Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nehéz volt lelkileg egy abortusz?

Nehéz volt lelkileg egy abortusz?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok,2 hét múlva lesz az abortuszom.

Sajnos se anyagi háttért se apukát nem ígérhetek neki, ahogy megtudta hogy terhes vagyok el is hagyott.

Észszerűen gondolkozva nem szeretném megszülni azért, hogy nélkülöznie kelljen, esetleg a későbbiekben elvegyék tőlem, mert magam vagyok mint a kisujjam mióta a párom elhagyott, rengeteg fizetni valóm van, amiket lekell rendeznem is, ami minimum 1 évig tartana még tehát az sincs hogy a terhesség alatt valameddig tudok még melózni, és megoldom mert nem sajnos, arról nem is beszélve hogy elég bóvli egy fizetésem van úgy nagyjából magam sem győzöm tartani de nem válogathatok, ki venne fel egy várandós nőt egy jobb helyen?

Ezeket nem kifogásként vagy bizonygatásként írtam le hanem azért, hogy elmondjam nekem ez a döntés teljesen az eszem miatt jött a szívem az majd megszakad, minden nap sírok és valójában nem szeretném ezt tenni a gyerekemmel.

Tehát gondolom nekem nehezebb lesz ez mint sok más embernek mert olvastam sok helyen, hogy sokan ezt problémának fogták fel nem egy babának és hogy megkönnyebbülés volt nekik mikor túl lettek a műtéten.

Nekem biztosan nem lesz ilyen könnyű, volt esetleg aki hasonló cipőben járt? Hogy dolgozta fel?



2021. márc. 31. 00:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%

Én 18 évesen lettem terhes. Fogamzásgátlót szedtem de sajnos vettem be mellé olyan gyógyszert, ami kiütötte a hatását. Nem mentegetőzök én sem, figyelmetlen voltam és maximálisan az én hibám. Viszont tudtam hogy anyagilag és lelkileg sem lennék képes anyává válni. Imádtam a gyerekeket, sajátot is akartam de nem ilyen körülmények között. Nekem sokat segített hogy mondogattam magamba hogy jól cselekszem, ez a helyes az én esetemben.

Azóta született 2 gyermekem, egzisztenciáliasan rendben vagyunk, és az akkori párommal vagyunk együtt most is, de már mint férj és feleség:)

Annyi sok lelkileg sérült, nélkülöző gyermek van a világon, a tiédnek azzal teszed a legjobbat ha nem hozod a világra.

2021. márc. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
38%
Nem, ez egy rutin műtét, különben is amit kiszedtek csak egy sejt csomó volt. Mit sajnáljam?
2021. márc. 31. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%
Én inkább hatalmas örömöt érzek, hogy megszabadultam egy tehertől!!!!!
2021. márc. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%
3! Bocsi véletlenül lepontoztalak de amúgy egyetertek veled 😃
2021. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem tök jó,hogy felismered magadban az érzéseket, és nem nyomod el őket. Az biztosan sokat segít, ha van valaki,akinek beszélhetsz erről (és nem tanácsot ad, hanem meghallgat). Nekem abortuszom nem volt, de korai vetélésem igen, és rengeteget jelentett hogy volt pár személy akinek minden érzésem/gondolatom elmondhattam, és nem ítéltek el értük, "csak" meghallgattak és ott voltak.

Anyukádra, testvéredre, barátnődre számíthatsz ilyen szempontból?

2021. márc. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem sem baba az még. Sejtcsomo. Nem érez. Nekem nem volt még,de nem lelkiznek ezen. Ha már rúg meg nagyobb, mozgolodik,az már más. De 6-8 hetesen ....
2021. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
53%
Biztos az ősanyák pontoztak le mindenkit.
2021. ápr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%

Én 20 voltam akkor kezdtem egyetemen, nem védekeztünk rendesen mindig de amikor termékeny voltam naptár szerint mindig volt óvszer. Tanultam az esetből azóta rendesen védekezünk, párom szerencsére azóta is velem van.

Őszintén szólva én megkönnyebbültem miután vége lett. Egészen addig nem értettem mi van ijedt voltam és csak annyit tudtam hogy nekem ez most nagyon nem kell, egy pillanatig sem örültem a dolognak akkor, pedig gyermekkorom óta egy rendes kis családot szeretnék, de nem az volt a megfelelő pillanat

2021. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
En is azok taboraba tartozom, akik hasonlo okok miatt nem tarthattak meg... engem is rettenetesen megviselt lelkileg😔
2021. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%
Én is megkönnyebbültem, alig vártam hogy megunnepeljük😂
2021. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!