Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jò döntès megtartani?Megfordul...

Jò döntès megtartani?Megfordult a fejemben az abortusz,nem is èrtem sajàt magam.

Figyelt kérdés
3napja lett pozitiv a tesztem,hàzassàgban èlek,van màr egy 3ès fèl èves kisfiùnk.Nem kimondottan tervezett baba,2èv mùlva szerettünk volna.Amièrt eszembe jutott,szègyenlem magam.Ok:Most lett bejelentett munkàm,a kisfiamnak megtudunk adni mindent,nem tudom,hogy kèpes lennèk -e a ,,nagy"mellett babàzni.Ùgy mond,egyszerű màr az èlet a fiammal.Most az volt terveinkben,hogy veszünk sajàtot,hitellel.Dolgozok,hogy ne csak a gyest kapjam.Erre terhes lettem.Imàdom a fiam,nagyon szeretem a gyerekeket.Megfogom bànni,ugye?Majd megbaràtkozok,hogy hamarabb jött a baba?1fizetèsből nehèz lesz,a fiam megszokott szìnvonalàt sem fogjuk tudni megoldani.Nem tudom mi a helyes.Pcos,rendszertelen hosszù ciklusban fogant a fiam.Ez a baba is egy kis csoda,mint ìrtam a ciklus 13.napjàn fogant egy 42-49napos rendszertelen ciklusaimmal.Szerintem nem lennèk kèpes elvetetni,nem lennèk anya.Vàltozik ez az èrzès,ha meghallom a kicsi szìvèt dobogni?Fèrjem azt mondja majd megoldjuk.
2022. jún. 30. 20:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
A férjed akarja? Vele is egyeztess erről, ha igen nincs kérdés, ha nem akkor sincs. Ilyen helyzetben ha én billegek a férjemtől kérnék választ.
2022. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Hát itt nagyon fontos mérlegelni, hogy te mit szeretnél igazán. Ha úgy érzed nem állsz készen most még egy babára, akkor nem kell vállalnod, nem leszel ettől rossz anya. Csak egyszerűen azt helyezed előtérbe ami jelenleg fontos, tehát a kisfiad és a ti életszínvonalatokat. :)

Ráadásul jelenleg az infláció közepén anyagilag nem biztos, hogy jó döntés babát vállalmi.

2022. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen,ő akarja a babàt,azt mondja megoldjuk.Tudja,hpgy nehèz lesz,de sikerülni fog.Meglepődött,hogy èn mondtam ezt,hogy nem biztos,hogy jò ötlet megtartani.Tudja,hogy minden vàgyam az volt,hogy anya lehessek.Nem is igazàn fogtam mèg fel,nincs is mèg tünetem.
2022. jún. 30. 20:54
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Én az egészet nem értem!

Dolgozol, keresel, lesz normális pénzed, és tudsz gyűjteni, mert attól hogy terhes vagy még végig dolgozhatsz elvben. A fiad megszokott színvonala miben sérülne, eddig is egy teljes fizetés volt? Semmiben, a figyelem meg mindig megoszlik.

Ha nem akartatok gyereket, akkor védekezni kellett volna, a pcos, kis csoda csak takarózás, felelőtlenek voltatok, utólag már kár a mea culpázás.

2022. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

A legjobb helyre jöttél, ha megerősítést vársz az abortuszhoz.

Minden körülmény adott ahhoz, hogy megszüld és felneveld a gyerekedet, de nézd meg, a 2es válaszoló már be is lengette, hogy ugyan, csodás anya vagy akkor is, ha elveteted a gyereked. (???) A jelenlegi életszínvonal megtartása fontosabb, mint egy emberi élet. Isten hozott a 21. században.

A leghányingerkeltőbb az egészben, mikor ezek az abortuszpártiak az erőszakból fogant vagy élettel összeegyeztethetetlen betegséggel rendelkező gyerekekkel példálóznak. Pedig az abortuszok elenyésző részét végzik el ezen okok miatt. A többi sokmillió az pont az ilyen, “jaj nem tudom majd fentartani az életszinvonalamat” indokkal történik.

Remélem jól döntesz.

2022. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
"Minden körülmény adott ahhoz, hogy megszüld és felneveld a gyerekedet" kivéve a legfontosabbat: hogy nem akarta.
2022. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
#5 Pont te vagy az, aki arra utalgat, hogy az a jó döntés ha megtartja, különben szar anya lesz ha úgy dönt most nem fér bele nekik.
2022. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%
Tartsd meg
2022. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

#9 Jólvan ez a te véleményed, az enyém más, de szerencsére nem kell egyet értenünk

Szerintem nem kéne ilyenekkel ijesztgetni a kérdezőt, hogy ha ezt vagy azt csinálja akkor rossz anya lesz, bárhogyis dönt az az ő dolga és segítséget kért nem kioktatást

2022. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem tartsd meg. Tekintve, hogy házasságban élsz, a férjed is akarja a babát, illetve, hogy PCOS-ed van, lehet, hogy 2 év múlva pont nem jönne össze. Amúgy sem olyan hű de sok idő az a 2 év. Illetve a kérdésed leírásából is úgy ítélem meg, hogy te szeretnéd ezt a babát, csak egy kis megerősítésre vágysz. Persze tied a döntés, de én egy ilyen szituációban nem gondolkodnék abortuszon. Minden jót!
2022. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!