Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyetértetek azzal a magyar...

Kürasszír kérdése:

Egyetértetek azzal a magyar szabályozással, hogy a terhesség 12. hete után, ha a terhes nő és a magzat is egészséges, akkor gyakorlatilag abortusztilalom van érvényben?

Figyelt kérdés

Magyarán, a terhesség 12. hete után a magzat élethez való joga erősebb a nő önrendelkezési jogánál.


Helyes, hogy a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát a 12. héttől?


Ugye ilyen szabályozás van érvényben az Európai Unió legtöbb tagállamában, kivéve Svédországot, ahol alapesetben a 18. hétig, illetve Hollandiát, ahol a 24. hétig lehet elvetetni egészséges magzatot a nő saját döntése alapján. Nagy-Britanniában szintén a terhesség 24. hetéig lehet egészséges magzatot komolyabb indok nélkül elvetetni.


Van, aki szerint jobb a liberális brit és holland szabályozás, ahol bármilyen indokkal megszakítható egy egészséges terhesség egészen a 24. hétig, mint a magyar?


Van esetleg, aki támogatja, hogy a terhesség a nő döntése alapján egészen a születésig bármilyen indokkal megszakítható legyen, amint például ez az Amerikai Egyesült Államok nyolc szövetségi államában jogilag lehetséges?



2021. febr. 10. 19:23
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek a szabályozással, nem enyhíteném, és bár morálisan elítélem azokat, akik felelőtlen viselkedés miatt jutnak el az abortuszig, nem is szigorítanám.
2021. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

Kedves 20-as!


Szerintem nem normális dolog a 30. héten elvetetni egy magzatot.


Ugyanakkor azért írtam le a sztorit, hogy alátámasszam, van olyan, hogy akár a 30. héten is elvetetnek egy egészséges terhességet. Vagyis nem igaz, hogy ilyen késői abortuszok csak súlyos egészségügyi indokból történnek, van ahol nem kívánt terhesség esetében is lehetségesek.

2021. febr. 10. 21:15
 23/59 anonim ***** válasza:
95%
22 Ja persze, tudom, hogy van ilyen. Nem is ertem. Itthon szerintem mindenképp 24 a határ. Bár nem tudom, mi történik, ha mondjuk a 30. heten derül ki valami durva élettel összeegyeztethetetlen dolog. Dr úr/no aki kommentelt, ilyenkor mi történik?
2021. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha élettel összeegyeztethetetlen, akkor bármeddig meg lehet csinálni.
2021. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
30%
Én a 12. hétig sem engedném.
2021. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:

Kedves 23-as!


Itthon egészséges terhesség esetén a 12. hét a határ.


Csak súlyos fejlődési rendellenesség esetén lehetséges, kivételes esetben a 24. hétig, és élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség esetén a születésig.


Új-Mexikó amerikai szövetségi államban viszont egészséges magzatot az abortuszklinikai gyakorlatban egészen a 32. hétig lehet elvetetni.

2021. febr. 10. 21:37
 27/59 anonim ***** válasza:
81%

Én ezen sokat gondolkoztam régen.

Ha akármilyen okból kifolyólag nem tűnne fel a 12. hétig, hogy terhes vagyok (elég fura lenne, de tegyük fel) és semmi baja, illetve nekem se, de mégse akarom a gyereket, én felvettem volna a kapcsolatot egy örökbefogadással foglalkozó szervezettel és előre megbeszélem velük az örökbeadást. De most, hogy valóban terhes vagyok (szándékkal, nem véletlenül), egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy nem tűnik fel valakinek a 12. hétig semmi. Addig pedig azért el lehet dönteni.

2021. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
95%
26 azt hogy mindenképp 24 a határ úgy értettem hogy pl down esetén is. Egészséges babát tudom, hogy csak 12. hetig lehet.
2021. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
100%
A gáz ezzel az, hogy 12 hét után általában nem azért szoktak történni az abortuszok, mert ooo hoppá meggondolta magát a nő, hanem azért, mert komplikációk adódtak, vagy kiderult valami a gyerek vagy a nő egészségi állapotáról.
2021. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:

Kedves 29-es!


Nem egészen értelek, komoly egészségügyi indokkal a 12. hét után is legális a terhességmegszakítás egészen a 24. hétig.

2021. febr. 10. 22:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!