Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanàd a babát ha nem...

Megtartanàd a babát ha nem vagy jó egészségi állapotban se testileg se lelkileg?

Figyelt kérdés
Már van egy gyerekem és most sajnos felelőtlenek voltunk pedig több betegségem is kiderült az elmúlt időszakban, sok gyógyszert kell szednem amit terhesen nem lehet és idegileg se vagyok jól, viszont félek ha elvetetem mennyire bánom meg.

2021. aug. 27. 10:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nem tartanám meg. Az még amúgy se gyerek, csak egy sejthalmaz.
2021. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
#14 az abortuszellenesek mindig ezzel a marhasággal jönnek, de sose árt ha ezredjére is felvilágosítást kapnak :) a gyilkosság előfeltétele az élve születés, szóval nem, nem ölhetsz meg egy kifejlett, élő embert, aki nyilván össze sem hasonlítható egy önállóan élni képtelen, fejletlen sejtcsomóval 😉
2021. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%
12-es válaszoló : mondjuk szisztémás autoimmun betegségek. Pl.:SLE , ssc, myositis.
2021. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

14. Hajrá. Egy élő megszületett ember nem sejthalmaz, ha megpróbálod, azzal a lendülettel mész a sittre.

Egy meg nem született, fejletlen, méhen kívül életképtelen sejthalmazt a 12. Hétig kioperáltatni legális rutinműtét ( hála égnek). Szóval rosszul tudod, terhességmegszakításnak, abortusznak hívják, nem bűncselekmény, és nem gyilkosság. Olyat nem lehet megölni ami sose született meg, nem élt egy percet se. fanatikus agyhalottkám, marhára hidegen hagynak az elmebajos, minden logikát és józan észt nélkülöző szektás nézeteid.

Egy embrió, ami méhen kívül teljesen életképtelen, soha nem lesz több, vagy egyenlő, sem jogilag, sem erkölcsileg, mint egy élő megszületett ember.

2021. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
6%
17es agy abortuszos meg sose fog annyit érni mint egy normális ember. Szerencsére vannak orvosok akik abortusz közben elintézik hogy többé ne is szaporodhassanak hála az égnek :-D :-D Több ilyen hős orvos kellene
2021. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is úgy lenne fair, hogy oké, egyszer nem kellett, akkor már több lehetőség nincs. Ennek fejében élhetnének az abortusszal.


Amúgy ha olyan etikus lenne, nem tagadná meg sok nőgyógyász az abortusz elvégzését.

Plusz a magzatot védi az alaptörvény a 12.héttől, azt meg senki ne mondja, hogy előtte egy héttel csak egy sejtcsomó.


Ezt azok írják, akik pszichopata otthoni légkörben, elhanyagolva nevelkedtek, és soha közük nem volt a gyerekekehez.

Ha valaki kicsit is érintett, az tudja, hogy egy 11-12hetes magzat már fejjel, arccal, végtagokkal és reflexekkel rendelkezik, ver a szíve, pislog.


Szerintetek egy élettelen sejtcsomó ilyen?


Remélem betiltásra kerül az abortusz, vagy akkor azzal a lendülettel el is kötik a ‘nőt’ (vagy érzelemmentes lényt) aki ezt elvégezteti.

2021. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy itt hány EÜ-s hozzászóló van? Csak mert ha ezeket mondtam volna el arra a kérdésre, hogy egy 12 hetes embrió mennyire fejlett, akkor az anatómia szigorlatom embriológia részén páros lábbal rúgnak ki. Attól még, hogy elkezd fejlődni a szíve, a szeme( basszus valamikor el kell kezdenie😅), stb.még az anyaméhben tud csak életben maradni. Nincs fejlett idegrendszere sem. Én sem helyeslem az abortuszt , de valamikor nincs más választás .
2021. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
14%

És akkor szerinted miért küzdenek a nagyon koraszülöttek életéért?

Meg egyáltalán, álljon már meg a menet, az abortusz nem fogamzásgátló, de sokan mégis úgy kezelik.


Ezért mondom, nyugodtan éljen vele, de akkor bár elkötnék, hogy többé ez ne fordulhasson elő.


Talán ennek fényében nem feküdnének össze fűvel fával az emberek+védekeznének.

2021. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

Bár elkötnének, azért még bevállalnék egy abortuszt is ennek érdekében, most azonnal, de eddig még sikerült védekezni annyira hogy ne legyen terhességmegszakításom.

Plusz sajna van itt az országban egy idióta szabályozás, miszerint várni kell 40 éves koromig az elköttetéssel, mivel nem vagyok hajlandó 3 gyereket megszülni. Mivel nem akarok egyet sem.

Nálam meg az az ember végtelenül buta, és nem ér semmit sem, aki szerint egy pár hetes embrió értékesebb mint egy ember, aki már él és életképes egyedül is, anélkül, hogy egy másik emberből parazitaként szívná el a tápanyagot.

2021. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%

21. "Az abortusz nem fogamzásgátló, de sokan úgy kezelik"

És? Senkinek semmi köze hozzá. Mindenkinek a magánügye, hogy megelőzi a problémát ( védekezik), vagy megakadályozza hogy a magzata megszülessen.( Abortusz)

Nekem van olyan barátnőm akinek már 4 abortusza volt 28 éves korára. És? Az ő dolga. Senki másé. Ettől még nagyon kedvelem őt, jóban vagyunk és nem ítélem el. Pedig nekem egy se volt eddig 35 évesen ( bár ha becsúszba egy terhesség akkor azonnal mennék elvetetni)

Okos ember nem ítélkezik, az ostoba meg habzó szájjal fröcsög marhaságokat. Pedig semmi köze a másik ember döntéséhez. Ennyi.

2021. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!