Mennyire erzitek jogosnak, hogy apuka nem szolhat bele az abortuszba?

Figyelt kérdés

ugy ertem ha a no akarja, titokban csinaltatja, oke o teste, de nem csak az o gyereke.

( no vagyok,mielott leszeditek a fejemet.es abom is volt)


2014. okt. 11. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

A végső döntés a nőé kell, hogy legyen.

Mindemellett úgy gondolom, ez az élet legnagyobb igazságtalansága a férfiakkal szemben, és nagyon sajnálom azt a férfit, aki szeretné a gyereket, de a nő elveteti.

Azt abszolút nem tartom etikusnak, ha a nő ezt titokban teszi. Az ő döntése, de vállalja fel!

2014. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
a kérdés az hogy kié a felelőség és a felelőség az anyáé
2014. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor mi a helyzet, ha becsúszik egy házasságban a baba, nem úgy, hogy a nő azt mondta hogy védekezik, hanem tudottan kockáztattak, és a férfi nem akarja megtartani a babát?
2014. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

És az mennyire jogos vajon, hogy a férfi, ha megcsinálta a gyereket, szó nélkül leléphet? Otthagyja a nőt, mintha mi sem történt volna. A nő pedig nem hagyhatja ott a férfit a magzattal, pedig lehet, hogy van olyan, aki legszívesebben ezt tenné.

Senkit nem lehet kötelezni semmilyen műtétre, senkit nem lehet kitenni az akarata nélkül műtéti kockázatnak. Én azt mondom, hogyha apuka megcsinálta a gyermeket, és nem szeretné megtartani, akkor sincsen joga ahhoz, hogy a nő teste fölött rendelkezzen.


Ha a férfi szeretné a gyereket, de a nő nem, az más kérdés. Ettől függetlenül még mindig a nő az, aki kihordja és megszüli, ennek minden kockázatát vállalja, és ha valaki ezt nem szeretné, akkor jelenleg joga van ezt megtenni (nyilván korlátok között).


Itt nem lehet elvonatkoztatni attól a ténytől, hogy fizikailag az apa csak a megcsinálásban vesz rész, és az anya az, aki minden terhet visel. Van olyan férfi, akinek éppen ez jön kapóra, de van, aki emiatt nagy igazságtalanságot szenved el. Ez viszont már inkább morális probléma, jogilag minden a kihordó nő mellett áll, és én ezzel egyébként egyet értek, hiszen akár ilyen, akár olyan eset van, a fizikai kockázat a nőé.

2014. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

A természet valamiért így rendelte, hogy szaporodáskor két sejtre van szükség, de csak az egyik egyed legyen a keltetőgép. Ezt az egyedet hívja a népnyelv nőnek.

Igazságtalan? Van, amikor igen.

Az anyatermészetnél tessenek panaszt tenni, esetleg a Jóistennél, bár ő eléggé elfoglalt.

2014. okt. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem az élet legnagyobb igazságtalansága.

A esetben nő nem akarja férfi igen: nő elmegy abortuszra nincs gyerek.

B esetben nő akarja férfi nem: nő megszüli és férfinek nincs választása fizetheti akár 25 évig a gyerektartást egy olyan gyerekre akit nem is akart.

2014. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyen nehéz döntést mindig közösen kellene megozni. Hiszen a gyerek csináláshoz is két ember kell.
2014. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A végső döntés a nőé kell, hogy legyen, de nálunk nem volt kérdés, hogy együtt döntünk. Ööö... mármint a férjem azt mondta, hogy akárhogy is döntök, ő mellettem áll. És így is lett.


De mindettől függetlenül nem tartom helyesnek, ha egy nő nem beszéli meg ezt a dolgot a férjével/párjával.

2014. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!