, első 12 órában is csak 97, utána pedig rohamosan csökken.


Kérdező: én valószínűldg abortusz mellett döntenék. Ha megtartanám, akkor viszont tuti nem adnám örökbe.

Párod mit gondol erről?

2021. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
21%
Tuti nem vagy terhes, de ha rólam lenne szó, és két védekező módszeren is átjutna, tuti maradna.
2021. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
65%

Már hogyne lenne olyan, hogy esemény utáni bevétele után is terhes marad az ember. Nem létezik 100%-os védelem, legjobb barátnőm is időn belül vette be, aztán mégis mehetett abortuszra.


Kérdező én ilyen körülmények között biztos nem tartanám meg, hiszen a világon semmi nem adott egy gyerekhez. Se saját lakás (vagy egy külön albérlet, ahol csak ti vagytok), ha jól értem nem is éltek együtt és csak 3 hónapja vagytok együtt, tehát stabil kapcsolat sincs, de a legfőbb hogy nincs bevételetek. 0 vagy pár tízezer Ft-ból nem lehet gyereket nevelni, szülők nyakára meg egyértelműen nem szülünk, az egy nagyon felelőtlen és végtelenül inkorrekt “megoldás” a szülőkkel szemben. Ha gyereket akartok, akkor ne anyuciék nyakára szülj, ez azért alapvető kéne legyen.amúgy sincs semmi garancia arra, hogy a szüleid ezt jó szemmel néznék és hagynák, hogy odaszülj..

Mondjuk nálam eleve ott kezdődik, hogy 3 hónapos kapcsolatba semmilyen körülmények között nem vállalnék gyereket.

2021. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
74%
anyádékhoz semmiképpen! abból soha nem lett semmi jo.
2021. jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%
Egyet tudok mondani:ne add örökbe! Sokkal inkább megvisel mint az abortusz (legalábbis szerintem).
2021. jan. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
74%

Ebben az esetben a "maximális felelősségvállalás" szerintem az abortusz. Ha kihordod, és felneveled a gyereket, akkor a felelősség átkerül a szüleidre, ha meg örökbe adod - na az egy rémálom mindenkinek. Neked is, meg a gyereknek is.

Az abortusz meg olyasmi, hogy világszerte minden egyes nap többszáz (ha csak nem több) megtermékenyített petesejten kísérleteznek kutatók és orvosok, és pusztítják el őket minden probléma nélkül.

Ha tényleg embernek számítanának az ilyen megtermékenyült sejtek, akkor még csak engedélyt sem kapnának arra, hogy létrehozzák őket.

Csak társadalmi agymosás azt hinni, hogy a saját testedet és jövődet egy meg nem született kis sejt igényei mögé kell helyezned.

2021. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
64%
"Ebben az esetben a "maximális felelősségvállalás" szerintem az abortusz. Ha kihordod, és felneveled a gyereket, akkor a felelősség átkerül a szüleidre, ha meg örökbe adod - na az egy rémálom mindenkinek. Neked is, meg a gyereknek is." - szó szerint ezt gondolom én is, ebben a helyzetben egyértelműen az abortusz a legjobb megoldás.
2021. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!