Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Magyarországon miért ítélik...

Magyarországon miért ítélik el ennyien az abortuszt?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok vele ,hogy bölcsebb elvetetni mint nyomorban felnevelni vagy örökbe adni az amúgy is túlzsúfolt árvaházakba.
2014. dec. 1. 19:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
61%
Ma estére szerintem már elég volt az abortusz! Kérdezz valami mást.
2014. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Mert tényleg nem bántásból de sok a gyepes ember. Nézz szét a terhesség megszakítása oldalon pszichiátriai esetek vannak köztük.
2014. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is jobb elvetetni, mint megszülni a nyomorba aztán 18 évesen kidobni otthonról.
2014. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Ja, és szét lehet nézni, azoknál a kérdéseknél, ahol azok írnak, akiket az anyjuk még tizenévesként szült, mert ott is esetleg a "jóakaró erkölcsösök" lebeszélték az abortuszról az anyát.

Ilyenkor lesz az, hogy a nagyszülők nevelik a gyereket, a fiatal anyuka meg sz.rik a gyerekére. és ez még a jobbik eset, a testi-lelki terror már csak a hab a tortán, amit sokszor egy gyerekkel művelnek. De ezekre a nagy erkölcscsőszök sosem mondanak semmit, csak hajtogatják a magukét. Begyepesedett agyú, korlátolt emberek.

2014. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ennek lelki okai vannak, vagy nehezen jött össze nekik a gyerek, vagy életük értelmének a gyereket tartják. Nem tudják elképzelni milyen élete lesz egy olyan gyereknek akit nem akartak, nem várnak, nem szeretik ha megszületik. Végül is nem nekik kell felnevelni, szeretet adni annak a gyereknek.
2014. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem magát az abortuszt ítélik el a legtöbben, hanem azt a magatartást, ami odáig vezet. Tudom, most mindenki azokkal az esetekkel jön, amikor gumi+tabletta+spirál mellett fogant a gyerek, de sajnos ez az esetek töredéke. A legtöbb abortusz felelőtlenségből fakad, a "csak egy kicsit beteszem az elején", a "majd időben kivesszük", a "á, most úgyse lehetek terhes", a "nincs kedvünk gumihoz, mert lehangoló" és az ezernyi más idióta, nemtörődöm indok miatt.


Akárhogy is nézzük, a baromság, a felelőtlenség miatt gyakorlatilag fogamzásgátlásként alkalmazott abortusz igenis káros. Leginkább a nőre, akinek hatalmas lelki és a fizikai megterhelés. És nagyon szomorú az, hogy sok-sok kamaszlány is beleesik ebbe, mert egyszerűen nulla felelősséggel és tájékozottsággal vágnak bele a szexbe.


Én úgy gondolom, az indokolt abortusznak van helye: ha a gyerek betegen születne, ha a nő erőszak áldozata lett, ha a családban bármi más olyasmi dolog történik, hogy lehetetlen jól megoldani. De a hanyagság, a nemtörődömség miatt elvégzett abortuszok miatt én is nagyon sajnálom azokat a nőket, akik erre kényszerülnek. Ezeket valóban jobb lenne elkerülni.

2014. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
47%
A 19:48-as válaszolóval értek egyet. A szex egy felelősségteljes dolog, de csomóan nem törődnek ezzel és emiatt van sok abortusz. Azt tartom szemétségnek benne, hogy két ember hibájáért egy harmadik fél bűnhődik meg leginkább. Ez nem azt jelenti, hogy elleneznem az abortuszt. Nemi erőszak, beltenyészet, beteg gyermek vagy anya veszélyeztetése esetén támogatom. De az olyan eseteken igenis felháborodom ahol a magzatot felelőtlenség miatt kell elvetetni.
2014. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Amit még hozzátennék a 6-os válaszomhoz, az az, hogy biztos sok itt hozzászólóban működnek a személyes érzések is. Én igyekszem távol tartani magam ezektől, sosem szólok hozzá ilyen témában, mert nem az én életem, mindenki a saját sorsát kovácsolja. De úgy, hogy másfél éve próbálkozunk a babával, és nem akar összejönni, mindig összefacsarodik a szívem, mikor olyanokat olvasok, hogy másnak az egyéjszakás alkalmi kapcsolatából összejön a gyerek. Tudom, a kettő nem függ össze, és nincs is bennem harag ezek miatt, csak vágy és szomorúság. Emellett el tudom képzelni, hogy van olyan, akiben ez olyan szintű keserűséggé duzzad, hogy az élet igazságtalanságát látja az abortuszban. Netán ő maga évek óta vár örökbe fogadható kisbabára, és ezzel együtt arra, hogy valaki az abortusz helyett az örökbe adás mellett döntsön. Az ő fájdalmukat is meg tudom érteni, az ítélkezést viszont nem.


Sokkal szebb lenne a világ, ha mindenki a maga bajával volna elfoglalva, a kérdezőt is beleértve. :)

2014. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Mert a kőkorban élünk!

Miért kell tényleg nyomorba megszülni egy gyereket????

Én is a lehető legnagyobb csóróság közepébe születtem, a mai napig nem tudom, hogy miért.

Annyi, de annyi hátrányom volt egész életemben, hogy itt nem tudnám ezt felsorolni 20 oldalon keresztül sem!


És az ilyet nem lehet elfelejteni!

Amikor a kis életképtelenek jobb jegyet kapnak, milliószor több dolguk és lehetőségük van mint nekem!


Miért gáz ha egy nő buszsofőr?

Vagy autószerelő?

Vagy gépész mérnök?


Mert Magyarország a béka feneke alatt van!


Így van az abortusz is!


Inkább meg kell szülni, és segélyekért kuncsorogni, mert "MEG KELL SZÜLESSEN"!


Várj még kb. 20 évet és TALÁN Magyarország is felzárkózik!

2014. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Magyarországon elítélik, máshol meg a törvény sem engedi. Szóval, nem a lényeget nézzük, hogy mit lehet és mit nem, hanem azzal vagyunk elfoglalva, hogy mások mit gondolnak és hogy néznek ránk. Ez a gáz. És én most nem az abortuszról foglaltam állást.
2014. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!