Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem lehet 12. hét után...

Miért nem lehet 12. hét után megszakítani a terhességet? Van olyan orvos aki megcsinálja? Akiknek volt ezzel kapcsolatban valami féle tapasztalata az írjon

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon beteg a baba, csak akkor. Remélem nincs olyan doki, aki megfelelő indok nélkül megszakít egy ekkora terhességet.
2014. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő indokkal bármikor meg lehet szakítani a terhességet.

A 12. hét az alap, addig gyakorlatilag "indok nélkül" (pontosabban bármilyen indokkal) el lehet végeztetni az abortuszt.

18. hétig akkor, ha az anya korlátozottan cselekvőképes (pl. 18 év alatti) vagy cselekvőképtelen, ill. akkor, ha az eü. hiába miatt nem ismerték fel hamarabb a terhességét.


20. hétig (ill. a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén a 24. hétig) szakíttatható meg, ha annak az esélye, hogy a baba súlyosan beteg eléri az 50%-ot.


És bármikor (a terhesség teljes tartama alatt) megszakítható, ha az anya életét veszélyezteti a terhesség, vagy ha a baba olyan betegségben szenved, ami az élettel összeegyeztethetetlen.


És hogy miért van így? Azért, mert ez a jogszabály. Nem csinálja meg az orvos "csak úgy" mondjuk a 16. héten, mert az engedélyét és a szabadságát sodorja veszélybe.

2014. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként azt megkérdezhetem, hogy miért szeretnéd elvetetni a babát? És hogy miért nem intézted el ezt a 12. hétig, ha nem akarod megtartani?
2014. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Ezért:


[link]


Én azt nem értem, miért lehet a 12. hétig egyáltalán.


Ugye, nem komoly a kérdésed?

2014. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Azert mert a 12 het utan mar magzat es fajdalmat erez.
2014. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Hivatalosan is magzat. Érző, élő kis lélek, bár szerintem már előtte is az. Ha láttál már 12.heti ultrahang képet, láthatod, hogy már teljesen baba formája van annak a kis emberkének. Onnantól kezdve már nincs olyan orvos, aki indok nélkül (egészségügyi) képes lenne bántani azt a gyereket.
2014. márc. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15%
el lehet, csak oda már pszichológiai papír is kell, hogy alkalmatlan vagy a nevelésre, vagy valami ilyesmi
2014. márc. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!