Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A hét elején derült ki , hogy terhes vagyok az orvos szerint 3 hetes lehet kb. , spirállal védekezünk...:S elég érdekes dolog , h. besikerült...a lényeg , hogy az orvos azt mondta , h. bő 1 hét múlva menjek vissza , mert teljes mértékig nem megállapítható ultrahangon a terhesség.Az az igazság , h. már van 3 babánk , és a 4. anyagilag , idegileg is megterhelne minket , de nagyon.Ráadásul a 3 baba egyetlen nagy szobában van , igaz a 2 fiúnak kialakítottunk egy galériát , most kezdtünk volna kb. 2-3 hónap múlva anyagilag úgy helyreállni , h. a 3 gyereknek tényleg megadhassuk amire szükségük van és esetleg félre tudjunk tenni lakásra.A 3 gyermek tervezett volt , eladtuk párom nagymamájától örökölt lakását , vagyis számoltunk kb 4. milliós indulóval , de sajnos eladáskor kiderült , h. kb másfél milliós elmaradás van , most apósomék lakásában élünk , de jelzálog van rajta , próbálunk belepótolni a hitel költségükbe , mert olcsóbban jön ki , mint egy albérlet , kb 1 éven belül ki lesz fizetve.De nem ez a lényeg , hanem az , h. abból az összegből nem maradt , mert muszáj volt inkább ebbe a lakásba ölni , ugyanis albiba nem, nagyon akartak 3 kis aprósággal "befogadni" minket.Ha ez a lakás úszik esetleg , akkor 4-el végképp nem tudom...Most úgy állunk , h. nyögve nyelősen esetleg kitudnánk fizetni egy albérletet , de nagyon nem lenne könnyű.Párom egész jól keres , de nem tudná fedezni egy 4. baba szükségleteit kellőképpen.Ráadásul 3 babával nem egyszerű nekem sem az élet.Már csak a liftbe is nehéz beszállni velük(dupla babakocsi) a nagyobbik pedig lábon...Egyártalán nem érzem magam felkészültnek sem lelkileg sem testileg , 3 hónapja szültem a legkisebbet...még szinte meg sem szoktam rendesen az új helyzetet még a napirend kialakítása is bajos.Anyukám 200km-re lakik párom apja egésznap dolgozik édeasnyja nagyon gyógyszeres nem beszámítható , nem nagyon tudnám kire bízni a gyerekeket , amíg orvoshoz menjek 2 hetente...ugyanis páromnak sem dobálják csak úgy a szabadnapokat...:/ Nagyon ellenzem az elvetetést , de egyenlőre nem látok más kiutat.Mert , ha bevállaljuk a párom tuti kikészül , így is sokat dolgozik , szerintem többet nem bírna és valószínűleg én sem bírnám elég hosszú cérnával...ráadásul össze lennénk nyomorítva és tuti , h. sose jutnánk saját lakáshoz sem.Nem szeretném a 3 megszületett gyermekem életét teljesen tönkretenni és hát bevallom szerintem a pocakomba lévőé sem lenne túl kellemes és nyugodt...:(Olvasgattam nagyon sokat , h. mennyi időbe tart lebonyolítani az elvetetést , valaki azt írta , h. akár 1 hét.Volt más valaki is aki ennyi idő alatt "letudta"?Nem szeretnék várni 6 hetes koráig.Nézegettem képeket olvastam , h. olyankorra talán már a picike szíve is elkezd verni...:( De talán az abortusz fájdalmát csak 12 hetes kor után érzékelik.Légyszíves írjatok véleményeket , mit tennétek a helyemben?Teljesen tanácstalan vagyok , nem akarom megölni , de ha megtartjuk nem hiszem , h. egyben marad a család és bírni fogjuk lelkileg anyagilag és idegileg...:S

2015. febr. 5. 20:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Én ebben a helyzetben nem tartanám meg.
2015. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Abortuszellenesként írom:sajnos így nem tartanám meg...


Figyelembe véve téged és a férjedet is.

2015. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%

Igazából nem értem, hogy miért tetted fel a kérdést.

Látszólag elég eldöntött a dolog, inkább megerősítést vársz, mint tanácsot. Egy oldalon keresztül csak azt sorolod, hogy miért NEM tudod megtartani. Ha így érzed, akkor ne tartsd meg. Nem nekünk kell a felelősséget vállalni sem egy abortuszért, sem egy gyerekért, csak is neked.


A terhességmegszakítás kérelméhez pedig bizonyított terhesség kell.

2015. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Terhességmegszakítást nagyon korán nem tudsz intézni, ugyanis szívhangot mindenképp néznek.
2015. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Vilcsianyuja ***** válasza:
3 gyerekes anyuka azt írja, hogy 3 hetes terhes? Felteszem, Magyarországon él. Akkor ez erősen kamugyanús kérdés. Ha nem, akkor elnézést kérek, egyébként ilyen helyzetben én se tartanám meg.
2015. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

A mostani terhességem nem ciklus szerint fogant nekem és az orvos a leletek alapján mondta nekem, hogy 3 hetes lehet a baba. Amúgy tudom, hogy hivatalosan 3-2 hetes terhesség nincs, mert ciklus első napjától számolják a terhességet!


Amúgy kérdező nem tudom mit tennék. Vallószínűleg nem tartanám meg, hiszen a meglévő gyerekekre gondolnák.

2015. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Akár hogy döntesz, megértelek...., nem vagy könnyű helyzetben :(
2015. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
21%

Véleményem szerint, bár sokan ezért lehet rosszallóan gondolnak majd rám, de én a helyedben megtartanám a gyermeket. Komolyan kétségbe lehetsz esve, ha úgy érezted, kérdéseidre itt fogod a választ megtalálni.

Megmondom őszintén: még sosem voltam ilyen helyzetben, és beleérezni sem tudhatok teljesen, de a következő gondolatok jutottak eszembe:

Azt látom, hogy az abortusz melletti érveléseid mögött valójában a lelkiismereted szól hozzád. A szíved mélyén érzed, hogy ezt a babát helyes döntés szerint meg kellene tartanod, és ezt próbálod észérvekkel ellensúlyozni.

Ahol 3 baba nevelkedik, ott még plusz egy nem biztos, hogy olyan terhet ró rád, mint ahogyan most képes vagy megítélni.

Nem tudod, hogy mit hoz a jövő a számodra, és lehet, hogy a sors, Isten, vagy hívjuk, ahogy szeretnénk, meg fogja nektek adni a lehetőséget arra, hogy mindenetek meglegyen ennek a gyermeknek a felnevelésére.

Minden gyermeki életnek célja van, és ezt a célt, bár még most nem látod, biztosan nem véletlen, hogy megfogant a pici.

Mivel szerintem lelked mélyén érzed a helyes döntést, tudod azt is, hogy egy ilyen döntés következményekkel fog járni további életedre.

Biztosan el tudod majd feledni örökre ezt a gyermeket, aki most élni akar, hogy később szerethessen?

Három gyermekes anyaként biztosan tudod, hogy a gyermeknevelés a nehézségeken túlmutató szeretettel tölti el a szívünket.

Kívánom neked, hogy a gondok közepette tisztán láss, és ne hozz olyan döntést, aminek következményeként lelkiismereted talán sosem fog hagyni nyugodni.

Mivel abortusz ellenesnek tartod magad, mindig eszedben lenne: "Mi lett volna ha..." Most ennyi idős lenne, ha megtartottam volna..." Stb.


Nem az volt a célom, hogy okoskodjam, és hogy bűntudatot ébresszek.


Kívánok minden jót neked!

2015. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen sajnos mindig arra gondolok , hogy mi lesz , ha nem tudom feldolgozni az abortuszt , mármint , h. végül is én úgy látom , h. valamilyen szinten kényelemből is lenne nehéz egy plusz 4. baba , mert a 3-at már kezdem megszokni , de az agyamban utána eszembe jutnak az anyagiak , h. most egyenlőre azok tényleg nem a legjobbak és a hely is nagyon szűkös...de ha a későbbiekben jobbra fordul a helyzet , szörnyű lesz belegondolni , hogy a 4. gyermekünket eldobtuk magunktól pedig neki is megadhatnánk ami jár...És ez idegesít ennyire , hogy sajnos nem tudom a jövőt , hogy jobb helyzetünk lesz vagy rosszabb...Az az igazság , h. párommal sem túl jó mostanság a kapcsolatunk , kb. semennyi energiánk nem marad egymásra beszélgetni max 5 percet szoktunk nap végén nap közben néha pár perces telefonálások , de az az igazság mire időnk jutna egymásra már mindkettőnknek csak az a vágya , h. ágyban aludhassunk.És tudom , h. ezen nagyjából akkor lehetne változtatni , ha a legkisebb már átaludná az egész estét , talán akkor nem lennék már olyan rongyos napközben...de ez a mostani terhesség is plussz nagyon padlóra vág már most hulla fáradt vagyok egész nap , stresszes , ideges , türelmetlen , hányingerem van , hányok , stb. az előző 3 baba várásom alatt szerencsém lehetett , mert sajnos szinte semmi ilyet nem tapasztaltam , csak az utolsó 1-2 hónapokban voltam fáradtabb , de akkor sem ennyire , mint most...És amúgy igen sok mindenkinek igaza van , valószínűleg nem fogom tudni eldönteni az itteni válaszok alapján , h. mit is tegyek...ha megtartjuk és nem fogunk jobb anyagi (és családi)helyzetbe kerülni , akkor mindannyian rosszul fogunk járni...de , ha nem tartjuk meg és jobb életünk lesz , mindig azon fogok kattogni , hogy mennyire jó lenne , ha itt lenne még egy babóca...legszívesebben fognám gyorsan megnöveszteném magamban és már holnap meg is szülném és jól meggyöntölgetve sosem ereszteném el...de a nagy pocaktól és baba várás nehézségeitől eléggé félek , főként , mert most januárban kezdtem el egy sulit 10 hónapos...2 hetente kell bejárni havi 25.000 amit már nem lehet visszamondani...és hát bevallom nem könnyű 3 gyermek mellett tanulni...babásan meg nem tudom hogy fogok végig ülni reggel 8-tól délután 6-ig egy tanítást plussz interneten is 2 hetente reggel 6-tól este 10-ig...nem is értem h. a fenében tudták ezt kitalálni gondolom azért , mert 2 év össze van sűrítve 10 hónapba..de sokat gondolok arra , is , h. hiába végzem el , ha meg lesz a 4. baba még min. 2 évig nem tudnék menni dolgozni...de sajnos a tandíjat meg így is úgy is ki kell fizetni...:S Van esetleg olyan , aki fel tudta dolgozni az abortuszt , úgy , h. nagyon-nagyon ellenezte?Mármint a későbbi jobb életében ki tudta zárni ezt a dolgot?Van ilyen? :S Én nem tudom elképzelni...szeretném ezt a babát , de félek , h. szétmegy a család és azt sem szeretném , ha utcára kerülnénk...Azért egy 4. baba hát...elég húzós anyagilag beszerezni mindent , meg a havi dolgok...:S Nem tudom...nagyon bolond , meggondolatlan és felelőtlen lennék?
2015. febr. 6. 22:31
 10/28 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Bocsi, kicsit zavaros a kép.

Azt írod, hogy hurok mellett vagy terhes, és három hetes... Mit mond az uh? Jó helyen van az a hurok? Ha jó helyen van, akkor nem fog megmaradni a babád... Hogy hogy csak három hetes vagy? A menzesztől számított harmadik hétbe vagy, vagy ezt hogy értik? Bocsi, hogy ilyet kérdezek. A babára való felkészülést pedig azért nem értem, hisz ha 3 hónapos a pici, akkor gyakorlatilag mindenetek meg van a következő baba fogadására. Nem? Tudod, ez úgy van, hogy nekem 9 gyerkőcöm van, és nem a babák fogadásával volt soha a gondom, hanem a suli kezdés, ovi kezdés, de inkább a már kamaszok a jelenlegi gond, hiszen ha jól értem van fiad is, lányod is. Nos, ha a fiúk ruháit hordja a kislány, semmi gond nem szokott belőle lenni, ha pedig fiú, akkor ha jól értem van kettő is, bár én soha nem csináltam ebből gondot amíg babák voltak. 5 lányom, és 4 fiam van, de a fiúkra is simán ráadtam a piros rugit, vagy otthon a rózsaszín ingecskét...

A két jelenleg úgy mond nagyobb kicsi pedig addig még sokat nől, és ha még is kocsiba szorul a kisebbik nagy, még mindig lehet hordozni. Ha megtartod a babádat, és a hordozást választod, megtanítalak hordozni, és még egy kendőt is adok, ha nem tudnátok esetleg megvenni, bár a jófogáson már 3 4 ezer forintért lehet kapni, és az jó a gyereknek 4 5 éves koráig is akár. Az én pici lányom aki a kilencedik, négy éves lesz március 19-én, és még mindig ha hosszú távra indulunk, jön szépen a kendőbe, és viszem a hátamon.

Pelenkát pedig nagyon sok helyen pl Valéria u. 1 30 forintos darab áron be lehet szerezni. Törlőkendő helyett pedig lehet bevizezett pelust magunkkal vinni, és sorolhatnám.

Nézd, én nem vetetném el a babát, bár szerintem erre nem is lesz szükséged, mert 90 százalékban biztos vagyok benne, hogy nem fog megmaradni szegény a hurok mellett...

Vigyázz magatokra!

A tanfolyamot pedig szerintem azért csak kezdd el, a fent leírtak miatt...

Ha pedig még is megmarad a baba, akkor ha másképp nem megy, akkor majd lefejed neki a tejet, vagy tápszert adtok neki azokon a napokon.

De mondom, szerintem nem fog megmaradni!

2015. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!