Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan éljem túl az abortuszt?

Hogyan éljem túl az abortuszt?

Figyelt kérdés

Egy többgyermekes anyuka vagyok. Februárban kiderult, hogy védekezés mellett terhes lettem. Én már nem akartam több gyereket, a férjem viszont többször is említette korábban, hogy szeretne még egyet. Két hétig nagyon bizonytalan voltam, hogy lelkileg - turelmileg - anyagilag elbirunk - e még egy kisbabát, de megbeszéltük, megtartjuk. Elmondtuk a barátoknak is, hogy bővül a család.


Megszerettem őt. Hallottam a kis szívverését, elkezdtem tervezgetni. Viszont a férjem pár napja megváltozott és közölte, hogy vetessük el. " Ő arra várt, hogy magamtól azt mondom, ne tartsuk meg"... 10 hetes vagyok. Teljesen osszeomlottam. Nem térek magamhoz. Csak sírok és sírok, vigasztalhatatlan fájdalmat érzek. Így nem tarthatom meg a babát, egyedül nem megy, nem tudnék eltartani és nevelni egyedül több gyermeket. De úgy érzem ebbe bele fogok halni. Imádom a gyerekeimet és már ő is a gyermekem de el kell búcsúzni tőle és felelős döntést hozni a többi gyerekem érdekében. Túl leszek ezen? Aki már volt hasonló helyzetben, meg tudott bocsátani magának?

A férjemre többé rá sem bírok nézni, undorodom tőle, hogy az elején nem mondta, amikor még nem fejlődött ki ez a kisbaba és én is bizonytalan voltam és megvarta, hogy elteljen több mint 6het mióta tudjuk. Senki nincs most mellettem,aki megértene, anyám is ellenezte és minden szörnynek elhordott, amiért meg akartuk tartani, szóval ő csak örülne ennek a helyzetnek, az ő lelki támogatására sem számíthatok.


2021. márc. 27. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
17%
Te túléled
2021. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
87%

Nem tűnik túl reálisnak a történeted,ha viszont tényleg így van, akkor az finoman szólva is gáz.


10 hetesen szerintem már időd sem nagyon lenne amúgy az ügyintézésre, simán kicsúszhatsz az időből.

2021. márc. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
56%
KAMU.
2021. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
69%

Erről szerintem lecsúsztál, nem fogod tudni elintézni időben.

Gondold át, hogyan tovább.

A házasságod túl fogja élni, ha mégis megszületik?

2021. márc. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
85%
Mocskos egy helyzet. Nem tudom hogy döntenék helyedben. Ha jól értem, az nem kérdés hogy megtartod e vagy nem?! Eldöntötted hogy megszakítod a terhességet? Férjednek elmondtad hogy érzel? Úgy ahogy ide is leírtad, vagy csak duzzogsz előtte? Azzal azért tisztában vagy, hogy közted és férjed között a kapcsolat már nem lessz ugyanaz (ha már undorosz tőle) és ez csak egyre rosszabb lessz. Jól gondold át, mik lesznek a következményei ennek az abortusznak,és hogy megéri e? De attól félek, hogy bárhogyan döntessz, ebben a helyzetben sajnos nem te leszel a nyertes. 😔
2021. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
17%

Kamu. Mi az hogy a férjed akarja, majd nem akarja, és említed hogy egyedül nem tudnád felnevelni őket.

Miért? Elhagyna benneteket a férjed?

Olyan nincs hogy ezért hagyná el a családját egy férfi.


Meg olyan sincs hogy tíz hétig oké, aztán mégsem akarja.

Van időd, elveteted, a barátoknak meg megmondod hogy elment a baba.

2021. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs választásom. Nem szülhetem meg így a babát. Igen elmondtam neki természetesen, hogy érzek. És teljesen onkivuleti állapotba kerültem. Csak zokogtam tegnap is egész éjjel. Ő meg aludt nyugodtan kinn a nappaliban.


Bárcsak kamu lenne a kérdés.

Úgy érzem nem tudok így élni, pszichológus tudna segíteni? Mert jelenleg úgy érzem élni sincs kedvem, de a gyerekeimet el kell látnom most is és ezután is.

2021. márc. 27. 08:55
 8/75 anonim ***** válasza:
89%

Hát a pszichológus lehet több okosat tudna mondani, mint mi itt a gyakorin. Ha nem lenne nagyon gáz az anyagi helyzetünk, én lehet bevállalnám. Aztán meg a férjemnek ha tetszik jó, ha nem akkor fizesse a gyerektartást, ha segített bele keveredni ebbe a helyzetbe, de részt venni már nem akar.

Meg kérdezhetem hány éves vagy, és mennyiek a gyerekeid, mert azért az is számít picit.

2021. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
95%

"Miért? Elhagyna benneteket a férjed?

Olyan nincs hogy ezért hagyná el a családját egy férfi."


6-os: tényleg ennyire naiv vagy, hogy nem hallottál még ilyesmiröl? Rengeteg férfi hagyja el a családját, mert lett egy (plusz) gyerek, neki meg ez kényelmetlen lenne.

2021. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
73%
Èn a helyedben nem vetetnèm el, egy eleten àt bànnàd. A hàzassàgodnak ìgyis,ùgyis annyi. Nehèz lesz egyedül a gyerekekkel, de valahogy megoldod.
2021. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!