Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/203 anonim ***** válasza:
77%

1-es, akkor mindenki vágja ki a gyerekét, akit ott hagyott a férje? Vagy akinek meghalt? Keressünk új családot, mert neki apa kell?


Kérdező, ha úgy érzed szeretnéd, és menni fog, akkor tartsd meg.

2021. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/203 anonim ***** válasza:
49%
Én nem tartanám meg. Egyedül nagy szívás egy újszülőttel. Konkrétan nem csak anyagilag. Ha nem egy eszik-alszik babád lesz, akkor gyakorlatilag egy másodperc nyugtod sem lesz. Ez baromi megterhelő, nem csak fizikálisan, mentálisan is.
2021. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/203 anonim ***** válasza:
71%

2-es, nem értem hogy azok az esetek hogy jöttek ide.


Itt az a helyzet, hogy a gyereknek esélye sincs az apára, mert eleve egy futókalandból származna.

2021. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/203 anonim ***** válasza:
78%

Nézd pénzed nem sok lesz, mert csak diplomás gyed-ed lesz. Munkába max a gyerek 6 hónapos korában tudsz állni vagy részmunkaidőben vagy home office-ban. Nekem most 3 hónapos a baba. Elején bedurrant és begyulladt a mellem, pokolian fáj amíg kimasszírozod a csomót. Aztán gyerek 2-3 óránként kel és néha fél-1 óra míg szopizik. Nem pár naplemente alvás ez hanem "jó " esetben 3-4 hónap mire átalussza az éjszakát.

Mire ez bekovetkezik jön a fogzás. Ja és mire beáll a melled növekedési ugrás miatt újra kezdődik az egész.

És még sorolhatnám.

2021. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/203 anonim ***** válasza:
32%
Pár nap akart lenni ja és alsó hangon Pár százezer a holmik és orvosi vizsgálatok és akkor még meg sem született a baba.
2021. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/203 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk a "kezdőcsomag" kb 500 ezerből jött ki. Ekkor még meg sem született. Újat vettünk mindenből, de mindennek megnéztük az árát. A babakocsi is 70 ezerbe került, tehát abból is nagyon az alsó kategóriát vettük. Magánorvoshoz jártam, de abból is kiválasztottam a legolcsóbbat, 15 ezer/hó. Néha havonta kétszer is menni kellett.
2021. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/203 anonim ***** válasza:
72%
Hetes vagyok. Az 500 ezerben nincs benne az orvos költsége. Az plusz.
2021. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/203 anonim ***** válasza:
91%

Pont az éjszakázás egyáltalán nem olyan, mint gondolod. A húgom ugyanazt mondta, amit te. Ő orvos, folyton ügyelt, azt mondta, hozzá van szokva az éjszakázáshoz, semmi gond nem lesz. Aztán mikor ott volt a baba, akkor mondta, hogy hát ez nagyon nem olyan: az ügyeletnek vége van, jön a pihenőidő meg egy jó nagy alvás. Babával nincs ilyen, nincs az, hogy egy éjszaka nem aludtál, akkor a következőn fogsz. Tanulással ugyanez. Látod a végét, levizsgázol es alvás. A babával nem ilyen.

Neked kell eldönteni, csak illúziókkal nem jó belevágni.

2021. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/203 anonim ***** válasza:
83%
Ja magán orvoshoz jártam, mert az itteni doki háát nem jó orvos. Csoda hogy észrevette a babát 😅
2021. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/203 anonim ***** válasza:
47%

2-es

Mert nem az apa léte a kérdés. Én is egyedül maradtam terhesen. Az a kérdés, hogy a kérdező mit bír anyagilag, lelkileg és fizikailag.

Sokan megtudják tartani a babájukat másik fél nélkül is.

Később pedig még lehet párja a kérdezőnek.

2021. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!