Abortusz? Biztos?

Figyelt kérdés

Valaki feltett egy kérdést, ahol a férj nem szeretné a babát, de ő igen. Erre leírom az én történetem és kérlek írjátok le mit gondoltok.

Tíz éve és 3 hónapja volt abortuszom, a férjem sajnos nem tudott elkísérni így a barátnőm vállán zokogtam az altató hatásától még kábultan, hogy "mit tettem, megöltem a gyermekem". A férjem vett rá, ez volt a "jó" döntés akkor. Nem volt lakásunk, sem megtakarításunk sem semmink. Azt mondta, majd ha engedik az anyagiak akkor lesz babánk. Ha nem lehet, akkor megbeszéltük, hogy örökbe fogadunk.

Később összeházasodtunk, és szépen lassan meglettek a dolgaink. Teltek az évek, próbálkoztunk a babával, de nem jött össze. Mikor nyilvánvalóvá vált a probléma, felvetettem újra az örökbefogadást, de már nem akarta (hosszadalmas, sok vesződség, nem lesz pici a baba), belenyugodtam, úgy is felfelé ívelt a karrierem.

Fél éve rájöttem, hogy viszonya van, megkérdeztem rendbe hozhatjuk-e a kapcsolatunkat, azt mondta nem, megkérdeztem miért.

Azt mondta, elválik, gyereket akar a másik nőtől...



2012. nov. 20. 18:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

"kérlek írjátok le mit gondoltok. "


Én azt gondolom hogy te vagy az a kommentelő, aki habzó szájjal kardoskodik az abortusz ellen. S képes voltál kitalálni egy ilyen mesét, csak hogy bizonygasd az igazadat, miszerint az abortusz tönkreteszi mindenki életét örökre. Egy szavadat sem hiszem, annyira teátrális fordulatokat használsz, ordít a hatásvadászat a sztoridból.

2012. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
A válaszom az erre, hogy ismerek egy ilyen párt, ugyanilyen előélettel, és ott nem váltak szét.
2012. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Soha nem jó döntés az abortusz. Az csak a könnyebbik út, de mindig visszaköszön...Ezt azok miatt írom akik ezen gondolkodnak, Te nyilvánvalóan máshogy döntenél ha még egyszer lenne lehetőséged. Nagyon megdöbbentett a férjed viselkedése, amit írtál. Nem tudom, fel fogod tudni valaha dolgozni.
2012. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Van ilyen eset is. De ez nem feltétlen az abortusz miatt van.

Ismerek olyan nőt, akinek több abortusza is volt, és van 3 élő gyereke is. (Nem tartom "példaképnek a nőt)

Nem szabad általánosítani, és főleg nem ráerőltetni a véleményünket másokra. Elmondani a véleményt viszont lehet.

2012. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Az ilyen nem férfi.

Én ha ilyen szituációban lennék,megtartánám a gyermeket,főleg az elsőt.

2012. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Egyeske, szerinted hány ember kommentel itt? Esetleg nem a kérdező az akit említesz, nem gondolod?

Egyébként sajnos ez a jelenség gyakoribb, mint gondolná az ember, sok olyat láttam/hallottam, hogy eltelik sok év, a pasi nem akar esküvőt/gyereket, aztán hirtelen lelép és megnősül. Ezt mindig az magyarázza, hogy még várt egy jobbra, nem akart elköteleződni. Pont úgy mint az élettársak. Aki nem veszi feleségül egy idő után a barátnőjét az nem veszi komolyan a másikat.

2012. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Az én esetem éppen az ellenkezője. Én is terhes lettem, és közös megegyezéssel az abortusz mellett döntöttünk. Az ok: Nincs se lakás, se munkahely, se pénz. A szülők nyakára meg nem akartunk gyereket.

Majd újra terhes lettem, de mivel műtöttek, és nem tudtam a terhességemről így orvosi tanácsra vetettem el. Majd amikor már mindenünk megvolt, nem a semmibe jött volna a baba, akkor szépen terhes lettem újra. Egészséges kisfiúnak adtam életet.

Szóval én nem hiszem hogy vannak helyzetek amikor az abortusz a legjobb megoldás..


Szóval azért mert te így jártál még nem biztos hogy mindenki így jár majd..

2012. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Edesanyamnak is volt abortusza elottem,megis ketten vagyunk tesok az ocsemmel,sztem embere valogatja azt is hogy egyutt marad e a steril felesegevel vagy sem,ha valakit szeretsz nem hagyod el se igy se ugy!!
2012. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

a te történeted nagyon szomorú :((

de minden élet, minden élethelyzet más, és látatlanban nem szabad ítéletet mondani,

nem mindenki meri / tudja bevállalni (te sem merted) hogy inkább elhagyja a férjét, és egyedül vág neki, lehet anyagilag sem tudná megoldani, az is lehet hogy nem lenni semmi segítsége, se anyagilag, sem érzelmileg, szóval azért egy gyerekkel totál egyedül nagyon kemény (tudom sajnos:(

nem pártolom az abortuszt, kicsit sem, de nem ítélkezek látatlanban

2012. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a te párod akkor is elhagyott volna, ha akkor megszülöd a babát. Mert nem mindegy, h valaki gyereket akar, ami az ő vére, vagy a szeretett nővel akar lenni és közösen gyereket nevelni.


Rengeteg kérdést olvasok itt szomorú gyerekektől, akikkel nem törődnek. És olyanoktól is akik látják h mennyire sz@rul bánnak eggyesek a gyerekükkel. Mind ilyen szájhős szülő.


Sajnos nem tidok linkelni, mert telefonon vagyok. De nézzetek szét a gyerekvállalás, nevelés kategóriában a kamasz részen.

Vagy minap volt egy másik kérdés hogy:"4 gyerekből ehy kakukktojás?" Ott többségében olyan emberkék írtak, akiket csonka családba szültek. Aztán amikor a szülő talált új partnert nem jöttek ki jól. Vagy egész vsaládban születtek, viszont nem akarták már őt, mint negyedik gyereket. Az anya még is megszülte. Az apa már kiöregedett a babázásból és hamarosan el is válltak.


Szerintem illik megadni szerencsétlen gyereknek a kerek, normális élet lehetőségét.

Ha ez nincs meg, el kell vetetni.

2012. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!