Abortusz vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Fogamzásgátló gyógyszert évek óta szedek.

Ma derült ki,hogy terhes vagyok. Az utobbi 2 hónapban viszont rengeteg fájdalom csillapítót ettem. 3 hónapja állandó gyógyszerem is van (napi 3 szem) ami elég erős.

Tegnapi nap is vettem be fogamzásgátlót.

Szerintetek mit kellene tennem??



2021. ápr. 6. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem beszélj egy orvossal, hogy az állandóan szedett gyógyszered mennyire káros az embrióra. Illetve hogy mennyi az esélye annak hogy ez miatt beteg lenne.

Ha ez velem történne és amugy feltudnék nevelni egy gyereket és az orvos szerint minden rendben én válalnám

2021. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

"állandó gyógyszerem is van, ami elég erős". Mi van? Az, hogy te laikusként mit gondolsz "erős" gyógyszernek, totálisan irreleváns.

Létezik olyan, hogy genetikai tanácsadás, ahol elmondod szépen hogy milyen gyógyszereket milyen dózisban szedtél, ők meg felvilágosítanak, hogy mekkora eséllyel és milyen baja lesz tőle a gyereknek... Aztán utána eldöntöd.

2021. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk ennyi gyógyszerszedésnél borítékolható volt, hogy előbb-utóbb csökken a fogamzásgátló hatása és terhesség lesz belőle, kiegészítő fogamzásgátlás nélkül.

Szerintem gondold végig, hogy ha ezt ilyen felelőtlenül csináltad, akkor képes lennél-e egy gyereket felelősségteljesen felnevelni.

2021. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Fogamzasgatlo mellett hogy sikerult teherbe esni? A sok gyogyszer befolyasolhatta a hatasat amiket az utobbi 2 honapban szedtel?
2021. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyeztess az orvosoddal. Valójában viszonylag kevés gyógyszer károsítja konkrétan a magzatot.
2021. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Ezt mindenképp dokival kell megbeszélni.


Off: sose értettem ha egyszer foggátlót szedsz. Akkor nem akarsz gyereket.

Ilyenkor mi a kérdés?

2021. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4-nek: igen, van jópár gyógyszer, amk gyengítik a fogamzásgátló hatását (pl. antibiotikumok).
2021. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

"sose értettem ha egyszer foggátlót szedsz. Akkor nem akarsz gyereket.

Ilyenkor mi a kérdés?" + 1

Nyilván azért szedtél fogamzásgátlót, mert most nem akartatok gyereket. Akkor meg nyilván abortusz...

2021. ápr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4 néha felszívódási zavar vagy ilyesmi áll a háttérben nem feltétlen egy másik gyógyszer
2021. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Én a helyedben emiatt nem mennék abortuszra. Nem feltétlenül lenne ettől beteg a baba, a gyógyszerek nagy része nem vált ki ilyen hatást.
2021. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!