Hogyan lehet feldolgozni lelkileg egy megszakítást?

Figyelt kérdés
2021. aug. 13. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ.


- nekem pl könnyen menne, mert nem szabad teherbe esnem a betegségem miatt. És hogyha mégis az maradnék, alap lenne az abortusz. (Nyilván védekezünk, de semmi nem 100%), mert a terhességbe is belehalhatok.

- ha erőszak történt, akkor is egyszerűbb elfogadni, mert az aztán tényleg nem kívánt magzat


Viszont aki szeretné a babát, csak nem tarthatja meg pl anyagi vagy bármilyen gondok miatt az meghal a magzattal együtt.

2021. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy #1 írja. Ha valaki nem szeretné a babát és úgy veteti el, azt sokkal könnyebb feldolgozni, mintha pl valaki már évek óta vár rá, aztán egészségügyi okok miatt mégis meg kell szakítani a terhességet. Nem tudom, hogy ez utóbbi esetet fel lehet e egyáltalán 100%-ban dolgozni.

Nekem volt egy nem tervezett terhességem, ami megszakítással végződött. Olyan terhességet az ellenésgemnek se kívánok, egy hónapig full erős vérzés hematoma miatt, annyira legyengültem hogy egy kanalat nem bírtam egyenesen tartani. Könyörögtem már a dokiknak hogy csináljanak valamit, de ők ugye élő terhesség esetén nem tehetnek semmit, és bármilyen hihetetlen is, élt a magzat, de nem biztattak, azt mondták két hét és valószínűleg elmegy. Adtak gyógyszert meg infúziót de nem lett jobb, sőt. Végül én magam csináltam végig az egész gusztustalan és megalázó abortusz eljárást és fizettem ki a 30 akárhány ezret, mert úgy éreztem nem bírom már tovább fizikailag és lelkileg se, amikor minden nap úgy keltem fel hogy él még, vagy már halott magzat van e bennem. Így nekem könnyű volt feldolgozni, igazából megkönnyebbülést éreztem hogy vége lett annak a rémálomnak.

2021. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj. Nekem nem abortuszom volt, hanem már az újszülöttjeimet vesztettem el. Lelkileg sose leszek 100 százalékos már, de én próbáltam arra gondolni, hogy így kellett lennie. Nem lettek volna egészségesek, betegek lettek volna, tönkre ment volna az életem 2 beteg babával, biztos, hogy a házasságom is ráment volna és így kaptunk egy új esélyt az élettől, hogy lehessen egészséges gyerekünk (lett is) és boldog családként élhessünk. Nekem ez adott erőt, energiát. Persze hatalmas veszteség de jobb volt így. Persze alakilhatott volna máshogy is...de nem úgy alakult. Szóval fel a fejjel! Gyászold meg és lépj tovább. Gondolj arra, hogy valahol épp rád vár egy kisbaba. Kitartást!
2021. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Milyen betegség van ami miatt nem lehet gyereket vállalni?
2021. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Hát azért nem mindegy a körülmény. Én speciel nem akarok gyereket soha, nem lenne nehéz feldolgozni lelkileg egy abortuszt, mert nem látok többet bele, mint ami. Nyilván védekezünk, eddig szerencsére semmi gond nem volt, de ha esetleg mégis besikerülne, elvetetném. A legjobb barátnőmnek volt, egyáltalán nem viselte meg lelkileg, mivel nem akarta megtartani, számára ez volt a jó döntés, így értelemszerűen nem bánta meg.


Viszont más a helyzet, ha valaki úgy megy abortuszra, hogy amúgy akarná azt a terhességet, de bizonyos okok miatt nem tudja megtartani.

2021. aug. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Szörnyű hogy még itt is lepontoznak sokan rendes válaszokat...
2021. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!