Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jogos ebben az esetben a férj...

Jogos ebben az esetben a férj elvárása szerintetek? Vagy a feleségnek van igaza és a férjnek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Mind a ketten dolgoznak, de mivel sok hitel van, nehezen élnek meg. Védekezés mellett teherbe esett a nő. Ő azt szeretné, ha a férfi elmenne másodállást keresni. A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket, azt szeretné ha a nő visszamenne dolgozni a tgyás után. A gyerek nyugdíjas nagyszülővel lenne, aki korábban bölcsödei gondozóként dolgozott.


Ti mit gondoltok, kinek van igaza?


2013. jún. 15. 19:16
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
83%
Ha a férfi nem szeretné a gyereket és a nő ennek ellenére úgy dönt, hogy megtartja, akkor ne legyenek elvárásai azon felül, amire a jogszabályok kötelezik az apát. Magyarul, ha nem tetszik neki, amit a férfi akar, akkor váljon el és kérjen gyerektartást.
2013. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok abortusz ellenes, de mellette sem szeretnék tetszést kinyilvánítani, de vannak olyan helyzetek, amikor nem a legjobb dolog babát vállalni. És ha az anyagi helyzet is rossz, ha így is nehezen élnek meg és a férfi sem igazán akar még egy babát, akkor nem hiszem, hogy jó megoldás lenne bevállalni a babát.
2013. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
29%
Tényleg figyelembe kéne venni azt is amit a férj szeretne,de a férjnek pedig azt kéne néznie hogy milyen következményei lehetnek egy abortusznak,és hiába hogy nem jókor jött a kicsi mégis a gyereke.
2013. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
73%
A világ nagy részén sem lehet többet otthon az anya mint 6. hónap. A nagyi tökéletes lenne tgyás után, persze ha ő is benne van.
2013. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
54%

"A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket, azt szeretné ha a nő visszamenne dolgozni a tgyás után. "


A férfi most akkor akarja a gyereket csak nem engedhetik meg, hogy az anya 2. évig otthon legyen vele, vagy nem akarja a gyereket?

Mert baromira nem ugyan az a két dolog.

2013. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Akarja, de annyira nem, hogy másodállást vállaljon miatta. Inkább menjen vissza a felesége is dolgozni, és persze felezzék a gyerekneveléssel, háztartással kapcsolatos dolgokat.

De azt nem vállalja, hogy ő dolgozik 8+x órát, majd hazamegy és még gyerek meg háztartás.

2013. jún. 15. 19:54
 7/53 anonim ***** válasza:
62%
Ez visszafelé is működik. Az anya nem szeretne annyira gyereket, hogy ne az apját vegye el tőle. Napi 8+x óra munka után mégis mikkor látná a saját gyerekét?
2013. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Én a nő helyében TGYÁS után visszamennék dolgozni, ha az anyagi helyzet tényleg megkövetelné, de a szívem szakadna meg, hogy nem én lehetnék a kisgyerekemmel, mert ez egy nagyon szép időszak. Ennek ellenére nem várnám el a férjemtől, hogy másodállást vállaljon és megszakadjon, mert nem is tudnék nyugodtan otthon ülni és nézni, hogy ő erőn felül teljesít. Ha anyuka nem lehet otthon a picivel, azért a nagyszülő még tényleg egy jobb megoldás, persze csak ha ez neki is jó. Remélem, hogy a férj is tiszta szívből tud majd örülni a kicsinek ha megszületik.
2013. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem egyértelműen a férfinak van igaza ebben a szituációban, ha jól veszem ki alapvetően a nő döntése lenne, hogy a védekezés ellenére megfogant embriót megtartsák, a nőnek meg lenne képe még elvárásokat megfogalmazni a férfival szemben... azt hiszem, én az ilyen szituációban így reagáló nőt simán elhagynám, mert nyilvánvalóvá válna számomra, hogy engem "spermadonor és eltartó" kategóriában akar kezelni.
2013. jún. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
24%
Egyértelműen a férjenk van igaza.
2013. jún. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!