Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez is csak egy divat manapság. Amúgy én személy szerint ismerek pár olyan nőt, aki addig volt radikális abortusz ellenes és ítélt el másokat, amíg saját maga bele nem keveredett olyan szituációba, amikor abortuszra kellett mennie.
2022. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/132 anonim ***** válasza:
93%
Én olyanokat is ismerek, akik már túl vannak az abortuszon (valaki több alkalommal is), és mégis ezerrel tolja az abortuszellenes dumát, persze a sajátját meg igyekszik titkolni. Szerintem ez csak egy jó alkalom a hisztizésre, provokálásra, egymásnak feszülésre. Az emberek imádják az ilyesmit, a hatalomnak meg tetszik, mert addig sem arra figyelnek az emberek, amire igazán kellene.
2022. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/132 anonim ***** válasza:
95%
Nincs belőlük sok, csak megtaláltad a gyűjtőhelyüket.
2022. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 anonim ***** válasza:
91%

Én erősen meglepődtem az első két válaszon, mert mindkét helyen ismerősként hivatkoztak az adott személyre, pedig szerintem az abortusz ANNNYIRA magánügy, hogy ezt még legjobb barátnak se sokan mondják el, nemhogy random ismerősöknek.


Egyébként meg a Face csoportok egy része, legalábbis magyar oldalról gyűlölködésre van. Ha megnézel bármilyen anyukás csoportot, vagy asszonysutyorgót, tele van minden hely megkeseredett véranyákkal akik mindent jobban tudnak nálad, mert közben nekik szánalmas az életük és a TÖKÉLETES gyereknevelésük mellett bőőőven van idejük másokat leszólni míg uruk haza nem ér munkából. Sőt, még sütisütős csoportba is találtam nagyon cringe dolgokat...


Az általad megtalált csoport is ilyen lehet. Csupán egy felület ahol összetart a gyűlölet, viszont fontos tudni, hogy ez nem elegendő ahhoz, hogy bármit is elérjenek. Ha igazán abortuszellenesek lennének akkor azon dolgoznának, hogy miként edukálják a fiatalokat vagy tegyék elérhetőbbé a fogamzásgátló módszereket.

Ez kicsit olyan mint az incelek: egy olyan közösség melynek létrejöttének célja, hogy férfiak társkeresési nehézségeiket osszák meg és ha netán valakinek sikerült párt találni, tippeket adjon és ezáltal építsék egymást. Ehelyett az egész elv gyűlölködésbe ment át és már terrortámadást is hajtott végre incel. Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindegyik ilyen. Anyám például iszonyatosan vallásos, de nemrég azzal írt rám, hogy kezdi megérteni az abortuszpártiakat, mert olvasott egy könyvet ahol nemi erőszakok áldozatai is megjelentek.

2022. nov. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/132 anonim ***** válasza:
12%

Az abortusz magánügy! (Én sem ítélhettem el édesanyámat amiatt, mert nem szült nekem kistestvért!)


Megvoltak az indokai, felnőve mindent megértettem a gondolkodásmódjából, életkörülményeiből.


Van, aki az anyagiak miatt gondolkodik így.


Ha gyermek felneveléséről van szó, akkor LÉTEZIK(!) örökbefogadási lehetőség és keresztgyermek szépre és jóra való tanítása az életben.


Mindenáron nem szükséges kihordani egy terhességet (egészségügyi kockázat/állapot.) De akár örökbe is adhatja az anyuka, ha úgy érzi, hogy alkalmatlan lenne bármilyen körülménynél fogva az anyaságra.


Merthogy nem számíthat senkire igazán a környezetében. A magzat pedig IGENIS(!) megérzi a szorongást/feszültséget/idegességet.

2022. nov. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/132 anonim ***** válasza:
89%

Ezek az emberek sokszor teljesen valláskárosultak, magukat kereszténynek hazudó alakok. Azért sipitoznak így, mert a magzat nekik élet, ami kioltàsa nekik gyilkossàg. Annyira rà vannak csavarodva a témàra, hogy közben àtsiklanak màr meglévő életek tönkretételén. Kivàló példa a tied a 9 éves kislànnyal. Szemellenző, mert csak a gyilkossàg ígyúgyamúgy, miközben aki màr létezik azzal gusztustalanul bànnak. Ha gyerek az illető akkor is, ha felnőtt nő akkor is. Ha elesett, àtvert, traumatizàlt, akkor is. Ezek az emberek vmi alternativ valósàgban élnek, ahol a magzat "élete" minden màsnàl értékesebb, és bàrkin àt lehet gàzolni, csak hogy azt megvédjék.


Másrészről nagyon igaz, amit előttem írtak minden ilyen gyerekneveléssel foglalkozó csoport, oldal a gyűlölködés melegàgya, ahol ki lehet adni a feszkot. Itt is, ha sokat olvasgatsz, teljesen felismerhető néhàny kommentelő akik újra és újra visszajönnek ide, és 100-ból 99 kommentjük csak az, hogy màsokba belerúgjanak, és magukat fényezzék. Szerinted ők istenigazàból boldog emberek? Így viselkedik egy boldog ember? Nyilván nem, de ha a gyereken nem az uràn nem, akkor majd màson megbosszulja, hogy szar az élete.

2022. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/132 anonim ***** válasza:
18%

Mért öltekmeg t{bb millió zsidót?

Ilyenek bekattantak, nem tudnak gondolkozni

2022. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/132 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy "ennyire sok" szélsőséges van-e a való életben. Gyűlölködni, táborokra oszlani, szélsőségesen látni kb. minden témában lehet, emberek még azon is össze tudnak veszni, hogy a kovászos vagy az élesztős kenyér-e a jobb ;). Az ismeretségi köröm nem reprezentálja az egész országot, de a való életben valahogy jóval kevesebb szélsőségesen kommunikáló és gyűlölködő abortuszellenessel vagy pártival(!) találkoztam, mint a neten. A neten mindent kiadhat magából csak kell egy ideológiával számára jól megtámogatható ürügy.

Megjegyzem, ha valaki személyesen érintett valamelyik oldalról, ott nehezen várható el a tárgyilagos, érzelemmentes viszonyulás a témához. Ezzel nem azt mondom, hogy akkor neki már szabad a másik torkának esni, de joga van máshogy látni a világot, más érveket tartani fontosabbnak. Igaz, lehülyézni könnyebb a más véleményen lévőt, mint ezt elfogadni.

2022. nov. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/132 A kérdező kommentje:

5 tudományosan bebizonyított tény, hogy az embrió nem érez, általában csak a 14-18. héten kezd el érezni bárkit is, akkor már bőven magzatnak nevezzük.



8 velük az a baj, hogy csak neten nagy a szájuk, élőben már szinte még se mernének szólalni. Az a leg kétszínűbb, amikor abortusz elkenesnek vallja magát az illető, gyilkosnak tartja az összes olyan nőt, aki átesett ezen, miközben ő is ezen nők egyike. Hogy érted azt, hogy szélsőségesen abortusz párti? Mert szerintem ilyen nem létezik. Alapjában véve már olyan sem, hogy abortusz párti, maximum döntés párti, szélsőségesen meg nem hiszem, hogy tudna gondolkozni a témában egy ilyen ember, hiszen nem azt mondja hogy mindenkinek ingyen 2 abortusz és ha nem élsz vele, akkor egy undorító görény vagy, hanem azt, hogy ez mindenkinek legyen a saját döntése.

2022. nov. 27. 06:50
 10/132 anonim ***** válasza:
30%

Sok ember van, akinek csak neten nagy a szája. Ez is egy olyan téma, ami megosztó, lehet táborokra oszlani, szájkaratézni. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet valakinek fontos téma, sőt. Csak akinek tényleg fontos, az nem biztos, hogy neten fog habzó szájjal gyűlölködni, hanem mondjuk valami szervezet keretében aktívkodik élőben. Nagy eséllyel lehet velük is indulatosan végződő vitákat folytatni, de ez az én szememben más, mint az élből személyeskedéssel indító, vitának nem nevezhető fröcsögés.

Hangosan ellenzi és mégis volt neki kategória: nem tudom, mennyire gyakori, de ha a szélsőséges homofóbok és a látens homoszexuálisok állítólag méretes metszetéből indulok ki, itt is lehet egy ilyen magyarázat: a dologgal nem tudott megbékülni, a környezete is elítéli és így tör utat magának ez a belső konfliktus. Egy szagember biztos jobban el tudja magyarázni ezt a jelenséget. Aztán simán lehet, hogy magát is gyilkosnak tartja, ahogy az egyik ismerősöm az örökletes, állandó kezelésre szoruló betegeket (köztük saját magát is) Taigetoszra való genetikai selejteknek.

Régen a csecsemőknél is úgy tartották, hogy nem éreznek, minek érzésteleníteni. Erre a 14-18 hétre tudsz küldeni valami hivatkozást (szakcikket)? Mert ez egy tudományos cikktől elég merész kijelentésnek tűnik, hogy nem érez.

Szélsőségesen kommunikáló abortusz pártiaknál nem a kényszersterilizálós vonalra gondoltam, hanem olyanokra, akik nagyvonalúan elsiklanak afölött, hogy nem csak az anyáról, hanem egy élő emberkezdeményről is szó van a történetben, parazitának nevezik és hasonlók. Az embrió/magzat leparazitázása már inkább a pszichológusok terepe (avagy milyen pszichés védekezés miatt állítják be pl. egy háborúban nem emberi lénynek az ellenfelet, de ez már messzire vezet).

2022. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!