Neked mi a véleményed az abortuszról, valóban gyilkosság lenne de ha az, akkor miért legális, neked mi az álláspontod ebben a témában? ‎

Figyelt kérdés

2013. dec. 18. 21:49
1 2
 1/18 anonim válasza:
53%
Nem rokonszenves de az jobb lenne a gyereknek ha felelőtlen szülőkhöz/nyomorgó környezetbe/állami gondozásba kerülne?
2013. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem gyilkosság, mert amikor történik, akkor még nincs kifejlődve a baba.

Ugyanakkor nem is támogatom.

2013. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
36%

Az abortusz nem gyilkosság.


Van egy 14 éves kiscsaj, aki felcsináltatja magát. Mit csinálljon? Abortusz vagy csessze el az életét?

2013. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Egyetlen esetben tudom elfogadni, ha a terhesség közvetlenül veszélyezteti az anya életét. Minden más esetben gyilkosság. Előtte kell gondolkodni, nem utólag.
2013. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
51%

Tudod 4-es,létezik olyan fogalom hogy baleset.


De ha abortuszellenes vagy akkor mondjuk fejtsd ki,hogyan képzeled el egy szegényebb családú 15 éves kislány gyerekének a sorsát..

2013. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván nem tartóm pozitív dolognak, elég elszomorító, főleg az, hogy Magyarországon ma 3 terhességből 1 abortusszal végződik.


Ugyanakkor nem gondolom, hogy a legális abortusz eltörlése helyes és járható út lenne, több okból sem.

Egyrészt megemelkedne a krimiális abortuszok száma, ami az anya életét is veszélyeztetné. Valószínűleg a csecsemőgyilkosságok száma is emelkedne valamennyit.


A másik dolog az, hogy bizonyos helyzetekben (annak ellenére, hogy gyilkosságnak tartom az abortusz), elfogadhatónak érzem.

Rengeteg példát lehetne erre mondani, csak néhányat írok a szemléletesség kedvéért:

- 15 éves lányt megerőszakolnak, terhes lesz.

- Nő, 3 gyerek, hó végén már kenyérre se futja, éppen ki akarják kapcsolni a gázt és a villanyt (vagy már meg is tették), az apa persze elhagyja őket.

- 17 éves lány, továbbtanulás előtt, saját keresete nincs (a párjának sem, ő is diák), a szülei nem támogatják.

- 8 hetes terhes nő, saját keresete nincsen, mert a férje igen jól keres, ő tartja el. Azonban a férfit baleset éri, meghal, vagy csak elveszti miatta a munkáját, a gyógykezelése rengeteg pénzt felemészt.


Számtalan hasonló példát lehetne még hozni, de azt hiszem nem szükséges. Mégis ki döntené el, hogy mikor lehet és mikor nem? Hol húznánk meg a határt?


Nem az abortusz kell betiltani, hanem elérni, hogy minimálisra csökkenjen a száma.

Ugyanis az abortuszok nagy része nem biztonságos fogamzásgátló módszer mellett jön létre. A legtöbbért az emberi felelőtlenség a hibás ugyebár.


Szerintem egyrészt elérhetőbbé kellene tenni a fogamzásgátló módszereket. A szex ösztön, az is csinálja (sajnos), aki nem dolgozik, kajára sincs pénze.

s akinek nincs pénze, az nem tudja megvenni a 6-8 ezer forintos tabit, vagy a 700ft/3db kotont....


A másik dolog meg a felvilágosítás. Nagyon szomorú, hogy felnőtt emberek mennyire nincsenek tisztában azzal, hogy hogyan is jöhet össze egy gyerek, és hogyan lehet elkerülni biztonsággal a teherbeesést...

2013. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Vannak, akik támogatják, mert....

Vannak akik ellenzik, mert....


Mindenkinek más véleménye van de ebből a kérdésből megint lesz akkora veszekedés :)

2013. dec. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
A nem kívánt terhesseg eseten a "legjobb" választás. Van,a ki szerint meg kell tartani, ha mar becsúszott. Aztán megszoljak azt, aki egyedül, nyomorban próbálja nevelni. Van, aki szerint örökbe kell adni, aztán szinten megszoljak, hogy milyen anya az ilyen. Valójában senkinek semmi koze hozza, hogy a masik egy nem kívánt terhesseg eseten mit akar tenni, en örülök neki, hogy olyan országban elek, ahol en donthetek rola, hogy akarok e gyereket szülni vagy sem. Bar sosem volt es remelem sosem lesz abortuszom, örülök, hogy szükség eseten lenne ra lehetőségem. A terhességet, a gyerek szülést senkinek nincs joga a másikra rákényszeríteni,
2013. dec. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Annyian jöttök ezzel a "szegény családban élő 15 éves lánnyal". Én nem gondolom, hogy ez általános tendencia, persze előfordul. Én azonban azt látom és tapasztalom (a munkámból kifolyólag), hogy bizony az abortuszt választók nagy része házasságban, vagy hosszú párkapcsolatban élő 18 év fölötti. Sok esetben többedik gyerek lenne, sok esetben anyagi okokból nem tartják meg, sok esetben egyszerűen "becsúszott" és még nem akarnak családalapításba fogni. Amióta ezen a területen dolgozom, talán ha összesen öt esetben találkoztam szegény sorsú, 15 évessel. Erőszakból fogant embrió abortálásáról pedig az elmúlt öt év során egyszer sem. Tehát ez sem egy általános jelenség.

Az én feladatom az, hogy kvázi gondoskodjak egy megszületendő életről, viszont rábeszélni, befolyásolni nem tudom és nem is akarom a hozzánk fordulókat. Egyáltalán nem támogatom az abortuszt, de elég erős kifejezés az, hogy gyilkosság lenne. Inkább úgy mondanám, hogy egy potenciális élet önkényes megfosztása mindenféle későbbi lehetőségtől.

2013. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Vannak esetek amikor nem ítélkezem. Bármi okból kényszerülhet erre. De valljuk be az abortuszok nagy százaléka felelőtlenül él szexuális életet. Épp tavaly volt egy sztori. Húgommal mentem el épp a 18 hetes genetikai uh-ra a férjem dolgozott nem ért rá így őt hívtam el. Összefutottunk egy barátnőjével a húgomnak épp uh-ra tartott ő is. Kiderült h terhes. 8 hónapja próbálkoztak h sikerüljön. Gratuláltunk meg hasonlóak. Utána pár hétre vhogy szóba került ez a csaj és kérdeztem mizu vele. Erre leadta tesóm h szétment a pasijával mert már közben is csalta és nem tudta ki a gyerek apja meg amúgy is meggondolta magát és elvetette. Na ez normális??

És még próbálkoztak is!!! Az ilyet...inkább hagyjuk mert törölnék a kommentemet.

Én mégis úgy gondolom vannak olyan helyzetek amikor erre jut egy nő. De az ilyen felelőtlen és nem gondolkodóak miatt van a legtöbb abortusz.

2013. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!