Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem abszolút a nők...

Kürasszír kérdése:

Miért nem abszolút a nők abortuszhoz való joga? Azaz miért nem dönthetnek szabadon akár nagyon késői terhességmegszakításról?

Figyelt kérdés

Amennyiben egy nő képes felelősségteljes döntést hozni az abortusz kérdésében a 14. hétig, az első trimeszterben, akkor miért nem tartja képesnek arra a közvélemény, hogy mondjuk a 35. terhességi héten szabad akaratából, lelkiismeretére hallgatva döntsön. Az első trimeszterben a nő bölcs, utána meg hirtelen ostobává válik, akit a törvény erejével kell megakadályozni a késői abortuszban?


Csak az elmúlt 10-15 évben több száz nő és több orvos ellen indult eljárás illegális 24. héten túli abortuszok miatt az USA-ban, és Európában.



2013. aug. 6. 11:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
99%
35. terhességi héten született babák fejlettek és anyja teste nélkül is életképesek. Mit gondolsz, te meglátásod szerint hol kezdődik a gyilkosság fogalma?
2013. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
87%
Az abortusz a 12. hétig engedélyezett és nem azért, mert addig bölcs a nő, hanem, mert törvényileg a 12. hét után már külön életnek számít a magzat. Amúgy meg ha a 3, héten dönt úgy valaki, hogy nem akarja a babát, akkor is meg kéne szülnie és akkor már életben is maradna a baba, tehát, ha nem akarja, akkor a szülés után nyugodtan lemondhat róla és örökbe adhatja. Nem igazán értem a kérdést.
2013. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:

Egy holland feminista szervezet postai úton biztosít nőknek szerte a világon abortusztablettát, a magzat korától függetlenül, akár a terhesség legutolsó hetében is. Valamint tanácsokat ad az akár ilyen késői terhességmegszakításoknak a nő által egyedül tablettával, saját otthonában való lebonyolításához.


A szervezet vezetőjét egyébként jó személyes kapcsolat fűzi Lévai Katalin MSZP-s európai parlamenti képviselőhöz. Több e témában tartott rendezvényen is együtt jelentek meg.

2013. aug. 6. 11:59
 4/67 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek nem egy daganat, amit vagy kiszedünk vagy nem. A nő joga "saját teste felett" enyhén szólva is nevetséges, amikor nem a saját teste felett dönt, hanem egy másik emberi lény életét veszi el ilyenkor. Nem értek egyet azzal, amiket itt elmondtál. Nem hallottam róla, de remélem, hogy van még hely a sitten, hogy beférjen mindenki, aki szerint megölni egy babát normális dolog.
2013. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok abortuszellenes, de azért mégis azt mondom, ennek a holland nőnek nem az ilyen abortsuzt kéne propagálnia, hanem a felelősségteljes szexuális életet. Számomra megdöbbentő, mikor olvasom, hogy szoptatós anyukák azt hitték, majd a szoptatás megvéd a terhességtől, meg amikor azt írják, hogy: de hát csak egyszer nem védekeztünk, stb stb. Ha nem akarok babát, akkor védekezem, és akkor nem kényszerülök egy ilyen súlyos lépésre.
2013. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, jajj, de cseles valaki:)))

Tudod, az abortuszt létjogosulttá egyedül az a TÉNY teszi, hogy méhlepényes emlősök esetében - így természetesen az embernél is - a terhesség alatt az anya és az embrio/magzat között felmerülő bármiféle ellentét szükségképp antagonisztikus, magyarán nem oldható fel semmiképp olyan módon, ami ne vezetne valamelyik fél jelentős érdeksérelméhez. Magyarán nem működik az, hogy az egyik menjen jobbra, a másik meg balra, és kész, mint mondjuk egy válásnál...

Na, ehhez képest a 24. terhességi hét után ez a dolog már megoltható, a magzat már önállóan is életképes, nem csak az anya szervezetén belül, az ellentét antagonisztikus volta megszűnt, minden további nélkül mehet az egyik jobbra a másik meg balra, a továbbiakban semmi indoka és semmi helye az életek között való választásnak, nincs ilyen kényszer.

2013. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
66%
Jó, döntsön a nő, de ne kapjon ehhez semmilyen orvosi segítséget és ellátást, csak egy tablettát. Beveszi, megszüli a már majdnem életképes babáját, aki valószínűleg még élni fog pár percet, és nézze végig, ahogy haldoklik. Meggondolná mindenki, hogy mit kapkodjon be.
2013. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
100%

Én a 14 hetet is sokallom, bár manapság furcsábnál - furcsább történetek jönnek arról, hogy hány hónapig nem veszik észre az anyák a terhességet.


Furcsának tartom azt a "gondolatot", hogy egy nő - akár az apa beleegyezése nélkül - 35. hétben hirtelen meggondolja magát.

Másodszorra vagyok terhes, de minden percben egyre jobban vártam, hogy a gyermekemet a karomban foghassam, független, hogy természetes vagy császárral jön/jött a világra.

Én nem tudom azt mondtani, hogy: "Doki, most már elég volt. Öljük meg a 35. hétben!"

2013. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
87%
Ha pedig mégis meggondolta magát az anyuka (?!?!), akkor adja örökbe a gyermeket. Több pár vágyik egy örökbefogadott gyerekre, mint ahány nő (az eszmefuttatásod szerint) abortuszra megy.
2013. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nő nem akarja a babát, akkor legyen már annyi esze, hogy a 12. hétig elmegy abortuszra. Miért húzná a sokadik hétig?

A nőnek is veszélyes. Azért nem ugyanaz egy 10 hetes embriót eltávolítani, mint egy 35 hetest...


Egyébként egy 32 hetes magzat simán életképes már, ha megszületik. A magyar jogszabályok szerint pedig ha élve megszületik, akkor mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy élve is maradjon.


Azaz ha mondjuk a 32. héten akarjuk megszakítani a terhességet, azt úgy kell megtenni, hogy véletlen se szülessen meg élve. Te orvosként megtennéd ezt?:)

2013. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!