Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az új abortusztö...

Mit gondoltok az új abortusztörvényről? ( Lengyelországban van ez , nem Magyarországon)

Figyelt kérdés
Az új abortusztörvény. Miszerint a súlyosan beteg magzatot is kötelező megszülni. Alapjáraton sosem voltam abortuszellenes. Ez egy lehetőség arra , hogy helyrehozzuk a hibáinkat. Hozzátenném nekem sosem volt abortuszom és nagyon odafigyelek,hogy ne is legyen , de azt is tudom hogy gyereket sem szeretnék soha . Viszont itt a kérdésem inkább arra irányulna, hogy mit gondoltok arról , amikor még a súlyosan beteg magzatokat is meg kell szülni? Véleményem szerint ez undorító és gyomorforgató . Hihetetlen hogy 2021ben ennyire visszafejlődik a társadalom a nők jogairól már nem is beszélve

2021. febr. 7. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%
Röviden az a véleményem, hogy idiotizmus.
2021. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
93%
Ez szerintem is egy undoritó törvény. Egy nőnek igen is legyen joga eldönteni szeretne egy beteg babát. Én személy szerint nem tudnék nevelni egy beteg babát nem tudnám azt végig nézni ahogy esetlegesen szenved.
2021. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem borzalmas, egy nőnek lehetne joga abban hogy megtartja e a saját gyerekét ami benne növekszik vagy sem. Én nem vagyok abortuszellenes, úgy gondolom vannak olyan körülmények amikor jó az abortusz. Ilyen például ha valakit megerőszakoltak, ha valaki túlságosan fiatal, nincsen semmi egzisztenciája, a kisbaba betegen születne.

Én úgy gondolom egy gyereknek sem lenne jó a nyomorba születni. Az meg végképp nem lenne jó ha ezek a kisbabák nevelőotthonba kerülnének, mivel rengeteg kisbabát nem is fogadnak örökbe.

2021. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
91%
Dühítő. Én sem akarok soha gyereket, nem lennék képes végigmenni feleslegesen egy terhességen, mert tudom, hogy a gyereket nem szeretném. Nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen MO-n. Persze amúgy ha esetleg adódna olyan, hogy lenne nemi életem, nyilván mindent bevetnék, hogy ne legyek terhes, de mint tudjuk, egy módszer sem 100%-os sajnos.
2021. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat , egyetértek veletek
2021. febr. 7. 10:08
 6/65 A kérdező kommentje:
Egyetértek 4es . Ha én terhes lennék védekezés mellett , szerintem a kínok kínját élnem meg ha rámeröltetnék a gyereket , akit nem is akarok . Nálam az az opció sincs, hogy majd meggondolom magam,mert sosem szeretnék gyereket , okkal. Remelem itthon nem vezetnek be ehhez hasonló idióta törvényt .
2021. febr. 7. 10:10
 7/65 anonim ***** válasza:
6%
Én meg azt gondolom, hogy egy életet kioltani senkinek sincs joga, még ha az egy beteg testhez is tartozik, akkor se és aki ezzel nem ért egyet, az éppolyan bűnös, mint az, aki végrehajtja.
2021. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
91%

7!


Aztán majd amikor az orvos közli veled, hogy a magzatod láthatóan súlyosan testi és értelmi fogyatékos, aminzgyan az életét nem veszélyezteti, de egészen biztosan folyamatos, 7/24 ápolásra és felügyeletre szorul majd egésze életében, már nem is fogod gondolni.n

2021. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:

Kedves 7es

A saját testünkhöz jogunk van .... Btw ez nem életkioltás. Ez egy lehetőség . De az embrió akit eltavolitanak egy no testéből nem fogja azt mondani . Jajj anya ne tedd élni akarok . Hiába van ez a magasságba emelve , hogy márpedig érez . Valamit érez igen . De ha megszületik egy olyan helyre ahova nem várták , esetleg a nyomorba , és nincs mit ennie azt is érezni fogja . Az egész életére kihatással lesz . Úgyhogy nettó marhaságot írsz . Én sem azt mondom hogy évente járni kell , hanem ott legyen mint lehetőség . De szerintem menj és imádkozz még egy sort . Az is olyan haszontalan ,mint a gondolatmeneted.

2021. febr. 7. 10:19
 10/65 anonim ***** válasza:
4%
Nekem mindig is szimpatikusak voltak a lengyelek és látszik, hogy értelmesek. Ismerek olyat, akinek itthon azt mondták, hogy beteg gyereke fog születni, aztán még is egészséges lett a baba. Még jó, hogy nem vetette el! Isten megjutalmazta azért, mert vállalta volna a nehézségeket és nem mondott le a babájáról. Aki elveteti, az valójában a saját kényelméért teszi, nem tudni, az a baba milyen feladattal jön a világra, de elveszi tőle a lehetőséget!
2021. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!