Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire lehet traumatizáló,...

Mennyire lehet traumatizáló, ha egy fiatal felnőtt rájön, hogy egyik szülője nem akarta, abortuszt szeretett volna?

Figyelt kérdés
Bátyám 20 éves. Nemrég egy kellemetlen rokontól megtudta (majd a szüleimnél rákérdezett és ők elmesélték az egészet), hogy egy véletlen terhesség volt (ezt eddig is tudtuk), de, hogy édesapám mindenképpen abortuszra szerette volna küldeni anyát. 19 évesek voltak ekkor, első éves egyetemisták, anya már majdnem vállalta is a beavatkozást, de az utolsó pillanatban apával közösen meggondolták magukat. Apa azonban - ez is most derült ki- elhagyta anyát a terhesség ötödik hónapjában és csak a bátyám 10 hónapos korában kezdték újra a kapcsolatot, házasodtak össze és alapítottak családot. Mindketten befejeztél az egyetemet, nagyon sikeresek munkájukban, jól élünk, a szüleim szeretik egymást, sőt szerintem szerelmesek egymásba. Én vagyok a középső (16), késő született kisöcsénk pedig 5 éves. Minden jó. A testérem viszont teljesen kiborult. Anya először azt mondta, megérti, meg próbálta magyarázni, hogy az élet sokfélét hoz, hogy nagyon fiatalok voltak, hogy nagyon szeretik, de most már kicsit türelmetlenebb, úgy érzi nincs oka így viselkedni, felnőtt, dolgozza fel. Ugyanis apával nem beszél azóta. Apa próbálkozik, ő pedig nem szól. Annyit mondott neki, hogy mostantól tegyen úgy, mintha nem lenne. Soha nem volt még nagyobb családi krízis nálunk... Most viszont vágni lehet a feszültséget...Igaza van valakinek? Lehet valamit tenni, hogy helyre álljon a béke?

2015. jan. 25. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
A batyad lehetne érettebb felfogású. Mégha gyerek lenne megertenem hogy zavarja. De ha jó apa volt szereti az nem számít?
2015. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
A bátyádnak nincs igaza. Elég idős már ahhoz, hogy megérthetné a szüleid akkor gondjait. Egy gyerek vállalása nem kis gond.
2015. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs igaza a batyadnak. A szuleitek elkovettek egy hibat 20 evvel ezelott, gyakorlatilag meg tinikent, amit azota jova is tettek. Szerintem hagyjatok beken a batyadat es majd magatol kozeledni fog hozzajuk ujra.
2015. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Azt gondolom, hogy a múlton kár rágódni. A jelenben ha idill van, akkor nem kell ezen kattogni. Mindenki követhet el hibákat, főleg tiniként, de egyébként is. A bátyád sosem hozott rossz döntést? Megszületett, szeretik, együtt a család, ez a lényeg!!!

Salvador Dali jutott eszembe, aki egész életében csak egy hasonmásnak tekintette magát, mert volt egy ugyanilyen nevű bátyja, aki másfél éves korában meghalt. Bocs hogy ezt felhoztam de valahogy beugrott.

Ha a szüleid nem éreztetik vele, hogy nem kívánt gyerek volt, akkor nem kell ezt szerintem túlkomplikálni. Beszélj tesóddal.

2015. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Kérdezd meg bátyjádat,hogy ha most a barátnője teherbe esne, mit tenne? Halálos nyugalommal fogadná? Nem lenne benne egy szemerny kétség sem? Nem esne pánikba?

A szüleitek nagyon fiatalok voltak és végül jól döntöttek. Csak ez számít.

2015. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Mindent megkapott? Szeretik Őt a szüleid? Ha igen, akkor nem jogos a felháborodása. Traumát ez akkor okozhatna, ha utána az apátok nem állt volna ki a családja mellett és soha nem is érdekelte volna, mi van a fiával. De nem így volt. Ráadásul az anyukátok nem akarta elvetetni őt. Nehéz helyzet volt ez az életükben, de megoldották és sokakkal ellentétben Ők jól cselekedtek, hiszen nem engedtek a könnyebb út csábításának és küzdöttek a testvéredért.
2015. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem 20 évesen a tesód lehetne érettebb gondolkodású is, igaza van anyukádnak, fel kéne dolgoznia, nem családi drámát kreálni belőle! Ok, hogy elsőre kicsit rosszul esik, na de azért gondoljon már bele! Két 19 évesnek akik még tanulnak, még semmit sem tettek le az asztalra, valószínű hogy nem kitörő öröm egy váratlan baba érkezése. Ezzel azért remélem tisztában van.

Inkább becsülnie kéne a szüleiteket azért, hogy mégis a nehezebb utat választották, és becsülettel felnevelték őt, illetve titeket. Kicsit sem lehetett könnyű abban a helyzetben!

2015. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Személyesen érinti a dolog, és biztos vagyok benne, hogy nagyon fáj neki. Könnyű mondani, hogy legyen belátó, hiszen felnőtt, de én azt gondolom, hogy időt kellene hagyni neki, hogy átrágja magát ezen, és túllendüljön rajta.

A férjem is pont így volt, ő az anyukájától tudta meg. Felnőtt férfi, de neki is nagyon fájt, és iszonyú harag volt benne. Már túl van rajta, de teljesen nem tudja elfelejteni.

Ebben az esetben senkinek nincs igaza. Hagyjatok neki időt! A legtöbb embert nagyon bántaná, hogy életének két legmeghatározóbb embere ennyire nem akarta őt.

2015. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kellene megértenie,hogy nem konkrétan őt nem akarták,hanem nem voltak egy ilyen változásra felkészülve.nem arról van szó,hogy elhagyták volna,ne mártírkodjon.
2015. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az utolsó válaszolóval. Nem őt nem akarták, csak hát azért két ilyen fiatalnak ijesztő lehet elsőre a hirtelen családalapítás gondolata. A bátyádnak nem ezen a részén kéne rágódnia, hanem abba belegondolni, hogy ők mégis meggondolták magukat, és felvállalták, mert akarták őt.
2015. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!