Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Most ingyenes az első abortusz...

Most ingyenes az első abortusz vagy nem?

Figyelt kérdés
Rengetegen mondjak, hogy az elso abortusz ingyenes, viszont tudom, hogy nem minden esetben engedik el, de az esetek 90%-ban ingyenes, hiaba nincsenek az embernek olyan papirjai, ami miatt az allam fizetne. Most ez pontosan hogy van? Ez tenyleg igaz, vagy sem?

2022. máj. 18. 20:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Ó hogyne. És egy pontgyűjtő füzetet adnak amibe utána mindig adnak egy matricát és minden negyedik is ingyenes lesz.


Nem hiszem el hogy ez nem trollkérdés.

2022. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Én nem tudok róla, hogy ingyenes lenne. De ha ez megnyugtat, biztos olcsóbb mint felnevelni egy gyereket.
2022. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Kizárólag abban az esetben ingyenes ha

- nemi erőszak miatt történt a fogantatás;

- a magzatnak nagyon súlyos rendellenessége van;

- a magzat elhalt, vagy más okból veszélyezteti az anyag egészségét (egészségügyi és NEM szociális ok).

Minden más esetben NEM ingyenes hanem fizetsz érte akkor is ha 10. terhességed, akkor is ha 15 éves vagy.

2022. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

"A terhességmegszakítás térítési díjának 30 százalékát kell megfizetni, ha a terhessége megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg - az egy háztartásban éléstől függetlenül - az eltartója valamely pénzbeni szociális ellátásra jogosult, az ellátás folyósításának időtartama alatt, vagy a kérelem benyújtását megelőző 6 hónapon belül a kérelmező, illetőleg házastársa rendkívüli szociális segélyben, vagy átmeneti segélyben részesül.


A terhességmegszakítás térítési díjának 50 százalékát kell megfizetni, ha a kérelmező, illetve házastársa, a gyermekgondozási segély tekintetében a kérelmező, vagy a kérelmezővel közös gyermekére tekintettel a kérelmezővel közös háztartásban élő más személy valamely pénzbeni ellátásra jogosult, az ellátás folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy az ellátás nem éri el a mindenkori öregségi nyugdíjminimum összegének a kétszeresét.


Nem kell a terhességmegszakításért térítési díjat fizetni a szociális intézményben lakó személynek, átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti és a tartós nevelésbe vett kiskorúnak, továbbá az utógondozói ellátásban részesülő fiatal felnőttnek, valamely pénzbeni ellátásra jogosult kérelmező, illetőleg házastársa vagy a magasabb összegű családi pótlékra közös gyermekükre tekintettel jogosult, a kérelmezővel egy háztartásban élő személy esetén, az ellátás folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy az ellátás mértéke nem éri el a mindenkori nyugdíjminimum összegét, s annak sem, aki menekültkénti elismerését kérelmezte, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, valamint, aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján - a külön törvény szerint - az ország területéről nem utasítható ki, vagy nem irányítható vissza személyek terhességmegszakítása esetén.


Amennyiben a terhesség bűncselekmény következménye, a családsegítő szolgálat munkatársa a kiállított utalványt annak a büntetőügyben eljáró szervnek küldi meg, amely a bűncselekmény elkövetéséről, illetőleg annak alapos gyanújáról igazolást állított ki. A büntetőügyben eljáró szerv a számlát az ügy irataihoz csatolja, annak megtérítésére a perköltség viselésének szabályai vonatkoznak"

Tessék, 5mp google

2022. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Háááát neked tényleg jobb lenne ha kifizetnék... (aki érti mire célzok az érti).
2022. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Azért a stílusodon csiszolhatnál!

Nem tudtál védekezni, felelőtlen voltál, most megöleted, és szerinted ezt még az adófizetők pénzéből kéne finanszírozni?!

Tudod az ingyenes szolgáltatások ára nem a fákon terem, hanem mások adójából fizetik. Sajnos nem mi döntjük el, hogy mit finanszírozzanak belőle, de szerencsére ezt nem.

Amúgy most tényleg húzod a strigulákat?

Mi az, hogy az első ingyenes? Még hányat tervezel?!

Amikor én szültem, mellettem egy abortuszos nő feküdt, nagy röhögve mesélte, hogy neki ez már a negyedik. Azt hittem felfordul tőle a gyomrom. Értem én, hogy nehéz felnevelni egy gyereket, de könyörgöm! Ennél már legyen több eszed!

2022. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jaj egybol megy itt az itelkezes a no tarsaitok felett ugy latom :D testveremeknek ugy csuszott be a baba, hogy kiszakadt a gumi es meg el sem elvezett a srac, es bevett egy esemenyutanit a lany es megis beleesett abba a par %-ba :D ki mondta, hogy szeretnem, hogy a leendo partnerem/paromnak tobb abortusza legyen? Nyilvan mindent megteszek, hogy addig ne forduljon ilyen elo, ameddig nem szeretnenk gyermeket a jovoben levo parommal..koszonon:)
2022. máj. 18. 20:57
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Aha, szóval nem is te vagy itt a főszereplő, értem. Azért ezt nem annyira kéne bevenni, persze nem is szexeltek igazán, és még esemény utánit is bevett, de ezek a fiúk nagyon kitartóak voltak ám!

Ilyen csak a mesében van.

2022. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Igen, egyébként megy az ítélkezés. Én is szoktam szexelni, és még soha nem volt nem kívánt terhességem, pedig 46 éves vagyok. De ha lett volna, megtartottam volna, és max. örökbe adom, 7-8 évig várnak a párok babára.
2022. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

"kiszakadt a gumi es meg el sem elvezett a srac, es bevett egy esemenyutanit a lany es megis beleesett abba a par %-ba"

Hát persze. 🤣

2022. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!