Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Milyen érdekes témáról írhatné...

Milyen érdekes témáról írhatnék az abortuszon belül?

Figyelt kérdés
Harmadéves szülésznő hallgató vagyok, és a szakdolgozatom az abortusszal foglalkozna. Azon belül már gondolkodtam az abortuszon átesett nők traumainak feltérképezésere de nem vagyok biztos benne hogy ez lenne a legjobb téma. Szóval az lenne a kérdés,hogy milyen szűkebb terület, téma vagy kérdéskör lenne izgalmas az abortuszon belül? Bármilyen tippet,tanácsot elfogadok, csak kissé válságba kerültem a kreativitássommal kapcsolatban ,de szeretnék jó szakdogát írni. Előre is köszönöm annak aki válaszol!:)

2022. jan. 19. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Szia. Igazából (bennem ez is traumàt okozott) a látvány ami ott eléd tárul.. maga a műtő. Hogy működik az egész. Én csak kínzókamrának hívom :(
2022. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem érdekes lenne statisztikai adatokból levezetni,hogy mennyivel csökkenne az abortuszok száma,ha a felelőtlenség miatti beavatkozásokat összevetjük a szükséges egészségügyi okból végzett beavatkozásokhoz képest.

Okokat, következményeket,az egészségügyben ebből megtakarítható költségeket, kapacitásokat mennyivel értelmesebb helyre lehetne fordítani.

2022. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, bár nem tudom, külföldön mi dívik, ha lenne egy összehasonlítás a pszichés/lelki gondozás, feldolgozás segítésével, módszereivel itthon vs külföldön. A hazai rendszer hiányosságai, erősségei a kérdéskör kezelésében.
2022. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdekes lehet, hogy az abortuszon átesett nők, hogyan viszonyulnak a későbbi terhességükhöz. Itt lehetne külön is vizsgálni azokat, akik önszántukból mentek abortuszra és azokat akik elvetéltek. Engem ez biztosan érdekelne.
2022. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Baromira nem ezen a területen tanulok, szóval nem tudok mik a lehetőségek, de ami szerintem érdekes lehet az a morális megközelítése, a társadalom abortuszhoz való hozzáállása. Érdekes lehet, ahogy mondod a pszichés, lelki oldala a dolognak. Hatásai a szándékolt gyermekvállalásra.


Viszont egy jó tanács, mint frissen végzett aki nemrég írt egy szakdolgozatot. Olyan témát válassz ami persze érdekel, de amiről azért anyagot is tudsz gyűjteni. Gondolok itt a szakirodalomra, de legfőképp a személyes tapasztalatokra. Ha valamilyen témában kutatsz, nem árt ugye embereket megkérdezni akár kérdőív, de egy ilyen súlyos téma esetében talán inkább mélyinterjú keretein belül. Viszont azért az abortusz nem olyan dolog amiről az emberek szívesen beszélnek, már az átesettekre gondolok. Szóval olyat szerintem elég nehéz találni aki a személyes tapasztalatairól szívesen beszélne, persze nem lehetetlen.

Szóval bármilyen témát is választasz, érdeklődj a konzulensnél, hogy pl szerinte mi lehet olyan amiről könnyebb anyagot szerezni, na meg persze te is gondolkodj ezen.

2022. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Vagy hogy mi vezet az abortuszig. Milyen védekezés, milyen rétegből, háttérrel lesznek az abortuszosok
2022. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Például arról, milyen tudományosan régen megcáfolt tévhitek élnek tovább a lakosságban (örök traumát okoz, nehezebb utána a teherbeesés, és hasonlók).

Vagy pl. arról, mikor és hogyan lehetetlenítették el Magyarországon a tablettás abortuszt.

2022. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne megnézni, mennyien gondolják meg magukat, milyen okból.
2022. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Én is a 8-as témát tartanám a legérdekesebbnek.

Pl. van a kötelező konzultáció és a gondolkozási idő. Vannak abortusz kríziscentrumok. Milyen hatékonyak ezek?


Ki az és hányan vannak, akik meggndolják magukat, és megszülik, nevelik a gyereket? Kik azok, akik meggondolják magukat és az örökbeadás mellett döntenek.

Ez szerintem kifejezetten érdekes.


Megkereshetnél ilyen embereket, szervezeteket, akik ezzel foglalkoznak.

2022. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9, igen, ebben a témában vannak lehetőségek.

Milyen okból döntött az ab mellett?

Milyen életkorú, családi állapotú gondolja meg magát leggyakrabban?

Befolyásolta-e a döntést, hogy családon belül támogatást nyújtanak a gyermekvállaláshoz, a védőnő; stb

egy csomó mindent fel lehetne mérni

2022. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!