Van is más is aki nehezen tudja feldolgozni az abortuszt?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet gondolok rá mert mostanàban szülnék. Sajnos igen, felelőtlenek voltunk, mivel csak megszakitàssal védekeztünk. Először örültem is mikor megtudtam, de utána eszembe jutott milyen nehéz terhességem volt (26.héttől feküdnöm kellett), a szülés, hány évig éjszakáztam, milyen nehéz volt. És sajnos van egy egészségügyi problémám is amire a gyógyszert terhesség alatt nem szedhettem volna, azt is mondta a nőgyógyász, hogy így nem is biztos, hogy egészséges lett volna, hogy szedem hónapok óta. Nem tudok erről nagyon kivel beszélni és persze mostanában kapom a kérdéseket is, hogy mikor lesz második gyerek. Főleg olyanok válaszát várom akik hasonló helyzetben voltak, hogy vaciláltak de nem tartották meg, tanácsokat hogyan léphetnék ezen könnyebben túl, privátban is irhattok.

#Abortusz, terhességmegszakítás,
2022. ápr. 16. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Pár hetes terhes voltam, amikor a volt férjem közölte velem, hogy lelép. Akkor már volt 2 gyerekem, és nem akartam így a harmadik gyereket.

2022. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Én is hasonlóan jártam. Nem tudtuk/mertük megtartani.

Mai napig látom a bnőm kislányát akivel csak pár nap különbség lett volna!hát fáj de az jobban h fél év alatt 2x vetéltem el.

2022. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Betegség miatt kellett elvetetnem. 1 éve volt, de azóta sem tudtam feldolgozni. Nagyon nehéz ez nekünk, nőknek lelkileg. Kitartást Neked, idővel könnyebb lesz! Érdemes kibeszélni, nekem az néha segít.
2022. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Több mint fél éve volt, de azóta is minden egyes nap eszembe jut. Idővel enyhül a fájdalom de soha nem múlik el. Irigylem azokat akik hamar túl lépnek rajta. Nagyon nehéz mert magamat hibáztatom, meg se kellett volna az egésznek történnie. Bárcsak én is tudnám hogy lehet ezen túljutni 😔
2022. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Nekem már 17 éve volt.. de még most se sikerült teljesen feldolgozni. Valamilyen szinten együtt tudok élni ezzel, de azért nehéz. Mostanában biztosan azért is, mert két és fél éve próbálkozunk, hogy legyen közös gyermekünk (nekem van két gyerekem, de a páromnak még nincs). Sokszor gondolok arra, hogy talán ez a büntetésem. Tudom, hogy butaság, de én nagyon bánom, hogy megtettem.. persze van, akinek ez könnyebben megy. Nem vagyunk egyformák.
2022. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

21 évesen voltam egyetemista, a barátom lelépett, amikor megtudta. Azóta több, mint 20 év telt el, nincsen gyerekem, és kórosan gyanakvó vagyok, nem bízok a pasikban, ezért mindenki otthagy előbb-utóbb, szóval egyedül is vagyok, klasszik lesajnált, megsavanyodott szingli.


Nem tudom elfelejteni, még nevet is adtam neki magamban, és sokat gondolkodom rajta. Nem hiszem, hogy valaha is elfelejteném.

2022. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!