Milyen volt az abortusz?

Figyelt kérdés
Csutortokon lesz a mutetem, es hat persze nagyon felek. Ti hogy eltetek meg? Milyen volt a tagito felhelyezese? A mutet? Miutan megebredtetek? Ereztetek fajdalmat, fajt? Utana mennyi idovel tudtatok visszarazodni a rendes kerekvagasba? A maganeletben, a meloban is egyarant.

2021. ápr. 6. 19:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok
2021. ápr. 6. 19:33
 2/12 A kérdező kommentje:
A maganeletben nyilvan a lelki reszet ertettem, hogy lelkileg is hogy eltetek meg.
2021. ápr. 6. 19:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem abortuszom volt hanem elhalt terhesség, de mutetlieg ugyanaz. Engem nem tagitottak mert éppen vereztem így nyitva volt a mehszaj(ha szultel már akkor se raknak fel) a műtét maga 15p volt, amikor felebredtem zavart voltam pár percig, de aztán úgy éreztem magam mint aki napokat aludt, kipihent voltam. Aznap délután már mentem is haza (persze csak kísérettel lehet hazamenni) aztán 3 v 5 napot otthon voltam, aztán mentem vissza dolgozni.
2021. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akartam csak beteg volt, még most sem múlik el nap, hogy ne jutna eszembe lassan 1 hónapos lenne😭😭

Nem elsőgyerek így a tágítást meg sem éreztem, nem vagyok görcsölős így az sem volt, sima menstruáció vérzés volt utána. Kivéve az első felállásnál ott brutál elöntött a vér és meg is szédültem,ami szerintem inkább azért volt mert du 5 re kerültem műtőbe, és 7:30 volt mikor ittam és ettem előző este óta.

2021. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem abortusz, hanem missed ab, ami lényegében ugyan az.

Mivel szültem, nem volt tágítás. Ha lett volna, már előző este be kellett volna feküdni. Szobatársam kapott, azt mondta kellemetlen érzés, nem fáj.

Nekem reggel 7re kellett bemennem az ambulanciára. Ott csináltak egy uh-t (ezt az abortuszodoknak is kellett), majd felkísértek a nőgyógyászatra. Ott kaptam egy műtősköpenyt és egy ágyat. Kb délbe vittrk el a műtőbe, kaptam egy szurit amitől elaludtam. Kb 20perc múlva keltettek is. Visszatoltak a szobába, aludnom kellett 2 órát. Enni inni utána, azt ha van doki aki megírja a zárót, akkor lehet is hazamenni. Én már 3kor mehettem volna, de csak 7re lett papírom.


Maga a műtét nem nagy cucc. Altatnak, semmit nem érzel. Felkelsz, kábult vagy, alszol tovább. Kialudtad az altatót, onnan csak mint egy durvább mensi olyan. Én 1 hétig véreztem utána.

Engem ami megviselt, az a hozzáállásuk az ovosokak. Hogy úgy néznek rád, mint egy gyilkosra


Másnap fizikailag semmi bajom nem volt, mentem dolgozni.

2021. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Nekem fájt a tágító. Maga a műtét semmiség. Fizikailag egyáltalán nem megterhelő.

Lelkileg viszont már más kérdés. Ez is egy gyász és fél kell dolgozni. Nekem pont az volt a vesztem, hogy visszatértem a régi mókuskerékbe(egyetem, meló stb) és a feldolgozatlan gyász miatt beteg lettem. 4 éve volt, most már úgymond nem hat meg. Akkor is és most is úgy gondolom, hogy ez volt a legjobb döntés.


Mellékesen, hogy emiatt padlóra kerültem(+a gyógyulási folyamat) egy teljesen más irányba haladt az életem. Jobb lett minden mint volt.

2021. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

A tágító egyáltalán nem fájt a felhelyezésnél, utána előszőr kicsi gőrcseim voltak és szédültem, de nem volt nagyobb baj. Ne parázz rá, mert nekem ez volt a baj, és el is ájultam miután felrakták.

A műtét előtt amikor elaltattak illetve vittek le a műtőbe, mindenki nagyon kedves volt, jól esett, remélem neked is lesz ilyen pozitív élményed. Mire felkeltem az alatatásból már bent voltam a kórteremben. Vérzett, de nem jobban mint nekem egy átlagos mensttuáció. Fájt, de egyáltalán nem vészesen, kicsit étvágytalan voltam, és émelyegtem.

Rá 2-3 napra belázasodtam, nagyon görcsöltem, elmentünk kórházba, de azt mondták, hogy csak az Ergam (méhösszehúzó) csepp miatt van. Ennek a szedését kb 5 napra abbahagytam, és megszűnt a 2. nap után a laz és a görcsök.

4 hetes kontrollon találtak 3 cisztát, tehát rendesen nem tudtam még visszarázódni a rendes életembe.

Lelkileg rendben vagyok.

Kitartást neked!!!

2021. ápr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elméletben már túl vagy rajta de azért leírom nekem mi volt hát ha másnak még lehet segítség

Én bementem reggel korán megvizsgáltak majd felhelyezték a tágítót én tablettát kaptam szóval nem volt fájdalmas és mindenki az orvosok és a nővérek is kedvesek voltak, a várakozás volt am a legrosszabb reggel 7 kor már bent voltunk de csak dél körül történt bármi is 1 órával a tervezett műtét előtt kaptunk nyugtatót majd elkezdték vinni az embereket(kb 6 voltunk egy szobában van aki egészségügyi kaparás miatt többen viszont ab miatt) . Persze én voltam az uccsó, felraktam az asztalra rögzítették a lábam majd berakták a branult és beadták az altatót egy órán belül már ismét a szobában voltam, még aznap hazamehettem egy kis megfigyelés után , 1-2 napig véreztem a 2 hetes kontrolon minden rendben volt kövi hónapban rendesen meg is jött. Szóval mondjuk hogy negatív tapasztalat nélkül távoztam.

2021. ápr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Van egy nagyon jó film, minden benne van.


[link]


NEM TERVEZETT


(UNPLANNED)


Igaz történet Abby Johnson életéről, aki egy abortuszklinikán dolgozott, míg egy nap személyesen is tanúja volt egy műtétnek, ami mindent megváltoztatott.

2021. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
9 ha ezt a filmet te most azért rakod be mindenhova mert abortusz ellenesves csak mert máshol is láttam tőled akkor csak úgy szólók hogy egy kicsit elkéstél már ez a kérdező is és a másik is ahol még láttam már túl van a dolgon, semmit nem számít a filmed
2021. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!