Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van itt olyan, aki később...

Van itt olyan, aki később megbánta az abortuszt?

Figyelt kérdés
Nőkre és férfiakra is gondolok, akik később megbánták, hogy abortuszra mentek, vagy hogy a párjukat abortuszra küldték, vagy hagyták hogy abortuszra menjen, mert most szívesen nevelnék azt a gyereket és úgy érzik, hogy nagy lehetőséget szalasztottak el, és lelkiismeret furdalásuk van az elpusztított élet miatt?

2021. ápr. 6. 15:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Persze sokan, sokan meg nem.
2021. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
Sőt, van aki azt bánta meg, hogy nem csináltatott abortuszt.
2021. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%
Ismertem egy házaspárt. Az asszony 18 évesen még nem akart szülni és abortuszra ment. 10 év múlva akartak gyereket, de nem esett teherbe. De lelkiismeret furdalása nem volt.
2021. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%
Én ismerek ilyet. Nagyon megbánta pedig azóta anya lett. Fiatal volt, fel tudta volna nevelni, de nem akarta. Ezt már akkor is mondta, hogy csak rosszkor jött. Sajnálom, hogy meggondolatlanságból egy életre szóló rossz döntést hozott. De akkor hiába mondták neki, hogy gondolja végig.
2021. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%
Szomszédomat fiatal korában az anyósa nyomta bele elég erőszakosan egy abortuszba, soha nem sikerült később teherbe esnie, mondanom sem kell, nagyon megbánta. Már nyugdíjasok a férjével, és nagyon idegesítik őket a tőlünk átszűrődő gyerekhangok, figyelünk is erre, nem akarjuk a kést forgatni bennük. :(
2021. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Sok abortuszon átesett nőt ismerek, egyikük sem bánta meg egy pillanatig sem, alaposan megfontolt és jó döntés hoztak saját bevallásuk szerint, így nem bánják.


Nekem is volt, mert foggátló mellett terhes maradtam, nem bántam meg, sőt. Legjobb döntés volt számomra, amit hozhattam, mert nem akartam/akarok egyáltalán gyereket.


Olyat viszont ismerek, aki azt bánta meg, hogy anno nem ment inkább mégis abortuszra.

2021. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
No ezt nem igazán tudom megérteni. Ha már megszületett a gyerek, hogy merülhet fel egy anyában, hogy inkább el kellett volna vetetni?
2021. ápr. 6. 23:03
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne merülhetne fel..? Sok nő és férfi bánja meg később a gyerekvállalást, mivel hogy azt is meglehet. Hozzáteszik, hogy bár nyilván szeretik a gyereküket, de ha visszaforgathatnák az idő kerekét, biza nem vállalnának egyet sem. Csak nem ezt “divat” hangoztatni, mert sok vérmami egyből a torkának ugrik az ilyen nőknek/férfiaknak, hogy mégis hogy lehet ilyet mondani.
2021. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
"No ezt nem igazán tudom megérteni. Ha már megszületett a gyerek, hogy merülhet fel egy anyában, hogy inkább el kellett volna vetetni?" - abszolút felmerülhet, akár az anyában, akár az apában. Nálunk is egyértelműen az AB lett volna a jobb döntés.
2021. ápr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
12%
Az abortusz.hu-n Olaj Anett szervez lelki hétvégét, gyászfeldolgozásra, vagy nagyon jó Kovácsné Treer Mária lelki hétvégéje is, Bp környékén meg vidéken is.
2021. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!