Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Változik a hazai abortusztörvé...

Változik a hazai abortusztörvény, szerintetek ez nem kegyetlen?

Figyelt kérdés

"Szeptember 15-én lép életbe az a belügyminiszteri rendelet, amely rögzíti, hogy a terhességmegszakítás előtt az édesanyának egy olyan szülész-nőgyógyász szakorvos által kiadott leletet is be kell mutatnia, amely igazolja, hogy az állapotos nő a terhesség megszakítása előtt meghallgatta gyermeke szívhangját."


És ha valaki ne adj isten nemi erőszak áldozata lett és ezért lett terhes? Vagy ha nem is ennyire brutális módon, csak éppen fogamzásgátló szedése mellett mégis teherbe esik valaki? Miért is kell még egy ilyen kegyetlenséggel traumatizálni a nőket?


Ugyanis ezek is benne vannak a pakliban, nem csak a felelőtlen együttlét során eshet teherbe valaki...


2022. szept. 13. 10:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
94%
És miért csak a nőknek kell meghallgatni?
2022. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
91%

De. Nettó érzelmi zsarolás.

Nem mintha az alap tehrességi vizságlatban nem lenne benne a szívhang meghallgatása... szóval igazából már mikor megállapítják a terhességet, kb akkor megmutatják a szívhangot, szóval ez a törvény igazából csak kihangsúlyozza, hogy tessék érzelmileg zsarolni a kismamát.

Hiszen egyértelműen jobb, ha megtart egy gyereket akit nem tud felnevelni... mégis mi baj lehetne belőle? A mennyiség egyértelmeűn jobb, mint a minőség... pffffff (irónia)

2022. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
92%

Röhejes. Nekem bezzeg, akinél várt terhesség volt, csesztek megmutatni az államiban. Először a 12 hetes (magán) ultrahangon hallottam. De ha érzelmi zsarolásra kell használni, akkor persze meg tudják mutatni.

Semmi értelme. Akit alapból bánt a lelkiismerete a dolog miatt, azt még jobban foga így, de muszájból akkor is elveteti. Aki meg leszarja az egészet és visszajáró abortuszos (mert ilyen is van) a szívhangot is pont ugyanúgy le fogja szarni.

2022. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
91%

Eszem megáll...


normális orvos remélem kiállítja a papírt és annyi


Pedig alapból nem támogatom a szíre-szóra abortuszt.

2022. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
12%

Azt nem értem, hogy miért gondoljuk, hogy egy nő kiolthat csak úgy egy fejlődésben lévő emberi életet. "Az én testem, az én döntésem." Már ez sem teljes mértékben igaz, mert akkor ha te le akarod vágatni a bal kezed, akkor hiába kéred az orvost, hogy csapja le, nem teheti. Pedig az tényleg a te tested, ellentétben a magzatéval. Hiába van a te testedben, vannak már az első pillanattól mind az apáétól, mi D az anyáétól eltérő génjei, Tehát az nem a te tested. Az egy külön emberi lény, csak meg kell várni míg kifejlődik. Egy magot hiába dugsz a földbe azzal, hogy gyereked legyen, mindig növény lesz belőle. Egy magzatból pedig gyermek. A gyereket meg majd azért fogjuk megölni, mert nem bírja el a fejszét. Igen, mert még fejlődnie kell az izomzatának, de ha kivárod, ugyanúgy elbírja majd a fejszét, mint te.


Tehát nem meghallgattatni kell a szívhangot, hanem betiltani az abortuszt és arra az esetre korlátozni, amikor az anya élete veszélyben van.

(Ja, és csak zárójelben, minél inkább leértékelsz, annál nagyobb megtiszteltetés, mert egy emberi élet mellett kiállni nekem nem szégyen senki előtt előtt, itt gyakorin meg pláne nem. A gyilkosság mellett viszont minden tekintetben nem szégyen, hanem a gyalázaton is túlmutat)

2022. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
17%
Nem.
2022. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 Psycho válasza:
88%

Tipikus esete annak, amikor olyasvalaki hozza a törvényt, aki fikarcnyit sem ért hozzá, csak a fejében lévő előítéleten alapuló, torz kép alapján kitalál valamit, át sem gondolva, szakértők véleményét ki nem kérve, mert annyira nárcisztikus és el van szállva magától, hogy eszébe sem jut megkérdőjelezni a saját ítéleteit.


Nettó felháborító. Nem elég a nem kívánt terhességgel járó trauma, még okozzunk bűntudatot is. Bravo.


Ha esetleg pedig (valami csoda folytán) CSAK ez miatt meggondolja magát az anyuka, majd később a gyerek megszületik, és úgy nő fel, hogy őt sohasem akarták, azt, kedves állambácsi, ki fogja kárpótolni?

2022. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 Metionin ***** válasza:
90%
Ja, mert a szívhang meghallgatása után hirtelen egyből alkalmasak lesznek a körülmények a gyerek felnevelésére, a gyereket nem akaró nő (és férfi) meg egyből megvilágosodik és azonnal rózsaszín ködbe burkolózva várni kezdi a babucikát :D röhej. Mintha abortuszra amúgy is szórakozásból járkálna az ember. Érzelmi zsarolás ide vagy oda, aki nem akar gyereket, az el fogja vetetni akkor is, ha a római pápa jön le neki lejátszani isten szavát. Hihetetlen, hogy ennyi szar mellett, ami ebben az országban folyik, ez a prioritás, foglalkozhatna a belügyminisztérium valami értelmessel is. Pl. hogy normális körülményeket, lehetőségeket teremtsenek egy felnövekvő generációnak és azok szüleinek, mindjárt nem lenne annyi abortusz ha nem menne rá a gatyája is az embernek a gyerekre, meg ha a születésszabályozás már megelőzés szinten megvalósulna.
2022. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
17%
#7 a gyilkosnak a szemére ne hagyd, hogy megölt valakit, mert még rosszul érzi majd magát. Te beteg vagy. Ha megölöm a szomszédomat, mert kell a háza a gyereknek, remélem nem ítélet majd el, mert kényszerűségből tettem. Nem tudtunk venni a gyereknek, nem volt mit tenni. Betegek vwgytok
2022. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
88%
5, én támogatom a hozzáállásoda DE csak abban az esetben, ha születés után ugyanolyan fontosnak tekintik az életet, mint születés előtt. Deee jelenleg nem ez a helyzet, ahogy megszületik, pont leszarják mi lesz vele. Nem baj, ha olyan szülei lesznek, akik alapvetően nem akarták, csak a szabályzás miatt nem tudták elvetetni, jobb a gyereknek úgy felnőni, ha utálják, vagy egyenesen magára hagyják, mintsem elkpaarni akkor, amikor ezt akarják megelőzni... Tényleg?
2022. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!