Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Késői abortusznál engedik...

Késői abortusznál engedik megnêzni 2x a babát?

Figyelt kérdés
Hêtfõn veszik el a babát, meg kell szülnõm. Azt tudom hogy moután megszületett láthatom. A kêrdêsem az lenne hogy utána mêg láthatom? Gondolom a hullaházba viszik. Ha egy kicsit õsdzeszedtem magam szeretnêm látni mêg utoljára. Odaengednek? Mert szülêskor szerontem nem leszek kêpbe. 23 hetes

2014. febr. 6. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem a 24. hét után számít halva születésnek?

Utána adják ki a babát, hogy ha akarod magad temetteted el, de lehet, hogy rosszul tudom.

Előtte nincs halotti anyakönyvi kivonat sem, de szerintem jobban is jársz.

2014. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Én is úgy tudom, hogy jogszabály szerint 24. hét után tartják meg a kórbonctani hullaházban.

De ha holnap tudsz beszélni még telefonon annak a kórháznak a kórbonctani (patológia) részlegével, ahol szülnöd kell, akkor ők biztos el tudják mondani, sőt ha elmondod a kérésed, akkor tudnak úgy készülni.

Nekem is egyszer meg kellett szülnöm, de már akkor halott volt és még jóval fiatalabb. Azt is megnézhettem, bár én is alig voltam magamnál, de kétszer kellett kérnem őket, míg végre felfogták, hogy látni akarom. A patológián később azt mondták, hogy azért ott már ne akarjam megnézni , de az más eset volt...

Részvétem...

2014. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Sajnalom ami tortent s megertem hogy latni szeretned elbucsuzni tolle de hidd el hogy nem lesz konnyebb. Mert allandoan ot fogod latni magadelott vele fogsz almodni. Kiserteni fog hosszu hosszu ideig. Inkabb kepzelj el egy kis angyalt amint egy felhon ul es mosolyog rad. Szoke gondor haja es csillogo kek szemei vannak. S azt uzeni ennek igy kellett lennie mert o angyalnak fogant. Egyebkent ha meg kered oket biztos lathatod.
2014. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
én sem tudom,hogy ettől jobb lesz-e,de a kérdésedre válaszolva: a te tested és a te gyereked,csodálkoznék ha nem nézhetnéd meg.Van betegjogi képviselője minden kórháznak,hívd fel és kérdezd meg.Szerintem nem tilthatják meg ha mindenképp ragaszkodsz hozzá.
2014. febr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

reszvetem es sok erot kivanok nektek a szuleshez.

Kulfoldon dolgozom szulesznokent es itt nagyon sok idot es energiat forditunk a csecsemok magzatok halala utani gyaszra.

A gyasz azzal kezdoik hogy tud elvesztitek a babat de egyben szulok is lesztek.

ez a baba a tietek orokre szivetekben marad akkor is ha beteg es el kell mennie.

Itt a szules utan kezitunk fenykepeket a szuloknek vagyis egy egyesulet keszit profi kepeket a kisbabakrol.

Egy magzat nem csunya nem szornyu akkor sem ha beteg.

Egy magzat csodaszep ici pici emberke.

Ok azok : [link]

tegnap kezemben tartottam egy 22.5 hetes babat aki a mehben meghalt es anyukaja megszulte csodaszep kepek keszultek rola.

a szules utan a babat magzatot lab es kezlenyomat utan egy kicsi kosarba teszuk es a szulok sozbajaban marad addig amig ok ezt igenylik.

A szulok letemethetik a kicsi magzatokat is ha igenyuk van ra 24 het alatt nem kotelezo de lehet.

A magyar torveny szerint iss jogod van a sajat tested reszet meltoan eltemetni ez nem hulladek vagy veszelyes anyag.

ha a szulok hazamennek a babat magzatot hutoelemekkeol hazavihetik es otthon varhatjak a temetest.

Kerd a korhazban hogy lathasd megerinsd es elbucsuzhass tole emberhez melto modon hiszen kis emberke.

Ha meg van kerdesed irj megkeresem neked a magyar jogszabalyokat is.

Kuzdj azert amit szeretnel jogod van hozza !!!!

magyarorszag barbar a halotti kulturaban es a gyaszban a szuletes korul kell meg vagy 100 ev amire megertik miert fontos a bucsu az anyanak.

2014. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 porcukormókus ***** válasza:

Szia! Fogadd reszvetemet, nagyon sajnalom amin keresztul kellett, es kell meg menned!

Remelem nem haragszol meg a kerdesemert, de nagyon foglalkoztat, hogy sikerult-e masodszor is talalkoznod a kisbabaddal es elbucsuzni tole.?

Koszonom, ha valaszolsz!

2014. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Atól függ hogy engedném e ha halott a gyerek azért kell az abortusz de ha csak azért mert nemkivánatos a baba akkor nem engedném megnézni ! Ugyan mért lennél akkor rá kiváncsi ha nemakartad ? Helyzetöl füg hogy engedném e.
2014. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!