Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyetértetek azzal a magyar...

Kürasszír kérdése:

Egyetértetek azzal a magyar szabályozással, hogy a terhesség 12. hete után, ha a terhes nő és a magzat is egészséges, akkor gyakorlatilag abortusztilalom van érvényben?

Figyelt kérdés

Magyarán, a terhesség 12. hete után a magzat élethez való joga erősebb a nő önrendelkezési jogánál.


Helyes, hogy a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát a 12. héttől?


Ugye ilyen szabályozás van érvényben az Európai Unió legtöbb tagállamában, kivéve Svédországot, ahol alapesetben a 18. hétig, illetve Hollandiát, ahol a 24. hétig lehet elvetetni egészséges magzatot a nő saját döntése alapján. Nagy-Britanniában szintén a terhesség 24. hetéig lehet egészséges magzatot komolyabb indok nélkül elvetetni.


Van, aki szerint jobb a liberális brit és holland szabályozás, ahol bármilyen indokkal megszakítható egy egészséges terhesség egészen a 24. hétig, mint a magyar?


Van esetleg, aki támogatja, hogy a terhesség a nő döntése alapján egészen a születésig bármilyen indokkal megszakítható legyen, amint például ez az Amerikai Egyesült Államok nyolc szövetségi államában jogilag lehetséges?



2021. febr. 10. 19:23
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
64%

Igen, az ő döntése és védekezzen ne a gyereket gyilkolja meg.

12.hétig döntse el.

2021. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a brit és holland szabályozás mindenképp jobb lenne, hiszen a legtöbb rendellenesség a 21. hétig derül ki.
2021. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
86%

En nem vagyok abortusz ellenes de 12 het boven eleg arra hogy eldontsd megtartod e vagy sem.

Ezzel le is zarnam a kerdest mert felesleges.

2021. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
83%

Igen, egyet értek a magyar szabályozással. Ha valaki nem teljesen dilettáns idióta, akkor legkésőbb 5-6 hetesen feltűnik, hogy terhes (tekintettel arra, hogy a leggagyibb 300 forintos teszt már az elmaradt menzesz időpontjában, azaz 4 hetesen kimutatja a terhességet). Még úgy is van 6-7 hete, hogy eldöntse akarja-e és el intézze hozzá a dolgokat. Ennyi időnek elégnek kell lennie és elég is szokott lenni.


Egyébként pedig jó pár terhességmegszakítást csináltam életemben, egy 10-11 hetes nem éppen kellemes látvány. De második trimeszteri terhességmegszakítást sem egyet láttam (bár azért a többség fejlődési vagy genetikai rendellenesség volt), az meg aztán végképp elég durva. Egészen biztosan nem vállalnám be, hogy egészséges 20-24 hetes magzatokat abortálok....

És még egy adalék: 24 hét környékén azért az orvosnak is oda kell ám figyelni, hogy lehetőleg ne sírdogáljon, mikor megszületik....és ugye olyan szabály is van, ha élve születik, mindent meg kell tenni érte. Nem tudom anyuci mit szólna, ha a kis abortuma még pár hetet eltöltene a PIC-en. Ne adj isten még túl is élné....

2021. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
98%

2. Kommentelő: Egészséges magzatok abortuszáról van szó.

Ha beteg a magzat, itthon is 24. Hét a határ....

2021. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Léteznek abortusztúlélők.


Az Amerikai Egyesült Államok több szövetségi államában a terhesség 24-28. hetéig lehet, vagy korábban lehetett egészséges magzatokat elvetetni, és bizony előfordult, hogy élve születtek, illetve hosszú távon túl is élték a beavatkozást.

2021. febr. 10. 19:36
 7/59 anonim ***** válasza:
86%
És mivel jobb egy 24-28 hetesen, jó eséllyel károsodásokkal megszületett de túlélt magzat, mint inkább kihordani és jó eséllyel egészségesen megszülni?
2021. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
80%

Igen



24 hetesen már egy nagy magzatról beszélünk


Meg kell szülni abortált esetben is.


Életképes kis segítséggel.


Ennyi erővel a 40. Hét előtt bármikor megszületne egy baba, akkor a nő önrendelkezési joga alapján meg kell öl i vagy mi?


12. Hét utàn örökbe lehet adni


Ez az “önrendelkezés” ebben az esetben


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok abortusz ellenes..


Másrészt 12 hetesen már éreztem a fiamat mozogni, felismertem a péniszét is az uh-on a többiről nem is beszélve.

24 hetesen nagy letagadhatatlan hasam volt.

Aki abortuszt szeretne az általában a terhesség tényét is titkolja.

Ez pedig normális esetben a 15-16- hétig lehetséges.

2021. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
96%

2.



Rendellenesség esetèn tovább lehetséges

2021. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek, sőt szigorítanàm.
2021. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!