Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A szülei érzelmi zsarolással...

A szülei érzelmi zsarolással rávették az abortuszra. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Annó 6 évvel ezelőtt a feleségem, aki akkor még a barátnőm volt, a szülei érzelmi, lelki zsarolással, manipulációval, ordibálással rávették az abortuszra, ekkor már 10 hetes volt nagyjából a magzat.

Akkor én integrálódtam, mert nem akartam elveszíteni a párom, mivel szerettem őt.. és azóta van 2 csodaszép gyermekünk.

Most megszakítottunk minden kapcsolatot azzal a kettő rohadékkal. Emiatt most érezzem szarul magam?



2022. jún. 14. 08:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
75%

Szívetek joga haragudni.


De!

Egyedül önállóan el tudtàtok volna látni, nevelni a gyereketeket és fenntartani magatokat?


Ha nem, akkor nincs miről beszélni.


Vèlhetően a két “rohadéknal” köszönhetitek, hogy egy pàr vagytok mèg.


Sajnálom az akkori veszteségeteket, és kívánok feldolgozást, megbocsájtást és boldog életet.

2022. jún. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
88%
Egy 6 évvel ezelőtti sérelem miért most okoz törést a kapcsolatotokban?
2022. jún. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
20%

Teljesen jogos a harag, a düh amit éreztek. Nyilvánvaló mostmár hogy ez nagyon rossz döntés volt, és nagyon önző is a párod szüleinek a részéről. Szörnyű, hogy nem volt senki a kornyezetetekben aki segített volna.

De!

Sosem jó megoldás örök haragot fogadni. Meg kell találni a módot arra, hogy megbocsassatok nekik is és magatoknak is. Mert később a düh és a gyász mellett majd ezzel a haragos kapcsolattal is egész eletetekben meg kell küzdeni. Lehet, hogy most szükség van egy kis távolságra, jól esik rájuk vetíteni a haragot. De évek múlva fájni fog majd karácsonykor, meg ünnepekkor.

Lehet hogy a szívük mélyén ők is szenvednek a buntudattol, csak nem mernek szembenézni ezzel.

Sajnálom, nem lehet egyszerű most nektek ez érzelmileg.

2022. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

Légyszives fejtsd ki 1-es, hogy miből következtetsz ekkora marhaságot, miszerint a kettő rohadéknak köszönhetjük, hogy még mindig egy pár vagyunk?


Az ő szülei sose akarták, hogy mi egy pár legyünk... Sose!

Mert féltek, hogy a kicsi lányuk kirepül, és jaj mi lesz...


Egyébként egy 130nm házat bérelek és nekem is van saját ami jelenleg ki van adva, illetve a havi jövedelmem sem kevés. Finoman szólva. El tudtuk volna tartani!

Nem vagyunk analfabéták... Most szerinted hogy oldjuk meg a 2 évest, mellette az újszülöttet? Simán...

2022. jún. 14. 08:18
 5/65 A kérdező kommentje:

3-as: igen, tudjuk. De nem könnyű sajnos, sok idő után sem, ha valaki átélne ilyet, tudná. :(

Itt vannak a fejemben a mondatok, amiket mondtak, hogy nekik ehhez több közük van mint nekem. És 2 nappal a műtét után: ez már lerágott csont. Igen, nekik.

2022. jún. 14. 08:21
 6/65 anonim ***** válasza:
81%

Egy csomó infó azért hiányzik: mennyi idös volt AKKOR a barátnöd, AKKOR mennyi volt a jövedelmed, mivel keresed a pénzeedet, hol laktatok volna a gyerekkel?

Mert ha még érettségi elött volt, vagy éppen csak befejezet, nem volt semmiféle végzettsége, illetve a jövedelmed pl. tipmixböl van, vagy akkor még csak a msjd valamikor lesz pénzem kategória volt, ebben az esetben feltehetöen igazuk vol.

Másrészt a barátnöd egyezett bele, neki fontosabb volt akkor, amit a szülei mondtak, mint belevágni veled a családosdiba - ez nem a szülök hibája!


Szóval mielött öket rohadéknak nevezed, próbálj kicsit elgondolkodni az akkori helyzeten.

2022. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
12%
6 szerinted egy szinten van egy érettségi egy várt gyerekkel?
2022. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
94%
Ha a feleséged már nagykorú volt 6 évvel ezelőtt, akkor ő felelt már a döntéseiért. Ha nem akar valaki abortuszt a szülei fejre is állhatnak, nem megy abortuszra és kész. Nem gondolom, hogy rohadékok, inkább ti voltatok gyenge akaratúak.
2022. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
77%
Megértem a szülőket, hogy nem téged akartak az unokák apjának.
2022. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
74%

A 6-os vagyok, VAN gyerekem, nem is egy. De ELÖSZÖR lett megfelelö végzettségem, és csak utána lettem terhes, elötte nem.

Másrészt (az 5-nek is), egy érettségi annyira minimális, hoyg enélkül még WC-s néni sem lehet valaki. Szóval az érettségi alap. Ezért is kellett volna elöbb védekezni, megfelelö módon, és ezért lett volna érettségi ELÖTT igen nagy hiba gyereket szülni a semmire. Márcsak azért is, mert utána semmi esélye sem lett volna a lánynak baármilyen végzettséget szerezni, azaz tönkrement volna az egész élete.

Alapesetben nem vagyok abortuszpárti, de egy gyereklány esetében (márpedig egy még iskolás valaki nem felnött) egyértelmüen ez a jobbik megoldás, ha már felelötlenül terhes lett.


De mindettöl függetlenül is, az abortuszra a barátnöd ment, senki nem vitte oda eröszakkal, ez kizárólag az ö döntése volt, azaz ne a szülöket mocskold, hanem a barátnöd döntésére (meg örá magára) legyél dühös.

2022. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!