Hogyan zajlik pontosan egy abortusz?

Figyelt kérdés
Milyen folyamatok előzik meg? Milyen maga a művelet? Miket kell vinni ilyenkor a kórházba?
2023. máj. 1. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Nőgyógyászoddal fel kell venned a kapcsolatot, hogy valóban várandós vagy. Ott megkérdezik tőled, mikor volt utoljára menstruációd?!

Utána átírányítanak egy kórházba, hacsak nem ugyanott van és kapsz egy időpontot, amikor meg kell jelenned reggel. Majd ezután várakozol és elméletileg nem kaparnak hanem szivacsos módszerrel eltávolítják az érett petesejtet (embriót). (12. hétig van lehetőséged elvetetni, ha később teszed akkor már nem lehet. Ki "kell hordanod" vagy szólsz egy szervezetnek, hogy örökbe szeretnéd adni.)

2023. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem terhességmegszakítás volt azért, mert elhalt a magzat. De voltak velem olyanok, akik nem kívánt terhesség miatt voltak ott. Egyáltalán nem úgy volt, ahogy az egyes írta. Nekem be kellett mennem először, hogy biztosan nem él-e a magzat. Utána adtak időpontot. Reggel korán be kellett mennem. Felvettek az osztályra, adtak egy ágyat, pizsomát. Eleve úgy kellett menni, hogy előző este óta nem szabadott enni, inni. Aztán adtak egy Xanaxot. Nem tudom, azt más is kap-e vagy amiatt adták, mert nekem ugye fájó volt a műtét. Aztán bekísértek a műtőbe. Vokt kis papírmunka is közben. Felfekudtem az ágyra, adták az altatót és ennyi. Már a szobában ébredtem.
2023. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ja! Miket kell vinni? Mivel ez egynapos dolog, a műtét idejétől függőn engednek haza, engem 6 óra elteltével, ha nincs semmi gond. Azt kifelejtettem, hogy a műtét előtt kanült is kapsz. Meg van egy kérdőív előzményekről (szélesek, terhessegek, betegségek...)

Én vittem papucsot, evőeszközt, poharat, szappant, törülközőt, pizsamát, fehérneműt, nagyméretű betétet, köntös, telefontöltő, dezodor, WC papir, papirzsepi, ásványvíz, keksz.

2023. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 NTBS ***** válasza:
100%
Iratok, személyi szükségletek.
2023. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Iratok, persze.
2023. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy le lettem pontozva, de az, aki lepontozott, se előttem, se most nem válaszolt normálisan... pedig már egy ideje ki lett írva a kérdés...
2023. máj. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az engedélyezési procedúrát mindenki kifelejtette...
2023. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az altatásról esetleg volna kedve írni picit bővebben valakinek? Leginkább az érdekelne, milyen utána, hogy érzi magát az ember... Nekem azt mondták műtéti előjegyzéskor, hogy annyira kába nem leszek, de ezt egy adminisztrátor mondta, nem orvos vagy nővér.
2023. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nekem kétszer volt, semmi különös nem volt, jól voltam. Kis vérzés volt, azért nem pattogtam, de nem volt gond. Meg a nővérek jönnek, elsőnél kaptam injekciót, mérnek vérnyomást, mondják, hogy mikor ihatsz, ehetsz. Aztán az orvos is rádnéz. Elmondja, mi várható, ha hazamész.


Ui.: én azért nem írtam az "engedélyezési procedúrát", mert nekem nem volt. De ezt írtam is és a kontroll uh-t is, ami viszont nekem volt...🤷‍♀️

2023. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!