Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a helyes út, mit tennél a...

Mi a helyes út, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 gyermek édesanyja vagyok. Mindegyik tervezett, nem véletlen gyümölcs.

Sosem voltunk még ilyen helyzetben.

Együttlét közben kiszakadt az óvszer. Másnap azonnal irattam esemény utáni tablettát, délután 1kor be is vettem. De sajnos nem segített, pozitívat teszteltem. Számomra kérdés sem volt, ha már így alakult, nyilván megszerettem volna tartani amit a párommal közöltem is de kezdettől fogva ő a másik iranyba hajlott.

Nem terveztünk már gyermeket, 3 szobánk van, mar igy is kinottuk magunkat. De nagyon faj a lelkemnek a gondolat is, hogy elvegyek egy kis életet..

Sok minden ok mellette es ellene szól.. Gondolok itt az egyre nehezebb anyagi létre, a covidra.. Voltam orvosnal aki megallapitotta a terhesseget es inditvanyoztuk a terhesség megszakítást, de en ezt magamban még mindig nem tudtam lerendezni.. Nagyon nehéz. 3 gyermek.. Igy is sokszor nehéz velük de ugyanakkor annyira jó gyerekek.. De azért elfaradtam már.. Meg egy gyerkőc? A mai világba.. Őszintén.. Te mit tennél?



2021. ápr. 9. 08:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
77%

Viszont meg ha a párod ennyire ellenzi (amit azért meg is értek 3 gyerek után) akkor nehogy a kapcsolatotok menjen rá. 4 gyerek egy kinőtt házban nem egy leányálom.

Meg úgy őszintén 4 gyereket hogy fogsz elindítani a nagyvilágba? Már 3-at is piszok nehéz. Gondolom terveztek nekik segíteni azért a későbbiekben.

Szerintem sokkal több érv szól most az elvetetés mellett. A mai világban már sajnos nem ajánlott csupán aktuális érzelmi alapon dönteni.

2021. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
65%
Nem jarok a te cipodben es nalunk lenne hely 4.nek, anyagiakat is kiszoritanank, ferjem szeretne is, de en itt haromnal erzem amit te, h elfaradtam. Tudatosan nem vallalnek. De ha becsuszna, plane ha vedekezes ellenere, mindketten ugy ereznenk h ez a gyerek jonni akart es megoldanank. De ezek mi vagyunk. Nagyon-nagyon nehez ugy:( muszaj kozos nevezore jutnotok barmelyik iranyba, ehhez 2 felnott kell mar.
2021. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
36%
Ha ennyire tépelődsz rajta, nagyon fogod bánni, és sosem fogod tudni megbocsátani magadnak. Én nem tudnék állandó lelkiismeretfurdalással leélni egy életet. Tartsd meg, meg fogjátok oldani, ezt nem fogod megbánni. Ha már ott lesz veletek, és ránézel, nem fogod azt mondani, hogy jaj bárcsak elvetettem volna.
2021. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
43%

Ha saját belső érzéseid ellenére megszakíttatod, jó eséllyel egy életen át nem fogsz tudni lelkileg helyre jönni. És mivel párod nyomására szakítanád meg, jó eséllyel a párkapcsolatod is rámenne. Tehát ott lennél depressziósan, önváddal telve egyedül a 3 gyerekkel. Onnantól őket se tudnád úgy nevelni, ahogyan az nekik megfelelő lenne, tehát többé-kevésbé 3 sérült lelkű embert nevelnél fel.

Az persze egy másik kérdés, hogy ha megtartod, akkor párod mit lépne, nem hagyna-e el, vagy nem diszkriminálná-e negatívan a negyedik gyereket egy életen át.

A covidot nem tudom, miért kevered ide: mire megszületne, jó eséllyel el is felejtjük a korlátozásokat, meg a maszkhasználatot. És egy gyerek felnevelése 20 éves történet, még a meglévő gyerekeid nevelésében is csak rövid átmeneti epizód ez a járvány.


Én elhiszem, hogy 3 gyerek is éppen elég, de végső soron a nemi aktusból bármikor lehet terhesség, mert 100%-os hatásfokú védekezés nincs. Közismert vicc, hogy egyetlen fogamzásgátló tabletta létezik, aminek hatékonysága 100%: az Aszpirin, térd közé szorítva. Vagy ha megiszol egy pohár vizet - nem az aktus előtt, nem is utána, hanem helyette.


Szóval szerintem próbáld meggyőzni a párodat, hogy tartsátok meg. Ha szeret, akkor talán megérti az érzéseidet. Ha netán elhagyna, akkor valószínűleg képtelen lesz 4 gyerek utáni gyerektartás mellett újra egzisztenciát teremteni magának, tehát ha kicsit is ésszerűen gondolkodik, akkor nem fog elhagyni. Persze ha kényszerből marad veled, az se jó, de akár az is előfordulhat, hogy megszereti a kicsit és rájön, hogy jó, hogy megtartottátok.

2021. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
71%
Ha a párom nem akarja, és van 3 gyerek, én nem tartanám meg. Ez a kettő elég ok rá. Ezen kívül mindent megtettetek hogy ne legyen, nem voltatok felelőtlenek.
2021. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
23%
Ahol 3 elfér, ott 4 is. Gondolj bele, ha megölöd szegényt, egy életre meg fogod utálni a férjed... és még a baba sem lesz ott. Ha marad a baba, még mindig ott az esélye, hogy megbékél a férjed, ha a 3-nak jó apukája, szeretni fogja a kicsit is.
2021. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
32%
Mivel én semmilyen esetben nem szeretnék abortuszra menni, ilyen esetben aközött döntenék, hogy örökbe adjuk vagy felneveljük. A járvány miatt most már nem aggódnék, mire megszülsz, rég vége lesz. És nagyon sok szerető szülő vár csecsemőre, szóval örökbeadáskor biztosan jó helyre kerülne. Persze, úgy is hiányozna utána az életemből, de nem furdalna a lelkiismeret. Egy abortuszt sokkal nehezebben hevernék ki.
2021. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A covid csak azért merült fel, mert sok kismama veszélyben van. Tudom, mert az ismerőseim körében is van, aki gepen van jó ideje :(

Örökbeadasrol szó sem lehet.. Ha végigviszem a várandósságot, akkor minden mást is vegigviszek..

2021. ápr. 9. 11:37
 9/43 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, a gyereket a két szülőjének kell akarnia. Ha valamelyik egyértelműen elutasítja, akkor az abortusz a helyes megoldás.
2021. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
48%
#4 "Ha netán elhagyna, akkor valószínűleg képtelen lesz 4 gyerek utáni gyerektartás mellett újra egzisztenciát teremteni magának, tehát ha kicsit is ésszerűen gondolkodik, akkor nem fog elhagyni." - ez kb a jellemtelenség és a másik ember kihasználásának, és élete tönkretételének a magasiskolája... persze szerencsére ezzel az így cselekvő nőnek és a gyerekének is pokollá válna az élete, azt remélem tudod... szóval ilyent ép ésszel az ember max az ellenségeinek javasol...
2021. ápr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!