Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van e Magyarországon lehetőség...

Van e Magyarországon lehetőség gyógyszeres terhességmegszakításra?

Figyelt kérdés

Kérdeztem a nőgyógyászomat aki azt mondta hogy Magyarországon nem

legális az abortusztabletta viszont én rá kerestem és elvileg engedélyezett. Valaki tud erről bővebb információval szolgálni? És ha elérhető itt is konkrétan hol?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 14. 04:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Egy rövid időre volt rà mód..

Amúgy nem legálisan azt olvastam beszerrzhető, de elèg kovkàzatos orvosi monitorozás mellett is

2022. máj. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Röviden és tömören: nincs.
2022. máj. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
300 kilómétert ha utazol, Ausztirába kapsz. Mo-n nem engedélyezett.
2022. máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Megmondta a nőgyógyász: nincs.

Mit nem értesz?


Nem úgy kell elképzelni, hogy bekapod, és elmúlik, mint egy fejfájás. Vetélést idéz elő: minden fájdalmával, testi kínjával együtt. Pont ezért orvosi felügyelet mellett zajlik. Nem ritka, hogy nem teljes a vetélés, és egészségügyi küret a vége.

Az abortuszt meg 10 perc alatt megcsinálja az orvos altatásban. Missed ab műtétem volt, technikailag ugyanaz. Gyakorlatilag teljesen fájdalommentes. Sajnos vetélésem is volt. Van összehasonlítási alapom. Nem értem, miért lenne jobb az abortusztabletta. Komolyan érdekel.

2022. máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt figyelni a dátumokat a keresési találatoknál...

Engedélyezett volt, de jelenleg NEM az.

2022. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
NEM engedélyezett, ami nem is baj, mert sok idióta felelőtlenül bekapkodná, holott vetélést okoz vérzéssel, görcsökkel és esetleg szükséges kürettel (mert maradt benn magzati szövetdarab).
2022. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

6-os:

Inkább edukálni kéne a tiniket...

2022. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
4-es, szerintem azért jobb, mert ahhoz nem kell szívhangnak lennie! Abortuszt meg csak akkor végeznek, ha van szívhang. Miért kell megvárni, hogy verjen a szíve, ha lehet még a fejlődés korai fázisában is, "talán küret nélkül" elvetetni? Ez humánusabb a magzatnak.
2022. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Azért tettem fel a kérdést mert olvastam ezt is azt is nyilván a tisztánlátás érdekében.

#4

Tisztában vagyok vele hogy működik, utána olvastam. Nem hitte senki hogy bekapom és kész is, megyek haza és élem az életem. Nyilván kórházi körülmények között esetleg magánklinikákon történő orvosi felügyelet mellet. Én sem lennék annak a híve hogy mindenki halomra vehetné a gyógyszertárakban és otthon akkor homemade minden megvan oldva.

Annyi előnyét látom hogy nem altatásban történik, emelett nem kell hetek várni ameddig elintézi az ember az altató orvost stb. Elég fájdalmas ez egy nőnek így is ezt megtenni. Az idő alatt meg az a kis magzat fejlődik mire oda ér az ember..

2022. máj. 14. 17:56
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

8


A tablettához is kellett a szívhang…amikor mèg engedélyezett volt.

Ugyanúgy abortusz.. vetélést indikál…


Sokkal több komplikációval járt..

Mert így is gyakori műszeres befejezéssel jàrt

2022. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!