Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennétek ha kiderülne a...

Mit tennétek ha kiderülne a születendő gyermeked genetikai rendellenességgel küzd?

Figyelt kérdés
Nálunk konkrétan Turner szindróma lett megállapítva, és testközelből is ismerek olyan hölgyet aki ezzel küzd. Rengeteg olyan problémát okozhat ez a betegség, ami okán fontolóra vettem a megszakítást. Szívtelen lennék? Úgy érzem nincs jogom egy ilyen betegség tudatában világra hozni, pedig 4 évig küzdöttünk érte.

2021. okt. 27. 13:56
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
68%
Vetesd el! Nem tudhatod, hogy élhet-e vagy nem élhet-e teljes életet. Nem neked kell majd a turner-szindrómával élni, hanem neki. Ilyet más embernek nem kívánhatunk.
2021. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
67%

Én viszont megtartanék egy Turner sy.-s gyermeket!

Egyrészt azért, mert a tünetei jól kezelhetők, első sorban hormonpótlással. Ez egy olyan állapot, ami nagyon jól karbantartható, és egy értelmes gyermek, felnőtt lesz belőle, akinek a gyermekvállalást tekintve nem lesz ebből jelentős problémája, és a gyermekvállalás sem teljesen lehetetlen így: lombikkal, legrosszabb esetben petesejt donorral lehet majd gyermeke is az esetek nagy részében.

A magassága sem igaz, hogy feltétlenül megáll 140-150 cm-nél, ugyanis növekedési hormonnal ez is elég jól irányítható -de különben sem vetetnék el gyermeket csupán azért, mert tudom, hogy alacsony lesz; én is 156 cm vagyok, amiből több előnyöm származik, mint hátrányom.

Két Turner sy.-t is ismerek (lombik kapcsán). Mindkettőnek született gyermeke, és normál életet élnek.

Csak abban az esetben vetetnék el gyermeket, ha olyan problémája lenne, amitől előreláthatólag önálló életre, társadalmi beilleszkedésre képtelen lenne, egy életen át mások gondozásra szorulna.

A Turner Sy. nem ez a kategória.

2021. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:
12# Tiszteletben tartom a véleményed, bár elég beszűkült látásmóddal rendelkezel. Fentebb már én is, és mások is részletezték ennek a betegségnek a tüneteit,melyeket egyáltalán nem lehet elbagatelizálni.
2021. okt. 27. 15:30
 14/53 anonim ***** válasza:
26%
Nem a 12. a beszűkült, te viszont tuti, hogy nem akarsz gyereket. Ha akarnál, fel sem merülne benned emiatt megölni…
2021. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező ugy tűnik, te most inkább azokat a válaszokat varod, akik megerősítenek abban a dontesedben, hogy megszakitod a terhesseget emiatt a szindróma miatt, es mintha meg sem hallanad a masik oldalt.

En ezzel a betegséggel szerintem nem szakitanam meg a terhesseget, mert elég jo kilatasai vannak, es teljesen átlagos, önellátó életet tud élni valaki igy is. De pl. Egy down szindróma esetében mar biztos atgondolnam, hogy megtartsam e, egy még komolyabb rendellenessegnel pedig biztosan ugy döntenek hogy nem tartom meg.

2021. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
85%
#12 A kérdés úgy kezdődött, hogy 'Mit tennétek...'; nos, én azt, amit válaszoltam, és nem is tudod, hogy eü. dolgozóként mennyire tisztában vagyok a döntésem hátterével...
2021. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
0%
A 12.hetes ultrahangon látszott valami eltérés?
2021. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
Szerencsére az értelmiségi hozzászólók voltak többségben, így azzal a 2-3 tudatlanságból eredő komment nem aggaszt.
2021. okt. 27. 16:15
 19/53 A kérdező kommentje:
17# 18.hetes UH - n láttak eltérést, és elküldtek genetikára majd ezt követett 2 amino.
2021. okt. 27. 16:18
 20/53 anonim ***** válasza:
82%

értem hogy sokan azt írják "ha csak alacsony lesz, ha csak stb. stb. akkor nem vetetném",de sajnos itt az a lényeg, hogy HA. Más szóval tegyük fel hogy a felsorolt tünetekből előjön az hogy alacsony,lábödémás,szívbeteg, szervi elégtelenséggel rendelkezik,meddő lesz és így tovább. Akkor lehet hormonokkal tömni(meddőség plusz később a korai menopauza elkerülése), gyógytornára járni(ödémás láb) operációra menni(szív) és ha van esély ettől megkímélni a gyereket akkor igenis elvetetném.

Mert nincs garancia arra, hogy a legalacsonyabb tünetei lesznek, lehet hogy a legsúlyosabb verzió lesz és ez csak születés után derül ki...

2021. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!