Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kell az összes abortuszr...

Miért kell az összes abortuszra kényszerülő nőt egy kalap alá venni?

Figyelt kérdés

Kedves abortusz-ellenesek, nem provokatív a kérdésem, csupán érdeklődő. Légyszíves, magyarázzátok meg, miért nem lehet elhinni, hogy valaki TÉNYLEG védekezés mellett (gyógyszer, spirál - sok ilyet ismerek) marad terhes, hogy VALÓBAN anyagi/egészségügyi/lelki válság (egyedül maradt) okán nem tudja megtartani? Miért kell minden esetben bűntudatot kelteni a szerencsétlen nőkben? A kedvencem, hogy "add inkább örökbe", - tényleg ilyen egyszerű lenne? Hordja 9 kilenc hónapon át, és adja oda, nevelje más, az jobb, mintha még az idegrendszer kialakulása előtt magzati korban elveteti? Miért kell azzal ijesztgetni, hogy többé talán nem esik teherbe? (Ha van is ilyen, azért nem ez a jellemző). Miért nem lehet megérteni, hogy az ilyenkor kérdést kiírt nők lelki támogatást várnak, nem támadást, talán pont a biztató szavak segítenének... És végül, ha az ilyen megmondó emberek kerülnének egyszer hasonló válsághelyzetbe, vajon olyan könnyű lenne bevállalni egy nem tervezett, esetlegesen sokadik, nagyon nem jókor (válás, anyagi csőd, idősebb anyai életkor) érkező babát?

Magam is édesanya vagyok, két egészséges gyermekkel. Nekem velük teljes (és olykor nagyon nehéz) az életem, és elgondolkoztam azon, hogy ha védekezés mellett újra teherbe esnék, valószínűleg én is kiírnék egy kérdést, mert 1: nem vagyunk már fiatalok, 2: anyagilag padlóra küldene, 3: megváltoztatná az egész épphogy egyenesbe jövő életünket, és ez negatív hatással lenne az egész családra.

Akkor én is egy szánalmas nőszemély lennék, mert nem lennék biztos abban, hogy ezt vállalni szeretném?


2014. máj. 20. 11:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
54%
Mert a körülmények nem változtatnak azon, hogy elvesszük valakinek az életét. Hitbéli kérdés, hogy az idegrendszer kialakulása előtt van-e élet vagy sem. Számomra a szívdobbanások kezdetétől van. Teljesen mindegy, hogy az anyának ez mennyire kellemetlen az életében, akkor is egy élet. Az pedig, hogy mennyire nehéz örökbeadni...? Szerintem könnyebb lehet, mint megölni. De ez az én véleményem. Soha nem írtam itt ebben a kategóriában és soha nem bántottam ezért senkit sem. De a véleményem ez. (Én is anyuka vagyok már.)
2014. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagyok megmondóember, ugyanúgy tele vagyok bizonytalansággal, mint te. Csak azt nem értem, hogy kétgyerekesként hogyhogy csak az anyuka lelki világát veszed figyelembe, a gyerek életéről nem ejtesz egyetlen szót sem. Mindent megértek, és se vagyok gazdag, sőt, a férjem meg... inkább hagyjuk, de nem hiszem, hogy le tudnám úgy élni az életem, hogy elvettem a gyerekem életét, tudatosan, hideg fejjel... Más, ha bizonyítottan súlyosan beteg a magzat, vagy megerőszakoltak és magamon kívül vagyok vagy ilyesmi.
2014. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%
Ja amúgy én se vagyok egy harcos abortuszellenes, én se írogatok soha ebbe a kategóriába, és személyesen se szoktam efféle vitákba belemenni, pláne provokálni. Véletlenül olvastam most is a kérdésedet a gyűjtőkategóriában. Más a gondolkodásunk, ennyi.
2014. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
47%

Azért mert körülményektől függetlenül egy magzat életét veszik el,aki érez,akinek fáj,és fél,és végül meghal...

Ez a tény,ezt lehet szépíteni,de így van.

Ennek ellenére nem vagyok abortusz ellenes,mert nem érdekel ki mit csinál,ha elveteti,vetesse,de 1, ha elveteti,ne rinyáljon meg sírjon,meg szenvedjen,kikapartatta magából,nem kötelezte rá senki,szedje össze magát,és élje tovább az életét.

2, ne keressen kifogásokat arra,hogy az nem ember,az csak egy sejt csomó,az még nem érez,mert nem így van!

2014. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
26%
Plusz ha valaki nem nem adja örökbe mert az olyan nehéz,az ezzel pont azt ismeri el,hogy igenis egy emberről van szó.Nem mindegy,hogy pocakban 10 hetes vagy idekint mikor megszületett? Ha erre valakinek NEM ,a válasza akkor gondolom az a 6 éves gyereket is többre tartja,mint pl.a 2 évest.
2014. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
41%

"Miért kell azzal ijesztgetni, hogy többé talán nem esik teherbe? (Ha van is ilyen, azért nem ez a jellemző)."


A védekezés melletti tömeges teherbeesés sem igazán jellemző. Fura, 10 éven át védekeztem, volt, hogy "csak" egyféleképpen (tehát nem alkalmaztam kiegészítő védekezést, ha nem volt indokolt), mégsem maradtam terhes. Amikor gyereket akartunk, nem védekeztem és terhes lettem. Ilyen nagyon egyszerű az élet, nem kell túlbonyolítani önigazoló hazugságokkal. A felelős és teljes körű védekezéssel - ki merem jelenteni, hogy - LEHETETLEN teherbe esni. Tehát ez sem hiszem, hogy stabil érv az abortusz mellett. Az anyagi és lelki okokat soha nem fogom megérteni, mert ha valaki sem anyagilag, sem lelkileg nem áll készen a gyerekvállalásra, akkor arra miért akkor jön rá, amikor már megfogant egy új élet? Miért nem előbb (itt megint visszaköszön a felelősségvállalás teljes hiánya)?


Rosszul látod amúgy, mert sok abortuszt ellenző ember nem az érintett nőben akar bűntudatot kelteni. Hidd el! Engem egyáltalán nem érdekel, hogy hogy alszik éjszaka az abortuszra készülő, vagy azon átesett nő. Engem az ő egyáltalán nem egyedi története érdekel, annak társadalmi szintű negatív hatásai miatt háborodok fel, meg azokon az elvakult érveken, ami az anya önrendelkezési jogát nem pusztán előtérbe helyezi, de kizárólagossá teszi.


Amúgy ahogy írod: "szerencsétlen nők"... Ez övön aluli. Kapásból tíz olyan egyéb körülményt tudnék felsorolni, ahol a nő valóban szerencsétlen és önhibáján kívül kényszerül a terhessége kapcsán súlyos válsághelyzetbe. Az abortuszt önként vállaló nő - akármi az indoka - nem hiszen lelki pátyolgatásra szorul. A tette következménye a lelkiismeret-furdalás, vagy önmarcangolás. Azt vállalnia kell, ha tetszik, ha nem.

2014. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Azért, mert minden, az abortuszhoz vezető út csupán minősíti a tényt. Az abortusz minden esetben emberi életet olt ki. A büntetőjogban, ahol a jogi értelemben vett emberöléseket bírálják el, is csak minősítő körülmény az ún. indíték, de nem felmentő körülmény.

Hogy konkrét magyarázattal is éljek: az anyaméhben meggyilkolt magzat szempontjából tökéletesen mindegy, hogy az a személy, aki az édesanyja lehetett volna, milyen okból fizet azért, hogy az életét kioltassa. A folyamat mindenképpen oda vezet, hogy az "anyai" döntésbe a magzat belehal.

És hogy Te ezért szánalmas lennél-e, vagy sem? Lényegtelen. Ez szubjektív megítélés tárgya, ami megint csak nem segít a képzeletbeli magzatodon. Ha ez megtörténne, Te egy olyan asszony lennél, aki a pénze, kényelme, életkorának megfelelő egészségi állapota, nyugalma és általában megszokott élete védelmében elvenné a saját magzati életét élő gyermeke életét, olyan tehát, aki a mostani életét a tulajdon gyermeke élete árán kívánja tovább élni.


És hogy ez szánalmas-e? Neked kell tudnod...

2014. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
57%
Mert aki szexel, vegye tudomásul, hogy teherbe is eshet. Ez van és kész. Ha nem tudja megtartani a gyereket, akkor ne szexeljen, oldja meg máshogy, mert a tény az, hogy akárhogy is szépítjük a dolgot, az a pici kis emberke ÉL és mint ÉLŐNEK elvenni az életét GYILKOSSÁG. Tudod mi háborít fel engem? Hogy szegény kis emberkéknek annyi joguk sincsen, mint egy kutyának, mert ha megölsz egy kutyát, azért börtönbe is juthatsz, de ha megölöd a saját magzatodat, azért nem. És: Ne gyere már a maszlaggal, hogy védekezés mellett esik teherbe vki. Erre nagyon kevés az esèly és hàt lássuk be, az esetek 99%-ban nem emiatt történik az abortusz. Az abortusz egy barbàr szokás, a lelkiismeretes orvos nem is végez ilyesmit. Szóval no szex, no gyerek. Ha meg szexel vki, vállaja a felelősséget, hogy, ha gyerek lesz.
2014. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
42%
Védekezés melletti teherbeesésről meg annyit,hogy ha valaki nagyon nem akar teherbe esni,akkor fogamzásgátló és gumi együtt.Vagy spirál és gumi együtt.Ha egyszer és mindenkorra eltörölnék az abortuszt mint lehetőséget,rögtön elmaradnának a "véletlenül" teherbe estem sztorik,mert az emberek 2-3 módszert is alkalmaznának egyszerre,hogy elkerüljék.
2014. máj. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a dokim mondta, hogy mennyire gyűlöli azt, mikor jönnek azzal, hogy "nem tudom, hogy történt". Oh, mindenki tudja, hogy esett teherbe, hisz ott volt.
2014. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!