Rekcsuu17 kérdése:

Volt-e már valaki olyan helyzetben, vagy esetleg ismer olyat, akinek a terhesség 24.hete után derült fény egy vagy esetleg több fejlődési rendellenességre?

Figyelt kérdés
A terhesség ilyenkor is megszakitható? Természetesen nem szeretném, de fogok menni 5D vizsgálatra, ahol ugye jobban tudják szűrni ezeket.. Őszintén szólva rettegek tőle. Köszönöm, ha segítesz!

2021. márc. 28. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

24.hét után már nem szakítható meg, fejlődési rendelenesség esetén sem.

Nem ijesztgetlek, felesleges.

2021. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

1!


De, bizonyítottan beteg magzat eseten illetve az anyát veszélyeztető terhesség eseten a terhesség BÁRMIKOR megszakítható.

2021. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"4) A terhesség az időtartamától függetlenül szakítható meg


a) az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve


b) a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén."


Innen: [link]

2021. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Akkor tisztázzuk mert kevered a szezont a fazonnal.

12.hétig lehet abortálni a nem kívánt terhességet.

Ha veszélyezteti az anya egészségét

Ha orvosilag valószínűszithetően súlyos fogyatékosságabn vagy egyéb károsodásban szenved.

Büncselekményből fogant vagy a nő válsághelyzetben van.

18.hétig ha a fentiekből valamelyik fenáll valamint

A nő korlátozott cselekvőképes vagy cselekvőképtelen.

Vagy ha a terhességét neki fel nem róható okok miatt nem ismeri fel vagy az orvos vagy valamelyik hatósági szerv miatt meghaladta a 12. Hetet.


24. hétig ha elhúzódnak a diagnosztikai vizsgálatok és nagyon súlyos fejlődési rendelenesség áll fent.

Valamint kiakorú, cselekvőképtelen az illető akkor nem kell egészségügyi indok sem.


24.hét után! Most figyelj!

Csak akkor ha az anya élete veszélyben van illetve a babának az élettel össze nem egyeztethető problémája van! Tehát ha olyan fejlődési rendelenessége van amivel élhet akkor 24.hét után nem igazán abortálnak.

2021. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A 3as utolsó mondata a lényeg.


A szülés után az élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség esetén!!


Szóval pl egy Down kór nem elég erre. Hanem olyan, amibe születés után úgyis belehalna a baba.

2021. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Szülés után 3 héttel derült ki, hogy szívbeteg. Sem a terhesség során, sem a kórházban, sem a házi gyermekorvos nem vette észre. Hála Istennek, a legjobb kezekbe került és teljesen rendbe jött 2 éves korára.
2021. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Így van ahogy 3 írja, de valószínűtlen hogy ekkora problémát a genetikus nem lát a baba mozis meg igen.
2021. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
24 héten derült ki hogy a fiam súlyos szívbeteg (HLHS), a kezembe nyomtak a papírt hogy menjünk szakitsuk meg (azaz szüljem meg). Én nem tettem, megvartam míg ki akar bújni, aztán műtötték 3x. Én úgy voltam vele hogy 6 hónapos vagyok, ezen a 3 hónapon már nem múlik, mert ha tévednek az orvosok, belehalok hogy én öltem meg.
2021. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8 remelem rendbe jön teljesen a babád.
2021. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyon súlyos betegség, ha túl is élik a babák, kell egy szívtranszplantáció. Sajnos 5 hetesen a harmadik műtét után elvesztettuk őt 🖤 alattomos egy betegség ez, ugyanis nincs balszivfeluk, műtétek sorozata kell ahhoz hogy egyáltalán éljen. 😪
2021. márc. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!