Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért éreznek jogot sokan a...

Miért éreznek jogot sokan a válaszolók közül arra hogy idegen nőket pocskondiázzanak az abortusz miatt?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem provokatív, nem volt abortuszom, csak meglepődök rajta, hogy milyen vitát képez ez a téma, és elgondolkoztam rajta miért érdekli a nőket annyira idegenek abortusza, védekezési szokása mintha az ő magzatuk lenne veszélyben ezáltal? Nem vagyok egyik oldalon sem egyébként csak érdekel hogy egyesek miért idegesítik ezen magukat, amikor nem róluk van szó?
2015. ápr. 16. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
63%
Az én kérdésem meg az, h miért érdekel valakit az, h mit gondolnak mások az ő abortuszáról.
2015. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 tamasmester válasza:
10%
Bár azt gondolod, hogy másoknak nincs köze az abortuszhoz, de el kell hogy keserítselek, bizony hogy van. Ha összességében szemléled a dolgokat akkor rájöhetsz, hogy egy gyermek születése nem csak a családja életét változtatja meg. Az egész világét! Elég ha csak az ökológiai lábnyomodat megnézed...
2015. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
83%
mert nem tudnak egyutterezni, es itelkezni konnyebb, ok tobbnek erzik magukat igy..es jobbnak , ha masokat leneznek....pedig minden korulmeny mas, es senki nincs mas helyebe.nem erthetik az okokat, az egeszet... szard le..es mindenki szarja le..
2015. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
84%
Kívülről könnyen ítélkezik bárki, főleg azok akiknek határozott álláspontjuk van a témával kapcsolatban ők késztetést is éreznek arra hogy kifejezzék a véleményüket minden ilyen kérdésnél még ha nem is véleményre vitára kíváncsi a válaszoló. A másik ami szintén erősen jellemző a témánál az a hasznosság alapján való pontozást teljes hiánya. Dislike gomb itt a piros kéz.
2015. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
85%
Mert ítélkezni a legkönnyebb: a vékony a dagadtat, a nem dohányzó a dohányzót, mindenki mindenkit marha könnyen elítél, és megmondja hogy mit kellene/kellett volna csinálnia. Így van ez az abortusszal is. Az itteni többség nagyon könnyen rávágja minden abortusz lehetőségét akárcsak felvető kérdésre, hogy örökbe kell adni - holott ez a kérdés egyáltalán nem ilyen egyszerű. Ha az lenne, minden örökbefogadásra váró szülőnek lenne már gyereke.
2015. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon kevés olyan abortusz ellenes van, aki valóban pocskondiázik.Az, hogy leírja a véleményét, ami esetleg a sok abortuszt pártolónak nem tetszik, még nem jelenti azt, hogy ő embertelenül viselkedik bárkivel szemben is. A belinkelt kérdéssel mi bajod? Én folytatok ott egy diskurzust egy hölggyel, de szó sem volt trágárkodásról. Illetve egy abortusz párti hölgy nyilvánult meg úgy, ahogy nem kellett volna, de az ő válaszát törölték is. Amúgy az abortusz nem magánügy, hanem társadalmi probléma. Ha abortuszellenesként azt mondjuk, hogy a magzat is ember és életellenes cselekedet az abortusz, akkor nyilván igen mélyen érint minket, ha valaki embertársaink (magzatok) életére tör. Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy nincs jogunk felszólalni a többi erőszakos cselekedet, a gyilkosságok, vagy háborús bűnök ellen sem. Ez abszurd nem? Hidd el, ha csak a nő testéről és az életéről lenne szó, nem izgatna senkit, hogy mit csinál, de ennél sajnos árnyaltabb a helyzet. Itt egy másik ember sorsa felől is döntenek, úgy, hogy szerencsétlen még megvédeni sem tudja magát. Ti egyáltalán miből gondoljátok, hogy az abortált magzatok mindegyike azt akarta volna, hogy abortálják?
2015. ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, lehet hőbörögni, meg hangoztatni, h mekkora társadalmi ügy, de amíg ebben az országban az abortusz legális, addig engedd ki a gőzt és lazíts, nincs beleszólásod. Nem ítélheted el az ab.-ra menőt, mert ő épp teljesen legálisan cselekszik, akár tetszik neked, akár nem.
2015. ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
90%

Egy pár hetes magzatnak nem gondolom hogy van akarata.

Hiszem hogy egy nőnek joga ezt eldönteni, és joga van ahhoz hogy a lehető legbiztonságosabban történjen a dolog. Tehát nem agyontornázás, ilyen-olyan teák, meg növény olajok, vagy ne adj isten kötőtű. Azt mondják egy nő két dologért tesz meg mindent, hát ezért ne kelljen veszélyeztetnie magát.

Viszont én is úgy gondolom hogy a magzat egy másik személy, neki nem kéne feltétlen benne lenni a család problémában (ha szegénység az ok, vagy párkapcsolati nehézség), valahogy mindenki számára jó megoldást kéne találni, de olyan nem igazán van.

Ha örökbe adod az fájhat neked, fájhat a gyereknek, de éltek. Ha fel akarod nevelni az is ütközhet kemény problémákba, ami miatt szintén kiemelhetik, vagy rosszabb esetben otthagyják. Fájhat neked, fáj a gyereknek.

Elvetetheted és azt csak teneked kell hordanod.

Ez olyan melyik ujjamat harapjam meg kérdés, amire nincs tökéletes válasz.

2015. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
29%
8-as! Én az általános érvényű erkölcsi törvényekről beszélek. Nem pörgök amúgy, nem hisztizek, hiszen én is pontosan tudom, hogy a véleményem vajmi keveset jelent, de ha már jogokról beszélünk, nekem is jogom van ahhoz, hogy elmondjam a véleményem a társadalomról és annak szabályairól. Nem bólogathat mindenki, mint egy kis majmóca mindenre, te meg ezt fogadd el kérlek!
2015. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!