Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Down-os babámmal az 5. hónapba...

Down-os babámmal az 5. hónapban megszakittattam a terheségem. Mai napig bánom, hogy nem kértem ki a kórháztól, és nem vittem haza eltemetni, stb. Van egyébként erre lehetőség a kórházakban?

Figyelt kérdés
Vagy csak az élve született, pár órát élt menteni kötelező (24. -héttől) babáknál lehet ilyet?

2014. máj. 24. 21:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Ne rágódj ezen...próbáld meg elereszteni...gyújts meg egy gyertyát, égesd el azt...ezen már nem tudsz változtatni, nehogy felemésszen.

egyébként szerintem ilyen korban nem kikérhető...

2014. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod...Még 2008-ban történt,azóta már van egy egészséges 4 évesem,de még mindig foglalkoztat ez a kérdés...
2014. máj. 24. 22:12
 3/20 anonim ***** válasza:
11%

Kikérhetted volna a testét, s el lehetett volna tisztességesen temetni.

Bár ilyen helyzetben hogy te veszed el úgymond az életét, egy temetésen mit mondtál volna, miért nem maradt életben, miért nem tudtad vegig kihordani, miben halt meg?!!

2014. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spontán ab-m volt 14 hetesen és ki kellett kaparni. (16 éve)

Én sem kértem ki, de csak később jutott eszembe, hogy lehetett-e volna :-(

Ma már kikérném, de akkor buta voltam még.

Tudomásul kell venni a dolgokat, mást úgysem tehetsz.

2014. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne ragodj ezen,az "csak" egy test.az a fontos,hogy az emlekeidben tovabb el.ha ugy konnyebb,akkor ultess neki egy fat vagy viragot es oda jarj ki.

Egyebkent en ugy tudom,hogy csak a 24.hettol lehet kikerni.

2014. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azt mondtam volna,amit a mai napig mindig:Bocsáss meg,a doktorbácsi azt mondta,egy egészséges sejted sem volt,valószinű nem éred meg a 6 éves kort,és nem akartalak addig is 25 műtét fájdalmának kitenni... :(
2014. máj. 24. 22:40
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, nagyon sajnálom:-( a hülye válaszokkal meg ne törődj, jól tetted, hogy megszakíttattad a terhességedet. annak a picinek nem lett volna annyira jó AZ az élet.

Ameddig csak él, szinte az egész élete kórházban telt volna, te feladhattad volna a munkádat, és mondjuk élhettetek volna apuka fizetéséből.

Persze még ez is megérte volna, ha az ember tudja, hogy a gyereken jelentős változást lehet elérni, de így nem:-(

2014. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Akkor lehet kikérni, ha halva született babarol van szó spontán beindult szule utan. Mivel nalad ez abortusznak számított, a bab "veszélyes hulladéknak" minősült, nem halva született gyermeknek. Sajnálom.
2014. máj. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kikérethetted volna.

De szerintem ezen már nem bánkódj.

Kassán láttam egy temetőben egy picike sírt, amit azok állítattak, akiknek elhalt a babájuk-akár szándékosan akarták, akár spontán. Tele van angyalka szobrocskákkal.

Ha gondolod, vigyél ki a temetőbe te is egy angyalkát mondjuk a mindenki keresztjéhez (tudod, halottak napján ott ég a sok gyertya, azoknak gyújtják, akikről nem tudják, hol nyugszanak, vagy nem tudnak elmenni a sírjukhoz). Vagy ez fa ültetés se rossz ötlet.

Kívánom neked a megnyugvást!

2014. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Tudtommal nem adják ki az abortumokat. Az a borzalmas, hogy kórházi hulladékként kezelik őket.

Pokoli nehéz döntés lehetett dönteni a sorsáról, elhiszem, de még ha a jó szándék vezérelt is, te akartad, hogy legyen vége.

Ilyen esetekben, mikor egy szülő - bármilyen okból is - a gyermeke haláláról dönt, nekem bizarr, hogy temetni akarja.

Próbáld úgy felfogni, hogy a lélek a fontosabb, nem a test, és a magad világlátásodnak megfelelően próbálj valamiként a lelkének és a te lelkednek megnyugvást szerezni.

Szerintem tényleg nem a temetésen múlik.

2014. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!