Jó döntés az abortusz?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint fél éve vagyunk együtt. Ő 19 én 18 éves vagyok. A minapokban történt egy baleset, kiszakadt a gumi. Utána 6 órán belül bevettem az Escapelle esemény után tablettát. Mivel ez nem 100%-os biztonságot ad és valószínűleg pont a peteérésemnél történt az együttlét, felmerült bennem az az eshetőség is, hogy teherbe estem. Mivel még le se érettségiztem, és nem tartom magamat elég érettnek egy babához, ezért felmerült az abortusz mint lehetőség. A családom 100%-ig támogatna bármilyen döntést is hoznék. Az anyagiakkal se lenne probléma, es mondta anyum, hogy ha úgy döntenék hogy megtartom szívesen fel is nevelné amíg nem lesz nekem is szakmám, munkám, és készen állok rá. A barátom az abortusz mellett áll, mivel ugye ő sincs felkészülve egy ekkora elköteleződésre. Rengeteg cikkel néztem ebben a témában, és nem szeretnék én is az a tini lány lenni aki a pánikhelyzet miatt, át se gondolva rohan abortuszra, hogy semmissé tegye az egészet, mert ugye ilyenkor elég beszűkült tud lenni az ember látásköre. Tudom, hogy ez mekkora lelki teher, és nagy szégyenérzet is társul hozzá. Azt érzem, hogy mindent megtettem annak érdrkében, hogy ez ne következzen be, viszont azt is tudtam, hogy ha valaki szexel akkor bármikor, akár csak egy véletlen miatt is, de meglehet hogy teherbe esik. Nagyon nehéz ez a kerdés, hisz nem csak az én életemről van szó, amit amúgy bármikor feláldoznék ha a gyerekemről van szó, viszont ott a barátom, a családom, a rengeteg ítélkezés, vélemény ami miatt rengetegszer elbizonytalanodok. Köszönöm ha valaki végigolvasta, és esetleg tanácsot tudna adni.

2021. jan. 22. 10:47
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
79%
Tanácsot? Csinálj tesztet, és máskor vigyázzatok jobban.
2021. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműen abortusz.
2021. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
93%
Hamar be avattàl mindenkit, esemény utánit vettèl be, nem sok az esély hogy terhes lennèl. Máskor figyeljetek jobban
2021. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
69%
Valsz megúszod. Ettől független ha úgy alakul én megtartanám.
2021. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem később egész életedben kísérteni fog, hogy kinyirattad a gyereked, úgy hogy ennek a kényelmességen kívül nem volt más indoka. Azt nem sokan bánták meg, hogy megtartották a gyereket.

Viszont szerintem nyugodj meg, nagyon minimális az esély hogy terhes légy tablettával is, főleg ha ilyen hamar bevetted. Rengeteg emberrel megesik ez. Ha peteéréskor belédduran, és nincs tabletta, még akkor sincs messze 100% esélye hogy terhes legyél. Ne idegesítsd előre magad, szerintem 10% alatt van az esély.

2021. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
94%
Hol van itt még az abortusz? Az, hogy a gumi kiszakadt nem azt jelenti, hogy teherbe is estél. Gumi nélkül is viszonylag kis esély van a teherbeesésre, peteéréskor is. Gyógyszert is vettél be. Minek parázol rá ennyire? Csinálj majd egy tesztet, rá fogsz jönni, hogy nagyon túlgondoltad ezt az egészet. Egyébként mindenkinek szíve joga a saját meglátása szerint dönteni, ha arra kerül a sor. Jelen esetben, ha mégis terhes lennél, csakis magadra hallgass, ne kényszerből és ne más kérésére tartsd meg. Ha bevállalod, neked is akarnod kell.
2021. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
95%
Mi értelme ennek a kérdésnek? Nem is vagy terhes.
2021. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
67%
Nálam soha szóba se jöhetne az ab mint opció, mert tudom, hogy gyűlölném magam érte. De minden ember más. Viszont ez csak egy elméleti kérdés, nem túl valószínű, hogy terhes lennél.
2021. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen idősen jóformán még ti is csak kölykök vagytok,az életeteket még el sem kezdtétek.

Ez NEM ideális kor a gyerekvallalashoz, pláne abban a szituációban, amiben vagy.

Jó döntés az abortusz.

2021. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem ez meg nem egy eldöntendő opció, hogy vagy megtartod vagy nem. Mintha piros vagy kék cipő közül kéne választani.

Itt az csak egy felmerülő ötlet szokott lenni, hogy ölessük meg a gyereket. Pedig ezt csak a legalitása kölönbözteti attól meg, hogy megszülöd majd egy hatalmas porszívóval bedaráltatod. Jogilag és társadalmilag lehet hogy nem gyilkosságnak nevezik, de erkölcsileg attól még az lesz.

2021. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!