Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki terhesség megszakítás...

Aki terhesség megszakítás után van mennyire volt nehéz lelkileg?

Figyelt kérdés
Jővőhéten lesz megszakításom sajnos nagyon rossz helyzetben vagyok. Szívem szerint félek és sajnálom a babát de lelkileg érzem most hogy jól döntöttem mert a most 2 éves fiam mellett nem hiszem anyagilag el tudnám öt is tartani 1 gyerekkel is nagyon nehéz.

#baba #abortusz #terhességmegszakítás #elvetetés #Abortusz műtét után #Abortusz műtét előtt
2023. máj. 19. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
nem tehettem mást és meg kellett tennem. el fogadtam magamba és tovább léptem.
2023. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, mert eldontottem, tudtam hogy mincs más opció. Így egyáltalán nincs mi lett volna ha. Nem akartam akkor gyerelet egyáltalán. Lehet szivtekenul hangzik de sosem bántam meg, tudom hogy jól dontottem. Azóta van egy gyönyörű 3 éves gyerekem akit mindennel jobban.
2023. máj. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ez előtt állok. Próbálom racionálisan megközelíteni a helyzetet, most még nagyjából működik, meglátjuk, utána mennyire fog. De lehet, az is számít, hogy bennem most a műtéttől és a kórházi bánásmódtól való rettegés dominál.
2023. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is el határoztam magam viszont az ultrahang után sokat sírtam de tudom most így lesz jobb és remélem hogy a műtét után is így lesz ha nem tudom hogy a kis fiam mindent el feledtet mert örömömet fogom lelni hogy ő itt van akkor is nekem.:)
2023. máj. 20. 10:22
 5/7 1Léna ***** válasza:
30%

Soraidból úgy érzem egyedül maradtál. Nehéz helyzetben vagy. Tudsz róla, hogy vannak olyan szervezetek akik segélyvonalon elérhetőek, segítséget nyújtanak?

Ez a gyermek a te ajándékod. Elvetedheted, de emlékezni fogsz erre a döntésedre. Lehet, hogy ész érvekkel ezt utólag is jó döntésnek tartod majd, de hiányozni fog. Nem csak neked, hanem a 2 évesednek is.

Nekem sem született meg a testvérem. Anyukámat mindig kérdeztem, hogy nekem miért nincs testvérem. Csak felnőttként kaptam rá választ. Megértettem, megbocsájtottam neki, de hiányzik nekem is a testvérem.

2023. máj. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
#5 a saját frusztrációdat ne vetítsd ki másra. Te máshogy döntenél ilyen helyzetben. Ok. Más meg máshogy. Nincs objektív jó döntés egy ilyen helyzetben. Az egyik embernek az abortusz a jó döntés a másiknak a szülés. Ezen vitatkozni félinformációk alapján hülyeség. Nekem volt abortuszom, még az egyetem alatt. Ha akkor nem ezt választom, most kb éhbérért takarítanék, és nem tudnám eltartani a gyerekemet. Tudom tudom, a sok csodaszervezet, de tudod milyen várólisták vannak? Nem tudnak mindenkin segíteni. Így viszont le tudtam diplomázni, jól kereső állásom van, és férjez mentem, és már úton van a pici. Ez a baba, pl nem születne meg, ha akkor nincs abortuszom. Az abortusz egy esély, hogy saját magunk tervezzük az életünket. Senki sem úgy kel fel, hogy jajj de szeretnék egy abortuszt. Ezt nem jókedvében csinálja az ember. Ezt kéne felfogni.
2023. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Semennyire nem viselne meg, mert nem akarok terhességet, sem gyereket.
2023. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!