Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van az, hogy nem bántam...

Miért van az, hogy nem bántam meg, de nagyon aggaszt?

Figyelt kérdés
Tegnap volt abortusz , már van 3 gyermekünk , hormonális spirál mellett sikerült be a 4.Tegnap elvetettem párommal közös megyegyezéssel.Nem tartom magunkat annyira nagyon szívtelen dögöknek , hiszen nem szerettünk volna több gyermeket és szerintem megfelelő módon védekeztünk , legalábbis azt hittük elegendő lesz ez.Több hetet végigsírtunk , gondolkoztunk beszéltünk róla számolgattunk.De mindig odajutottunk , hogy mivel fél éve szülők lakáshitele ránk zúdult nem fog menni 4 gyermekkel az élet , főleg , hogy mind 3 gyermek nagyon pici és kb 5 hónapja szültem a legkisebbet , nem hiszen , h. bírtam volna még egy terhességet , hiszen a legnagyobb is csak szeptembertől megy oviba.Kb 1 , ill. másfél évig meg kell magunkat húzni anyagilag , nem azt mondom , hogy nem telik kajára meg rezsire , de eléggé meg kell fognunk a pénzt , hogy haladjunk előre és egy 4. baba mellett nem tudnánk törleszteni a dolgokat.A lakást próbáljuk eladni , de fele annyit sem kapnánk érte , mint amennyi hitelt vissza kell fizetni és mivel vill. gáz ki van ott kötve albérlőt sem tudunk oda intézni , amíg ki nem fizetjük.És mivel eléggé le van pukkanva nem is valami kapós eladási téren...Mikor bevittek a "vizsgáló"-ba azt hittem , hogy csak megnéznek , esetleg felhelyezik azt a lamináris vmit , de mihelyst el kezdtem volna azon gondolkozni , hogy na mi legyen tényleg ezt kell tennem...addig rá arra eszméltem , hogy fáj a a kézfejem és , hogy fázik , utána rájöttem...az altatót nyomták belém , utána mondta is az orvos , de már homályosan láttam a felettem vakító lámpákat...próbáltam volna még megszólalni , de elaludtam...aztán már csak egy kórházi ágyban keltem és csodálkoztam , hogy akkor most mi történt , kész az abortusz...nem értettem , hiszen nem raktak fel nekem lamináris pálcát vagy mit...nem sokra bejött az orvos megkérdeztem és azt mondta , hogy igen ne aggódjak rendben ment minden kész vagyok.Sokkoló volt számomra , hogy ennyire kedvesek , megértőek voltak és , hogy egyártalán nem fájt semmi a tű szúráson kívül...én azt hittem , hogy lelkileg , emberileg és testileg meg leszek alázva...ahogyan rá nem sokra ez meg is történt 2 másik nővel...Az egyiket megértettem azonnal , mert 10 vhányadikra jött...Utólag a másikat is , mert őt meg teljesen hidegen hagyta...Én reggel a felvételkor könnyeimmel küszködve , sirórohamban törtem ki...és nem értem , hogy délutánra , hogy hogy csak 1-2 könnyet eresztettem el mikor már túl voltam rajta...lehetséges , hogy azért , mert tudom , hogy Istennél lesz a legjobb helyen és , hogy a 3 gyermekünknek biztosítani tudjuk majd a megfelelő életet?Hogy ez tűnt az " úgy mond" ésszerű döntésnek?Nem tudom , de mindenesetre a mindennapos stresszelésem megszűnt , nyugodtabb vagyok , azonban , hiányérzetem is van , hiszen pikk-pakk elvesztettem igaz szinte saját akaratomból :( a 4. gyermekem.És nehéz felfogni , hogy ez a helyzet már visszafordíthatatlan.Lehet önzően hangzik , de nem szeretnék depressziós lenni , hiszen a 3 élő itt lévő gyermekeimre kell koncentrálnom.Szörnyű embert érzem magam legbelül , de az van bennem , hogy lehet , hogy mégsem tettem volna meg , ha a " vizsgáló"-ba bevíve tudtam volna , hogy már a beavatkozás következik...Nem tudom és már nem is fogom...Egyetlen dolog , van ami éppen és egyben tudja tartani az agyam...Az 5 hónapos kisfiam , így valahogy úgy érzem mintha , mégsem vesztettem volna el egy babát , hiszen még ő is picike és egy imádnivaló szeretgethető baba.Nem is értem miért írtam ezt így ide le , talán megkönnyebbültem tőle egy kicsit , de még ebben sem vagyok biztos.Tudom , hogy senkitől sem fogok választ kapni arra , hogy elfogadható-e volt amit tettem , de ha még kapnék is ehhez megerősítést , legbelül tudom , hogy semmiféleképpen sem elfogadható , de ezzel most már együtt kell élnem és azon leszek , hogy tudjak is , mert muszáj a 3 elő gyermekem mellett.

2015. márc. 13. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz döntés lehetett, de ez bizonyult a legjobbnak. Sajnos ő is és a többi gyerkőc is kárát látta volna, ha nincsenek megfelelő körülmények, nem csak anyagiakra gondolok, például egy hullafáradt és kimerült anya sem a legideálisabb. Engedd el, és koncentrálj a meglévőkre! Minden jót nektek!

24/N

2015. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom....azért 1-2 dolgot nem igazán értek:bevittek a "vizsgálóba",és már altattak is...hát,ez nem egészen így működik.Van egy műtéti rend,hellyel közzel elmondják,hogy kb. 10 körül,vagy 11 felé kerül Rád a sor.És az nem úgy van,hogy bárki besétálhat a műtőbe egyedül(mert persze oda vittek,nem vizsgálóba).Ha meg kísértek,biztos,hogy mondták előtte,hogy:Katika,jöjjön,Ön következik,megyünk a műtőbe!Arról nem is beszélve,hogy lamináriát szült nő már nem kap!Nagyon nagyon tájékozatlannak tűnsz.Nekem is 3 gyerekem van(szerencsére abortuszom SOHA),és hétfőn volt a sterilizációs műtétem....én valóban nem akarok több gyereket,és egy védekezés sem 100%-os.
2015. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen bekísértek a "VIZSGÁLÓBA" , ugyanis ez volt kiírva az ajtóra ...és igen most már elköttetem magam...habár azt mondják az se 100%...nem tudom , h. méh eltávolítást lehet-e kérni , de rá fogok kérdezni kontrollon , mert most már max az tűnik biztos megoldásnak , hiába inkább ellenérveket sorolnak mellette.Amúgy meg , aki kísért meg sem makkant csak a szék mellett , ami ugye olyan vagyis az is , mint a nőgyógyászati vizsgálatokon...senki nem mondta , h. már az abortálást kezdik...ezért is olyan bosszantó , hogy ahova bevittek vizsgálónak volt kiírva és nem tájékoztatott senki sem , h. ez az az állomás , ahonnan még esetleg vissza lehetne fordulni és 1 héttel ezelőtt a telefonban azt mondták , h. hiába szültem , akk. is kell laminária...nincs felmentés a tettem alól , de szerintem akkor sem a legmegfelelőbben zajlottak a dolgok.Nem mondom biztosra , hogy inkább visszafordultam volna , ha tudom , h. az a műtő és nem csak vizsgálatra visznek a "vizsgálóba" , de lényegesen nagyon nagy esél, lett volna rá...,mert legbelül éreztem , h mihelyst tényleg élessé válik a helyzet biztos meggondolom magam...ugyanis , ha nem zavarták volna le ezt az egészet pontos tájékoztatás nélkül ,hanem elmondják h. most már a beavatkozás jön...szerintem szinte 100% , hogy nem vállaltam vna , mert túl gyáva lettem vna...és tudtam , h. utána hiába örültem vna , h. megmentettem "saját magamtól" pár óra múlva elszállt vna a rózsaszín öröm köd és helyébe lépett vna a tényleges probléma , hogy na de most akkor hogyan is fogjuk eltartani miből stb.Ezért is nem tudom eldönteni , hogy megbántam- vagy sem...vagyis meg , de mégis mintha maga a körülmények vmilyen szinten megnyugtatnak és próbálom magam győzködni , hogy hiába nem akartam ez volt a jobb megoldás , azért nem döntést írok , mert végülis soha nem döntöttem így...csak elástam magamban ,h. kibírjam , de ha nem így lettek vna a dolgok a kórházban még biztos a pocakomban lenne én meg belebolondulnék , hogy nem tudom megoldani a körülményeket
2015. márc. 13. 16:39
 4/14 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Nem tudom ez hol történt,de elég szokatlan eljárás a kórháztól.Ne a feloldozással foglalkozz,hanem azzal,hogy muszáj volt meghoznod ezt a döntést.A tényeken és a múlton már nem tudsz változtatni,előre nézz!Azt nem tudom Te hány éves vagy,de tavaly újraszabályozták a sterilizációt,és 40 éves kor alatt nem csinálják meg....már a gyerekek száma se számít.Csak akkor végzik el,ha nagyon súlyos eü. indok áll fenn(40 éves kor alatt),illetve ha császárral szülsz,és megbeszéled a dokival.Igen drága mulatság(mivel NEM támogatja az OEP),éN Bp.-en,állami kórházban 110 ezer ft-ot fizettem érte!Durva,nem?!De úgy örülök,hogy így döntöttünk!Nekem elégették a petevezetőket,így biztos,hogy nem fog tudni regenerálódni.
2015. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megertem a dontesed. 3 gyermeked van, nem onzo celbol vetetted el. Lehet rosszul tudom, de ugy vagyok talyekoztatva, hogy spiral mellett megfogant babat nem is lehetne megtartani.

Az ahogy tortent, kicsit furcsa. Gondolom, azt hittek, hogy mar tudod ez volt az az "allomas".


Mellesleg, ne kerjel hysterectomiat. Sok egeszsegugyi gondot okoz a meh eltavolitasa. A szervek "elcsusznak" sok no szenved vizelet visszatartasi problemakkal akik ilyen muteten estek at.

2015. márc. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarom reklámozni a kórházat...Annyi , h. Pest belváros...Utolsó tudom , kockázatos meg sok a hátránya , de nem szeretném ,ha ez mégegyszer megtörténne , mert semmiképpen nem vállalnám ezt mégegyszer és a padlón lennék , ha a következő nem sikerült babát megtartanánk, mert ennyi erővel a mostani besikerült babát is megtarthattuk volna.Nem tudom miért , de van bennem egy olyan érzés , hogy nagyon szeretnék szülni , de értelme nem sok van hisz az elvetetett babát nem tudjuk pótolni. :( Mivel már van 3 gyermek , akik tervezettek voltak és 1 akitől sajnos megváltunk...nagyon félek a teherbeeséstől ...lehet a bűntudat miatt , de képtelen lennék kihordani egy terhességet így...nem érdemelném meg.Tudom egyetlen biztos fogamzási módszer , ha nem csináljuk...jó ideig nem is fogjuk...és vmilyen szinten ettől is félek , hogy sose lesz kedvem hozzá és a párom mondjuk emiatt mondhatni jogosan máshol fogja keresni...
2015. márc. 16. 07:11
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem sikerült babát= besikerült babát
2015. márc. 16. 07:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Jajj még annyi , hogy a nőgyógy. azt mondta , h. megoldható a spirál kivétele , de lehet kockázatosabb , mintha bent marad...hozzátette , h. szerinte terhesség alatt nem nagyon zavarhat be.Aztán mondtam , hogy , de ez hormonális.Azt válaszolta , , hogy más nők antidepresszánsok mellett vállalnak babát és egészséges bbát szülnek.Szóval elméletileg nem sok bajt okoz :S habár nem m tudom ,hogy az esetekben ez tényleg mindig így van-e.
2015. márc. 16. 07:20
 9/14 anonim ***** válasza:
5. válaszoló:hogy jön ide a hysterectomia?!A sterilizáció kapcsán?Olyankor nem a méhet veszik ki,hanem a petevezetőket vágják át,égetik el.Semmi hormonális változás nincs,és mivel laparoszkópiás eljárással végzik,ez nem is nagy hasi műtét.3 db 1 cm-es bemetszés,másnap lehet hazamenni.A teljes felépülés kb. 1 hét.
2015. márc. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha El olvastad volna a kérdező kommentjet, írta hogy abban is gondolkodik mivel az elkottetes se biztos
2015. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!