Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 éves vagyok, és gondolkozom...

18 éves vagyok, és gondolkozom egy nem tervezett baba elvetetésén. Annyi a problémám hogy hallottam ha elvetetem utána nem biztos hogy lehet még gyerekem, és most nem tudom mit csináljak! Hány %-ban igaz ez az állítás a mai világban?

Figyelt kérdés

2013. okt. 12. 05:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon kicsi szazalekben mert ugy tudom ma mar nem kaparnak, hanem kiszivjak a magzatot. Nem serulsz olyan nagyon belul mint a muvi kaparasnal. Nekem ugyan nem volt abortuszom - remelem soha nem is kell atesnem ilyesmin, de en igy tudom.
2013. okt. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
ma már ez az esély minimális.
2013. okt. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
37%

1-2% az esély. Ez matematikailag nem sok, de aki beleesik, annak 100%.

Ne csak a fizikai oldalától tarts, gondold át, lelkileg mit róna mindez rád. Akiknek van ebben tapasztalata, azt mondják, ez a része borzalmas.

2013. okt. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
Nem tesz jót az abortusz, de ha 18 évesen nem vagy megfelelő helyzetben a megtartásához, akkor adott a megoldás. Az sem megoldás, hogy bevállalsz egy életképtelen helyzetben egy gyereket és az életét hazavágod. Szerintem nagyon minimális az esélye annak, hogy hiba csúszik be és nem lehet több.
2013. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
33%
Az én tesómnak ezért nem lehet többet gyereke.....borzalmasan érzi magát, mert most h szerettek volna a párjával nem lehet......tönkre is teszi a kapcsolatot....
2013. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
5-s: ez így elég halovány. Mi a _konkrét_ biológiai oka, hogy nem lehet gyereke? Elrontottak valamit? Vagy egész pontosan miért "nem lehet"??
2013. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

Én láttam élőben abortuszt. Kb. 5 perc az egész onnantól hogy elaltattak. Hegar pálcákkal tágítanak még egy kicsit (fém rudak különböző vastagságban), aztán egy vákuumcsőt helyeznek fel, amivel kiszívják a méh tartalmát, ami egy tartályba megy. Amikor ezzel végeztek még megkaparják egy kicsit a méhnyálkahártyát, hogy biztos ne maradjon bent semmi, szóval igenis kaparnak ilyenkor is, csak nem olyan nagy mértékben.


Viszont ettől függetlenül szerintem nagyon ritka, hogy emiatt valaki meddővé váljon. Persze becsúszhat valami hiba bármilyen beavatkozás során. Amúgy is el kell menned a családvédelmis védőnőhöz, ő biztos tud mondani százalékos arányt is ezzel kapcsolatban. Minden kérdésedre válaszolni fog, hogy "könnyebben" dönthess.


Szerintem inkább a lelki dolgokat kell jobban számításba venni ilyen esetben. Ha megtartod úgy hogy nem vagy rá felkészülve, és szülés után sem tudod elfogadni a helyzetet lelkileg tönkretehet, és a gyereket is. De maga az abortusz is egy lelki megrázkódtatás. Azt kell átgondolni, hogy melyik választással tudsz majd együtt élni, mert mindkettő végleges.


(persze lehetőség még az örökbeadás, de ez is ugyanolyan erős lelki terhekkel jár, nem is biztos hogy meg tudod majd tenni ha itt az ideje, és ilyen esetben már a család, szülők is erős nyomást jelenthetnek, mert mondjuk ők bevállalnák a felnevelést stb....)

2013. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon kicsi az esélye hogy nem lehet több gyereked de benne van a pakliban. Pont úgy mint a legkisebb műtétben is a kockázatok. Ha nem állsz készen egy gyerek felnevelésére akkor ne tarsd meg csak mert mások ezt várják el tőlled.
2013. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem szültél, akkor lamináriás tágítást kapsz. Az egy fokkal humánusabb, mint a különböző vastagságú pálcák.


Amúgy semmivel sem másabb egy abortusz, mint egy missed ab, mármint ami az eljárást illeti. Én az utóbbin estem át egy hete és ha emiatt nem lehetne gyerekem, akkor asszem mehetnék neki a Dunának is, hiszen a babám elhalt, nem én magam akartam abortálni és nyilvánvaló, hogy hónapokon belül ismét teherbe szeretnék esni. Tehát szerintem a meddőségtől ne félj! A lelki oldala... nos, ilyen irányba nem akarlak befolyásolni, mert én cudarul élem meg az egészet. De nyilván mások vagyunk és más a helyzetünk is. Érdemes lenne erről beszélgetned valakivel, aki átélte már.

2013. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
6%

Ezt nézd meg kérdező:

[link]


Nagyon megrázó fénykép- de a felelősséghez ez is hozzátartozik. Ez egy 12 hetes baba. Ez az utolsó határ amikor még el lehet vetetni a picit. MIndene megvan, csak még nőnie kell...Ha nem szeretnétek babát- mindegy miért - védekezzetek!!!

2013. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!