Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Sokan vannak, akik vallási...

Sokan vannak, akik vallási okokból ellenzik az abortuszt, de a védekezést nem ítélik el. Ez miért van? Nem tiltja mindkettőt a Biblia?

Figyelt kérdés
Azokat kérdezem, akik vallási okokból ellenzik az abortuszt.

2013. jún. 15. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem egy könyvnek kéne megfelelni. Hanem első sorban magadnak és azoknak akik fontosak akik szeretnek. Teljesen más dolog védekezni és teljesen más egy gyereket elvetetni. Hiába néha nincs más megoldás és csak az abortusz marad.Mert sajnos balesetek mindig voltak vannak és lesznek is. Azt meg ugye senki se gondolja komolyan hogy minden nő majd sorra szüli a nagyvilágba a gyerekeket csak mert a biblia szerint így helyes.
2013. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Maximálisan egyetértek!!!
2013. jún. 15. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nos, én igenis gyilkosságnak tartom az abortuszt, hiszen már létrejött egy élet. Az egy dolog, hogy fel kell rá készülni 9 hónap alatt. Most a kirívó esetekbe ne kössünk bele (erőszak meg társai).

Viszont semmi gond a védekezéssel. A Biblia sehol nem mondja, hogy legyél tenyészállat és potyogtasd a gyerekeket ész nélkül, viszont azt mondja, hogy az anyaméh gyümölcse jutalom és igenis egy önálló életről beszélünk. Ergo ha már megfogant (mert nem tud gumit húzni a kedves delikvens)akkor legyen szíves elfogadni a következményeket. Ő is meg a nő is.

Lehet megkövezni.

2013. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem azt vitatom, hogy nincs különbség (szerintem is van), de abban mindkettő egyforma, hogy a védekezést és a terhességmegszakítást és tiltja/elítéli az egyház. Néhány hívő viszont ezt nem így gondolja. Én csak azt nem értem, hogy lehet az hogy "ezt betartom, ezzel meg nem értek egyet". Nekem ez képmutatás.
2013. jún. 15. 18:54
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Hiába amíg törvény nem bünteti addig nem gyilkosság.
2013. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés teljesen jogos. Nos azért védekezünk mi is (kizárólag preventív és NEM abortív módon), mert a mi teljesítőképességünk is határokkal bír. Bibliai értelemben valóban bűn a fogamzásgátlás - ld. Onan bűne -, mégsem marad nagyon más lehetőségünk, ha fel akarjuk nevelni gyerekeinket a nagycsaládban. Mert többségünknek nagycsaládja van. Sokan TCST-znek, de vannak óvszerrel védekező, és a sokadik gyerek után magukat elköttető ismerőseim is. Miért? mert mi is gyarló emberek vagyunk.

Viszont!: úgy éljük a házaséletünket, hogy a pakliban úgymond benne van, hogy mégis gyermekáldás a dolog vége, és onnantól nem kérdés, mi a folytatás. 9 hónap és sok-sok örömteli, hálás, csodálatos és ménkű nehéz év.

Sosem fordulnánk a saját vérünk ellen. Az, hogy a gyerekem élete árán éljek tovább, számomra abszolút kizárt. Egyértelmű és könyörtelen a NEM tehát az abortuszra.

2013. jún. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm, hogy leírtad. "kizárólag preventív és NEM abortív módon" - ezzel nem értek egyek, szerintem olyan, hogy abortív védekezés nincs- vagyis én nem védekezésnek tartom. A TCST mit jelent?
2013. jún. 16. 10:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy nem abortív módon, mert a közhiedelemmel szemben tisztában vagyunk azzal, hogy a spirál, eset utáni tabletta, bizonyos fogamzásgátló tabletták megfogant élet elvételére képesek, ezért ilyen eszközöket nem használunk. Sokak viszont - tévesen egyébként - fogmazásGÁTLÁSként tekintenek ezekre a módszerekre, holott nem azok.

TCST: természetes családtervezés, közismertebb nevén: naptármódszer. Azaz termékeny napokon nincs együttlét.

2013. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, és tiszteletben tartom ezt a nézetet is, habár az enyém ettől eltér.
2013. jún. 16. 19:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, Te hogyan gondolkodol a kérdésről?
2013. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!