Ebben az estben lehet e abortuszt kérni?

Figyelt kérdés
A húgom 19-hetes terhes a héten volt ultra hangon és azt mondta neki az orvos hogy Down-szindróma gyanúja látható a babánál.Volt egy másik orvosnál is ott is ezt állapították meg.Az orvos azt monda neki,hogy nem lehet el vetetni.Arra lennék kíváncsi,hogy miért?Mert én úgy tudtam h a 24-hétig indokolt esetben el veszik a babát.

2014. jan. 3. 19:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Elvetetni nem lehet valoban.Az ekkora babat meg kell szulni.Mestersegesen meginditjak a szulest.

Sajnalom.Biztos,hogy beteg a baba?

2014. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Magzatvíz vizsgálat megvolt?
2014. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy tudom, hogy 12 hetes korig végzik el az abortuszt. Ha később derül ki hogy a bab beteg (ahogy a húgod esetében), akkor az anyukának el kell mondani a lehetőségeket. Vagy megtartja, és a baba lehetséges életképességéről tájékoztatni, hogy mire számítson, mit kell tennie stb. Vagy ha nem akarja megtartani akkor megindítják a szülést nála, és így halva jön a gyerek világra.

A döntés mindig az anyuka kezében van ilyenkor.

2014. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Még el viszem más orvoshoz is hétfőn,az én saját orvosomhoz remélem csak el néztek valamit.De eddig ezt mondták Baján és Bácsalmáson.Hétfőn szegeden nézik meg,állítólag meg kell szülni és ha lehet meg műtik,vagy él ameddig él a pici.Nem tudom h egy orvos hogy mondhat ilyet?azért viszem el az én orvosomhoz én 15-nap múlva szülök.
2014. jan. 3. 19:48
 5/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem. Mit mondott az orvos?
2014. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Azt hogy meg kell szülnie a babát rendesen,és ha lehet megműtik,ha nem lehet akkor meg ameddig él a baba addig él!!!
2014. jan. 3. 19:56
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha lehet megműtik???? A down kórt??? Az műtéttel nem javítható! Nem értettetek valamit félre?
2014. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Én nem voltam vele,én szegeden élek azért hívtam ide hogy én is el tudjam kísérni,hogy halljam mit mond az orvos.
2014. jan. 3. 20:00
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy nem mondta az orvos, hogy megműti a down kórt. A 12 hetes genetikai vizsgálaton nem derült ki a tarkóredő, meg az orrcsont, meg a szív...stb... adataiból?
2014. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Volt azon a vizsgálaton ott mindent rendben találtak,ezért nem értem én se,hogy ott mért nem vették észre.
2014. jan. 3. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!