Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 17 évesen abortusz szülői...

17 évesen abortusz szülői beleegyezés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy megtudják a szüleim, viszont azt tudom, hogy 18 éven alulik csak nagykorú beleegyezésével mehetnek abortuszra. Egy nagykorú, nem rokon ismerős helyettesítheti a szülők aláírását és beleegyezését?

2013. nov. 7. 12:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
nem.szülő,gondviselő aláírása kell.
2013. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szülőnek kell aláírni, és ráadásul személyesen. Úgyhogy mondd el mihamarabb.
2013. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
11%

Csak is szülő írhatja alá!Senki más!

Úgyhogy ideje elmondani,milyen lányuk is van...

Ne várj dicséretet!!

2013. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
14%
Eleve gáz, hogy 17 évesen erre készülsz, de hogy át akarsz verni magad körül mindenkit, az még aljasabb. Mondd el mielőbb, a lelkiismereteddel meg számolj el ahogy tudsz! Pofátlanság!
2013. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
27%

Minden téged érintő műtéti beavatkozáshoz a gondviselőd, vagyis a szüleid írásos beleegyezése kell.

Azt most nem minősítem, mire készülsz a gyermeked ellen, mert nem ez volt a kérdés, de hogy az állítólagos ismerősödet is arra akarod rávenni, hogy a szüleid háta mögött cselekedjen, az is felháborító. Itt az idő, hogy ha az élet egy bizonyos oldalához már elég felnőttnek érezd magad, és a jogaiddal élsz, akkor a felnőttség árnyoldalát, a felelősségvállalást is elsajátítsd.

2013. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Semelyik orvos nem végzi el szülői beleegyezés nélkül a műtétet. Sőt ha jól tudom, mikor elmész majd a védőnőhöz, mert ez ugye kötelező, a védőnő amint tudomást szerez a dologról, köteles értesíteni a gyámodat. Javítson ki valaki, ha nem így van.
2013. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

#5, a helyzet az, hogy nem egészen így van, az EÜ törvény szerint 16 éves kor felett a fiatalkorú dönthet úgy, hogy a szülei helyett más nagykorú személy képviselje... ez nekem is nemrég jött szembe, arról még dunsztom sincs, hogy az működhet-e AB esetén. (meg általában az orosok között sem köztudott, szóval ha valaki erre akar hivatkozni, akkor kalkuláljon +1 körrel a betegjogi képviselőnél...)

Idézem a hatályos jogszabályi részt, hátha valaki ki tudja okoskodni a stájszt (6. pont az érdekes, a többi az, amire vonatkozik):

1997. évi CLIV. törvényaz egészségügyről

....

16. § (1) A cselekvőképes beteg - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - közokiratban, teljes bizonyító erejű magánokiratban vagy - írásképtelensége esetén - két tanú együttes jelenlétében megtett nyilatkozattal

a) megnevezheti azt a cselekvőképes személyt, aki jogosult helyette a beleegyezés, illetve a visszautasítás jogát gyakorolni, illetve, akit a 13. § alapján tájékoztatni kell,

b) az a) pontban meghatározott személy megjelölésével vagy anélkül a (2) bekezdés szerinti személyek közül bárkit kizárhat a beleegyezés és a visszautasítás jogának helyette történő gyakorlásából, illetve a 13. § szerinti tájékoztatásból.

.....

(4) A (2) bekezdés szerinti személyek nyilatkozata - kizárólag a 13. §-ban foglalt tájékoztatást követően - a kezelőorvos által javasolt invazív beavatkozásokhoz történő beleegyezésre terjedhet ki. E nyilatkozat azonban - a 20. § (3) bekezdése szerinti eset kivételével - a beavatkozással fölmerülő kockázatoktól eltekintve nem érintheti hátrányosan a beteg egészségi állapotát, így különösen nem vezethet súlyos vagy maradandó egészségkárosodásához. A nyilatkozatról a beteget cselekvőképessé válását követően azonnal tájékoztatni kell.

....

(6) Az (1) bekezdés szerinti rendelkezéseket a 16. életévét betöltött kiskorú személy esetén is alkalmazni kell.

(7) A (4) bekezdés rendelkezéseit a korlátozottan cselekvőképes beteg törvényes képviselője, illetve a korlátozottan cselekvőképes beteg által a 16. § (1) bekezdés a) pontja alapján megnevezett személy nyilatkozatára is alkalmazni kell.


Tehát az tuti biztos, hogy ha vagyok legalább 16 éves, akkor dönthetek úgy, hogy mondjuk a mandulaműtétem tárgyában a nagykorú párom képviseljen, ne a szülőm. Itt nincs deklaratív módon kizárva az AB se, nem tudom, más törvény kizárja-e ebből a körből.

2013. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%
#6, nem így van, az csak a 14 év alattiak esetén működik max.
2013. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Je Veux ***** válasza:
92%

Na itt is megszólaltak az abortusz ellenesek..


Szülői aláírás kell hozzá, mindenképp el kell mondanod nekik. Ennyire rossz kapcsolatod van a szüleiddel, hogy nem szeretnéd elmondani ezt nekik?

2013. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%
6-os vagyok. Köszi! Mindig okosodik az ember!
2013. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!