Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után normális, ha kb...

Abortusz után normális, ha kb cseresznye nagyságú véres darabok távoznak belôlem erôs vérzés és görcs kíséretében?

Figyelt kérdés

Sajnos volt egy abotruszom pénteken, a hétvégén minden rendben volt, de tegnaptól nagyon görcsölök és vérzek. Estefelé azt vettem érsze, hogy elég nagy véres valamik távoztak belôlem. Eléggé megijedtem. Rosszul végezhették el a kaparást vagy a baba daradjai lehetnek? :'(

(Ma megyek orvoshoz, csak érdekel, hogy mással fordult e már elô ilyen, és mi volt az)



2014. ápr. 16. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
Tisztulsz...
2014. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Ez sajnos nem normális dolog. Nem szabadna görcsölnöd. Lázad van? Ha van, az is elég baj.

A darabokat nem tudom. Nekem missed ab volt, de csak annyit mondtak, hogy ha lázam van, görcsölök, és menstruációnál erősebb a vérzés, akkor menjek vissza. Illetve ha még 1 hét után is vérzek.

2014. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy tisztul, első. Már kitisztították. (Ha nem rontottak el semmit.)

Ha segíteni nem tudsz, legalább ne beszélj hülyeségeket.

2014. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Spontán ab eü kaparással v mesterséges ab (modszer?)?
2014. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem a baba darabjai -ahogy fogalmazol-, de ez nem normális!
2014. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poppyseed ***** válasza:
97%
A nagy méretű alvadt vér távozása arra utal, hogy méhben vérzés tapasztalható. Az összegyűlt alvadt vértől csak úgy tud megszabadulni a méhed, hogy összehúzódásokat végez - ezért vannak görcseid. A probléma gyógyszerrel orvosolható, a nőgyógyászodhoz mindenképpen el kell menned mert csak ő tudja felírni ill. ki kell zárnia, hogy esetlegesen nincs e gyulladás. Ilyenkor általában Ergam cseppet írnak fel, ami tartós és erős méhösszehúzódást vált ki, mely a méhizomzatban futó ereket is szűkíti, így a műtét utáni vérzést hatékonyan csillapítja és segíti az alvadt vér gyorsabb távozását. Ez nem kellemes, fájdalomcsillapítót mindenképp használj mellé ha felírják (persze orvosoddal megbeszélve, én 800mgos ibuprofén tartalmút szedtem). Hangsúlyozom, nagyon fontos hogy elmenj az orvoshoz - előfordulhat ugyanis, hogy a felhalmozódó alvadt vér, vagy esetlegesen visszamaradt magzati szövet miatt újra el kell végezni a műtétet. Egyenlőre persze ne a legrosszabbra gondolj, tessék orvoshoz menni. Kitartás!
2014. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
ez nem normális így, nem szabad görcsölnöd és vérezned jobban, mint egy menzinél. Menj orvoshoz mihamarabb. Jobbulást kívánok! :)
2014. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!