Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszon átesett nők?...

Az abortuszon átesett nők? Megbántátok a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatot írjatok!


Baromira bosszant, hogy csak úgy légből kapva mondanak ezt azt, hogy a nők megbánják stb. Főleg mikor a férfiak jönnek ezzel.


Én inkább azt tudom elképzelni, hogy válsághelyzetben ez inkább megkönnyebbülés lehet.



2022. szept. 17. 22:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem bántam meg
2022. szept. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiderult a terhességem, az is kiderult, hogy az akkori vőlegényem megcsalt, már le is lépett. Sírva hívtam fel, ő rám rakta a telefont majd az anyja hívott hogy menjek elvetetni stb.. Undorodtam az egész családtól. Mikor vizsgálaton voltam is felhivtam, úgy gondoltam, ketten csináltuk ezt, segítsen dönteni, ha már mindenben magamra hagyott.. Hát ugyanolyan gusztustalan volt.

Szóval nekem nem volt kérdés, hogy nem akarok tőle gyereket, nem akarom egy életre összekötni magam vele és egy gyerekem se érdemel ilyen apát.

Lelkiismeret furdalas nélkül végig csináltam egyedül, nem bántam meg, ugyanis nem akartam egyáltalán.

Azóta 6 év telt el, már van egy csodás kisfiam egy csodás apától.

Ha 100%ban nem akarja az ember, szerintem nem lehet megbanni. Ha vacillál akkor igen.. De nálam nem volt ilyenről szó. Én csak azt tudtam, hogy ha megtartanam szörnyű lenne az életünk. Én nem vágytam tőle gyerekre, nem akartwm terhes lenni, szulni, egyedül nevelni, úgy, hogy rá emlekeztet. Nem voltam elbizonytalanodva, ha gáz, ha nem..

2022. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Egy éve sem voltunk együtt a páromma, amikor elszakadt a gumi és teherbe estem. (17 évesek voltunk) abortusz lett a vége, tanultunk mindketten, nem volt biztos anyagi háttér még ha támogattak volna se. Azóta jónéhánynév eltet, már a férjem, van egy lassan 3 éves fiúnk és decemberben érkezik a testvére. Néha eszembe jut, bánom is meg nem is. Amiatt bánom, hogy nagypapámnak egy pillanatra sem adatott meg a dédunokázás, pedig imádta volna. Felnőtt fejjel meg hát nem kell magyrázni, felelőtlenség lett volna.
2022. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

Pont annyira légből kapott, mint az, hogy nem bánják meg. Nyilván van ilyen is, olyan is.

Nekem nincs saját tapasztalatom, nem is lesz. De volt "szerencsém" végignézni, ahogy az illető már az altatásból zokogva ébred. Nem biztos, hogy a megbánás a jó szó erre, feldolgozhatatlan fájdalom. Már a műtét előtt bánta, de nem volt más választása. Van, aki meg úgy jár, mint foghúzásra, és egy vállrándítással túlvan rajta, de az a ritkább.

2022. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Pont ezért kértem saját tapasztalattal rendelkező véleményt!
2022. szept. 17. 23:47
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Már nagyon régen volt, nem bántam meg, mert valóban 100% ban nem akartam.
2022. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Tévhit, hogy megbánják. 95%-uk nem bánja meg sosem. Nem légből kapott, tanulmányok készültek erről. Biztos van aki megbánja, de sokkal ritkább, mint az aki tudja, hogy helyes döntést hozott.
2022. szept. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Legszívesebben sterilizáltatnám magam, de gyermektelen nőkön nem végzik el a műtétet. Ha "baleset" történne, hezitáció nélkül elvetetném. Nincs problémám a gyerekekkel, de személyes preferenciám volt a gyerek nélküli élet kezdettől fogva.
2022. szept. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy voltam, mint a 6-os. Egyszerűen nem akartam akkor gyereket, nem akartam terhes lenni, nem akartam vállalni az egészet. Hoztam egy jól átgondolt döntést, nem bántam meg soha. Azóta már van tervezett élő gyerekem.
2022. szept. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is nyomós okom volt az abortuszra 15 évesen. Még a 80-as évek közepén megerőszakoltak. Akkor még nehezen kezelték az ilyen eseteket. Rendőrök sem voltak együttérzőek, így a szégyenérzet nagyon erős volt bennem. Titkolni, szégyellni, évekig senki szemébe nézni. De volt egy rendőrnő aki végtelenül kedves volt. Ő kísért el a nőgyógyászhoz, ő segített, hogy végre áldozatként kezeljenek a kollégái, ő volt végig velem az abortusz után, és a tárgyalás után is. Még ma is tartom vele a kapcsolatot, azóta már nyugdíjas, de ma is az a tündéri nő. Soha nem bántam meg. Nem is értem, hogy a nagy demokratikus Egyesült Államokban miért nem engedik az abortuszt abban az esetben sem, ha erőszak vagy beteh a magzat. Én tudom, hogy sose tudtam volna szeretni egy olyan gyermeket aki erőszak által foggant meg.
2022. szept. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!