Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy zajlik a terheséégmegszak...

Hogy zajlik a terheséégmegszakitás a 16-dik hétben? Kérem segitsen az, aki már áteset ilyesmin.

Figyelt kérdés

A 16.hétben vagyok,de a babám genetikai beteg igy sajnos meg kell szakitani a terhességet.Ez az első gyermekem és nem tudom,hogy zajlik egy rendes szülés sem,nem,hogy ez.

Nagyon félek,mert nem tudom hogyan történik az egész.Azt mondták kitágitanak.De mivel? Meddig tart? Mi jön ez után? Szülök vagy ők veszik ki a babát? Nagyon fáj? Nagyon félek,már a szüléstől is paráztam,de nem tudom kifejezni szavakkal a félelmemet és a lelki sérelmeimet,amin most keresztül megyek ez miatt.Kérem segitsen vki,hátha megnyugszom egy kicsit.... :(



2013. febr. 26. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Választ adni nem tudok, de szeretném kifejezni együttérzésem. Azzal szeretnélek bíztatni, hogy amint vége lesz, azonnal előre nézhetsz és egy esetleges kivizsgálás után várhatjátok az EGÉSZSÉGES babátokat. Csak előre nézz!

Ami most hátravan, ahhoz sok erőt kívánok.

2013. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem saját eset, de első kézből tapasztaltam.

Én méhen kívüli terhességgel feküdtem benn, a szobatársamnak a 16. héten elhalt a baba, ismeretlen okból. Elvileg meg kellett volna szülnie, de az orvosa beleegyezett a műtétbe, ugyanúgy vették el tőle a magzatot, mintha abortusza lett volna. Kevésbé viselte meg a szervezetét. (Természetesen, a lelki folyamat más...)

Kérdezd ki részletesen az orvosodat, ő hogyan gondolta, mit javasol.

Részvétem!

2013. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Nagyon sajnálom. Valószínűleg már meg kell szülnöd. Ez nagyon meg fog viselni Téged, így én azt ajánlom, hogy keress gyászcsoportot, illetve olvass előtte róla. Akár Singer Magdolna Áldatlan állapot című könyvét, nagyon hasznos.

Van még egy másik opció is, erről nem nagyon szoktak tájékoztatni az orvosok, mert kb hülyének nézik azt, aki ezt szeretné: megvárod, míg a baba magától hal el. Tehát nem írsz alá kérvényt az abortuszról (sokan ettől kattannak be, hogy ők kérték a baba halálát, pedig csak siettettek egy körülményt), hanem hagyod, hogy elkezdődjön a folyamat. Szebben, méltósággal tudod elbúcsúztatni és elbúcsúzni tőle.

Ehhez ajánlom neked Benedek történetét: www.balintbenedek.blogspot.hu

De akárhogy is lesz, én azt ajánlom, hogy nézd meg, búcsúzz el tőle, temessétek el. Könnyebb lesz nektek tőle. És ennek a parányi életnek, első gyermeketeknek is lesz egy talpalatnyi helye a szívetekben, az emlékezetekben, egy helye, ahova a testvére kimehet tiszteletet adni neki.


Veled vagyok lélekben, igen-igen kemény ez most...

2013. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Nagyon sajnállak én is téged!

Egészen biztos, hogy beteg a baba? Az én harmadik terhességemnél is bizonygatták, hogy beteg a lányom, és amniocentézist csináltak, kihozták, hogy rossz az eredmény, és kiderült, hogy egy másik anyukáé a lelet!

Nem vetettem el a lányomat, mert féltem, hogy megölöm, hogy esetleg mi van, ha még is egészsgées!

Az előttem szólóval értek egyet!

Ha hagyod, hogy a természet elintézze, akkor van időd felkészülni a kis baba halálára, és el tudsz tőle búcsúzni!

Ha valóban beteg, úgy is meghal, ha pedig tévedtek az orvosok, mint az én lányom esetében, akkor pedig lesz egy egészséges gyermeked esetleg!

Veled vagyok lélekben! Nagyon veled vagyok!

Üdv: Aranyu

2013. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Őszintén sajnálom, hogy ez történt/történik.

Megkérdezhetem esetleg, hogy milyen genetikai probléma áll fenn? Mi történne, milyen betegsége lenne, ha megszületne?

2013. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először is sok erőt kívánok az elkövetkezőkhöz.Nekem kicsit nagyobb volt a baba (19 hetes) amikor kiderült hogy meg kell szülnöm. Hát nem tudom hogy nálad ez pontosan hogy lesz, nekem is első baba volt és engem nem tágítottak. Oxitocint kaptam infúzióba és tulajdonképpen megindították a szülést. Nem akarlak megijeszteni, de nekem nagyon fájdalmas volt. Én 8 órát kínlódtam amikor egy orvos segített és végre meg volt. De ez felejthető. Inkább az utána következő hetek, hónapok voltak igazán nehezek, lelkileg.Azóta megszületett a kislányom , ez egy kicsit enyhítette a fájdalmat amit a kisfiam elvesztésével éreztem. Nagyon sok erőt kívánok még egyszer, és nagyon sajnálom hogy ez történt.
2013. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, nekik is azt mondták, beteg lesz a gyermeke, mégsem lett az. :) reménykedjetek. Sajnos a kérdésre nem tudok válaszolni a kérdésedre, férfi vagyok, és ifjú.
2013. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Túl vagy rajta?
2013. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Leírod mi történt? Szerintem várjuk páran. :(

Én sajna későn bukkantam a kérdésre, de nekem is van közeli ismerősöm, akinek azt mondták beteg lesz és abortálj, de nem tette. Nagyon okos szép kislánya van.

Nekem pedig egy éve haltak meg a kislányaim, de én nem néztem meg őket nekem így sokkal könnyebb volt.

Nagyon átérzem a fájdalmadat, ha bármi van írj privit szívesen meghallgatlak, ha tudok segítek is.

Kitartás, és megyünk tovább!

2013. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:-(( sajnálom de lehet jo lett a vége?

Irj kedves kérdező..

2013. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!